دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟ 

دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟ 

آنتی بیوتیک‌ها ویروس‌ها را از بین نمی‌برند: آن‌ها عفونت‌های باکتریایی را که خود زاییده بیماری‌های ویروسی هستند، درمان می‌کنند.
کد خبر: ۸۰۰۰۱
بازدید : ۸۳۶۰
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟ 
 
دکتر آلرژیست – ایمونولوژیست، مارینا آپلتایوا در مورد پایین بودن سطح ایمنی می‌گوید: " تضعیف ایمنی در افراد در دنیای مدرن ممکن است به دلیل استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک‌ها باشد. "

به گفته وی، ایمنی بشر در سال‌های اخیر بسیار رو به وخامت گذاشته است. بنابراین، بزرگسالان و کودکان بیشتر اوقات بیمار می‌شوند، عفونت‌های آن‌ها شدیدتر است و باعث عوارض بیشتر و بیشتر می‌شود. در این حالت، در صورت بروز ویروس‌های جدید، ممکن است بدن نتواند با آن‌ها مقابله کند.

این متخصص معتقد است که یکی از عوامل تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌تواند تأثیر آنتی بیوتیک‌ها باشد و این باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن حساسیت کمتری داشته باشد. آپلتایوا یادآور شد: " آنتی بیوتیک‌ها ویروس‌ها را از بین نمی‌برند: آن‌ها عفونت‌های باکتریایی را که خود زاییده بیماری‌های ویروسی هستند، درمان می‌کنند. "

همین دیدگاه توسط استادیار ایمونولوژی در دانشگاه علوم پزشکی ملی تحقیقات پیروگوف، آلرژیست-ایمونولوژیست، اولگا پاشنکو پشتیبانی شد. وی خاطرنشان کرد: " استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک‌ها منجر به از بین رفتن میکرو فلور طبیعی بدن می‌شود که جزء لاینفک سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شود.
 
در عین حال، مقاومت پاتوژن‌ها در برابر آنتی بیوتیک‌ها به دلیل جهش‌های متعدد در ژنوم ویروس‌ها و باکتری‌ها افزایش می‌یابد. " خاطرنشان می‌شود بر اساس آخرین داده‌ها، روسیه از نظر تعداد شهروندان آلوده به کرونا‌ویروس با تعداد ۱۴۵ هزار و ۲۶۸ نفر در رتبه هفتم قرار دارد. درمجموع، در کل زمان همه گیری بیماری، ۱۳۵۶ نفر جان باخته و ۱۸۰۹۵ نفر بهبود یافته اند.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین