انفجار مخزن روسی در فضا به ۶۵ تکه 

انفجار مخزن روسی در فضا به ۶۵ تکه 

این انفجار ربطی به تصادم با دیگر اجسام در مدار زمین ندارد. شایان ذکر است که انفجار مخزن شماره ۳۷۷۵۶ در کاتالوگ نظامی آمریکا مربوط به اجسام فضایی با نشان بین آلمللی ۲۰۱۱-۰۳۷ ب. به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۸۰۱۷۶
بازدید : ۸۱۴۸
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
انفجار مخزن روسی در فضا به ۶۵ تکه 
 
نیروی هوایی آمریکا انفجار مخزن روسی بلوک «فرگات – اس ب» را در فضا به ثبت رساند که بصورت ۶۵ تکه در فضا پخش شد. هجدهمین اسکادریل کنترل فضایی نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد: «این اسکادریل انفجار مخزن «فرگات –اس ب» روسی را که بین ساعت ۷ و دو دقیقه و ۸ و ۵۱ دقیقه به وقت مسکو رخ داد را به ثبت رساند.
 
۶۵ تکه پخش شده این مخزن رهگیری می‌شود. این انفجار ربطی به تصادم با دیگر اجسام در مدار زمین ندارد. شایان ذکر است که انفجار مخزن شماره ۳۷۷۵۶ در کاتالوگ نظامی آمریکا مربوط به اجسام فضایی با نشان بین آلمللی ۲۰۱۱-۰۳۷ ب. به ثبت رسیده است.

تا قبل انفجار این جسم در حداقل ارتفاع ۴۲۲ کیلومتری مدار زمین و حداکثر ارتفاع ۳۶۰۶ کیلومتری قرار داشت. از این مخزن در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۱ برای رساندن رصدخانه «اسپکتر –ار» به فضا استفاده شده بود.

در آوریل ۲۰۱۹ سخنگوی «روس‌کسموس» روسیه اعلام کرد که نابودی اجسام فضایی یا بر اثر انفجار بروز می‌کند و یا در تصادم با دیگر اجسام فضایی.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه