چگونه لکه‌های لباس را از بین ببریم؟

چگونه لکه‌های لباس را از بین ببریم؟

چگونه لکه‌های لباس را از بین ببریم؟ همیشه قبل از از بین بردن لکه ها، قسمت دیگری از پارچه‌ی موردِنظرتان را امتحان کنید تا مطمئن شوید راه‌حلی که قرار است به‌کار ببرید، به پارچه‌ی شما آسیب نمی‌زند. یک پودر آنزیم‌دار را امتحان کنید. بعضی از شوینده‌ها فرمول خاصی دارند که پروتئین داخل لکه را می‌شکنند.
کد خبر: ۸۵۳۶۷
بازدید : ۱۹۳۳
۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
چگونه لکه‌های لباس را از بین ببریم؟
فرادید| لکه های روی لباس، مبل و فرش همیشه ناراحت کننده است اما قبل از این که آن ها را به خاطر لکه هایی که روی آن ایجاد شده کنار بگذارید برخی از این نکات مفید را امتحان کنید. مهم‌ترین بخش لکه‌ گیری این است که در اسرع وقت تمیزکاری اولیه را انجام بدهید. هرچه سریع‌تر کار پاک کردن لکه را شروع کنید، احتمال اینکه بتوانید آن را برطرف کنید بیشتر است.

همیشه قبل از از بین بردن لکه ها، قسمت دیگری از پارچه‌ی موردِنظرتان را امتحان کنید تا مطمئن شوید راه‌حلی که قرار است به‌کار ببرید، به پارچه‌ی شما آسیب نمی‌زند. یک پودر آنزیم‌دار را امتحان کنید. بعضی از شوینده‌ها فرمول خاصی دارند که پروتئین داخل لکه را می‌شکنند.
 

پاک کردن لکه لباس سفید

جوش شیرین یا آبلیمو دو عنصر قوی از بین برنده لکه‌ها از روی لباس سفید هستند. یک دوم پیمانه جوش شیرین را با یک سطل آب ولرم مخلوط کنید. لباس سفید را در آن غرق کنید تا مخلوط جوش شیرین و آب، یا لیمو و آب، روی لباس را بگیرد. اگر این روش باعث تمیزی کامل لباس سفید شما نشد، بهترین کار استفاده از مخلوطی شبیه به کرم غلیظی از جوش شیرین و آب است که روی لکه را بگیرد. در این حالت پس از ده دقیقه مخلوط را از روی لباس بشویید. همچنین را دیگر استفاده از جوش شیرین به صورت پودر شده و مالیدن برشی لیمو روی آن است. در این روش هم پس از ۱۵ دقیقه محل لکه را بشویید.
 

خلاص شدن از لکه‌های لباس

کافی است آبی ولرم در یک سطل بریزید و مخلوطی از یک قاشق غذاخوری نمک، یک چهارم فنجان پودر شستشو و به اندازه نصف فنجان آبلیمو را به آن اضافه کنید. لباس را ۴۵ دقیقه در آن بگذارید. توجه داشته باشید که آب داغ باعث صدمه زدن به بافت لباس می‌شود و آب را بیش از حد داغ نکنید.
چگونه لکه‌های لباس را از بین ببریم؟

اگر از سفیدکننده استفاده می‌کنید...

اگر از سفیدکننده برای تمیز کردن لکه لباس سفید خود استفاده می‌کنید، بهتر است بدانید که نباید به هیچ وجه به طور مستقیم سفیدکننده را روی لباس خود بریزید. تشتی آب فراهم کنید و بیش از اندازه از سفیدکننده استفاده نکنید که ممکن است به بافت لباس صدمه وارد کند. اول سفیدکننده را داخل آبی که تهیه کرده‌اید بریزید. پس از چند دقیقه که آنزیم‌های آن فعال می‌شود، لباس سفید خود را داخل آن بیندازید و کمی هم بزنید تا مواد به همه جای لباس برسد. در آخر از این که لکه‌ها پاک شده است اطمینان حاصل کنید و در غیر اینصورت مجددا لباس را داخل محلول بگذارید.
 

پاک کردن لکه عرق

آسپرین له‌شده و آب داغ را به حالت کرمی درآورید و روی لکه بمالید. پس از چند دقیقه لباس را بشویید. این روش را می‌توانید برای آبلیمو هم انجام بدهید. آبلیمو برای لباس‌هایی که جنسشان پلی‌استر است بسیار کاراتر عمل می‌کند.
 

پاک کردن لکه میوه از روی لباس

برای پاک کردن لکه میوه، لباس را در تشت آب خیس بدهید و در آن لیمو بریزید. توجه داشته باشید که آب سرد باشد و لیمو به اندازه باشد. برای این کار ۱۵ دقیقه زمان لازم است.
 

از بین بردن لکه لباس زیر

لیمو و جوش‌شیرین برای لیمو هم اثرگذار هستند. جوش‌شیرین و آب را با یکدیگر مخلوط کنید تا حالت خمیری به دست آید. این خمیر را به لکه‌های لباس زیر بمالید و پس از ۱۵ دقیقه شستشو دهید تا کاملا تمیز شود. سرکه سفید هم می‌تواند لکه‌ها را از بین ببرد و لباس را ضدعفونی کند. شما می‌توانید از سرکه در محلول لباسشویی هم استفاده کنید. اگر از این روش‌ها کاملاً راضی نبودید، می‌توانید روش آسپرین را در مورد لباس‌های زیر امتحان کنید. این روش به طور قطع لباس‌های زیر شما را کاملا بدون لک خواهد کرد.
چگونه لکه‌های لباس را از بین ببریم؟

پاک کردن لکه جوهر از روی لباس

شاید باور نکنید، اما پاک کردن لکه جوهر را به اسپری مو و الکل بسپارید. حتما زیر لباس را حوله تمیز قرار بدهید تا جوهر را به سطح دیگری انتقال ندهد. کمی از اسپری مو را به لباس بزنید و پس از چند دقیقه با الکل تمیز کنید. برای تمیز شدن قطعی لباس این کار را تا چندبار تکرار کنید.
 

پاک کردن لکه روغن از روی لباس

تا جایی که ممکن است با دستمال کاغذی چربی اضافه را از روی لباس بزدایید. به طور کامل چربی را با پودر بچه بپوشانید. اندکی از مخلوط مایع ظرفشویی و آب را به محل چربی بزنید و صبر کنید. صابون رختشویی یکی از بهترین تمیزکننده‌های روغن از روی لباس است. حتما این روش را نیز امتحان کنید.

روش‌هایی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، ساده و در عین حال کاربردی هستند. با این روش‌ها از لکه‌های سمج رها می‌شویم. توجه داشته باشید که دمای آب را بیش از حد زیاد نکنید و به بافت لباس‌ها آسیب وارد نکنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین