محمدرضا شجریان در کما؛ اضطراب پشت درهای جم

محمدرضا شجریان در کما؛ اضطراب پشت درهای جم

در حال حاضر نیز تمام چشم‌های علاقه‌مند به خسروی آواز ایران به بیمارستان جم دوخته شده است. چشم‌هایی منتظر و نگران که تنها خبر سلامتی و ترخیص از بیمارستان دلهره شان را کم می‌کند. دوست داران محمدرضا شجریان شب گذشته را با نوای «مرغ سحر» مقابل بیمارستان جم به صبح رساندند. با این حال سایت بیمارستان جم در جدیدترین اطلاعیه صبح امروز اعلام کرد که "شرایط بالینی استاد عزیزمان، نسبت به روز قبل تغییر واضحی نداشته است، کلیه اقدامات درمانی لازم نیز برای ایشان در حال انجام است و همچنان نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند. قابل ذکر است هر گونه تغییر در شرایط بالینی استاد ارجمند باطلاع ملت عزیزمان خواهد رسید. "
کد خبر: ۸۵۵۹۰
بازدید : ۵۶۳۳
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
محمدرضا شجریان در کما؛ اضطراب پشت درهای جم
 
فرادید| محمدرضاشجریان، خسروی آواز ایران پس از ۵۰ روز دوباره در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری شده است. بیمارستان جم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که وی با توجه به شرایط عمومی، قلبی-ریوی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، فشارخون و پلاکت به این بیمارستان منتقل شده است. خبری که به سرعت دست به دست چرخید و بسیاری از دوست داران خسروی آواز ایران را در اندوه فرو برد.  

به گزارش فرادید، ساعاتی پس از بستری شدن محمدرضاشجریان در بیمارستان جم، رسانه ملی در اقدامی عجیب اعلام کرد که او دار فانی را وداع گفته است. خبری که واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشت.  

پس از بالاگرفتن انتقادها، صداوسیما این خبر را تکذیب و متن آن را از خروجی وب سایت‌های خود حذف کرد.

گرچه مجموعه خبری رسانه ملی این خبر را تکذیب کرد، اما شایعه‌ها دست به دست چرخید و هر بار چیزی به آن اضافه شد. برخی از کاربران موضوع به کما رفتن محمدرضا شجریان را به میان آوردند، برخی هم همچنان مدعی بودند که خسروی آواز ایران دار فانی را وداع گفته، اما به دلایلی فعلاً نمی‌خواهند موضوع را تایید کنند.  

اما چند ساعت بعد، همایون شجریان در اینستاگرامش اعلام کرد که خبر کما و درگذشت پدر صحت ندارد. او با استوری اطلاعیه بیمارستان جم تلویحا اعلام کرد که تنها مرجع اعلام اخبار حال محمدرضا شجریان بیمارستان جم است.   

پیش از این، خسروی آواز ایران در ۲۵ مرداد ماه سال جاری به دلیل افت سطح هوشیاری و نیز شوک عفونی به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شده بود و پس از حدود ۱۰ روز از بیمارستان به خانه منتقل شد.

البته اسفندماه سال گذشته نیز محمدرضاشجریان به‌دلایلی ازجمله افت شدید سطح هوشیاری در بیمارستان تحت رسیدگی‌های ویژه پزشکی قرار گرفته و در نهایت فروردین ۹۹ از بیمارستان مرخص شده بود.
 
چهار سال قبل بود که محمدرضا شجریان در نوروز با انتشار ویدئویی اعلام کرد که ۱۵ سال است به بیماری سرطان مبتلاست و از آن سال خانه‌نشین شده و به‌ندرت نیز تصویری از او منتشر شده است.
محمدرضا شجریان در کما؛ اضطراب پشت درهای جم

آخرین وضعیت محمدرضا شجریان در بیمارستان

در حال حاضر نیز تمام چشم‌های علاقه‌مند به خسروی آواز ایران به بیمارستان جم دوخته شده است. چشم‌هایی منتظر و نگران که تنها خبر سلامتی و ترخیص از بیمارستان دلهره شان را کم می‌کند. دوست داران محمدرضا شجریان شب گذشته را با نوای «مرغ سحر» مقابل بیمارستان جم به صبح رساندند.

با این حال سایت بیمارستان جم در جدیدترین اطلاعیه صبح امروز اعلام کرد که "شرایط بالینی استاد عزیزمان، نسبت به روز قبل تغییر واضحی نداشته است، کلیه اقدامات درمانی لازم نیز برای ایشان در حال انجام است و همچنان نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند. قابل ذکر است هر گونه تغییر در شرایط بالینی استاد ارجمند باطلاع ملت عزیزمان خواهد رسید. "

در این رابطه بابک حیدری اقدم، مدیرعامل بیمارستان جم نیز در رابطه با آخرین وضعیت سلامتی محمدرضاشجریان گفته "استاد کماکان در آی سی یو هستند و تحت نظرند. ایشان تحت درمانند، دفعه قبل هم که بستری شدند مشکلاتی داشتند که رفع شد و مرخص شدند، امیدواریم که این دفعه هم همین اتفاق بیفتد و بهبود پیدا کنند و ترخیصشان کنیم. "

رئیس بیمارستان جم همچنین از مردم خواسته تا وضعیت سلامتی محمدرضا شجریان را تنها از سایت بیمارستان پیگیری کنند. حیدری اقدم گفته هر تغییری که در شرایط استاد باشد را از سایت بیمارستان اعلام می‌کنیم.

از طرفی، حسن عباسی، پزشک معالج محمدرضاشجریان نیز در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با بیان این‌که از دو روز گذشته وی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است نوشت: "شرایط عمومی ایشان پایدار نیست وگرفتاری زیادی داریم. "

او به رسانه‌ها گفته " حال استاد خوب نیست، اما تلاش تیم پزشکی برای بهبود و پایدار ساختن وضعیت سلامت ایشان ادامه دارد. "
 
محمدرضا شجریان در کما؛ اضطراب پشت درهای جم

زمانی که مهمان ناخوانده از راه رسید...

محمدرضا شجریان در سال ۱۳۹۴ کنسرت خود را در ارمنستان لغو کرد و در توضیح آن گفت: "پزشک معالجم موردی را در ام‌آر‌آی اخیرم مشاهده کرد که قاطعانه از من خواست سفرم را لغو کرده تا برای ۶ تا ٨ هفته زیر نظر ایشان به معالجه و درمان مورد دیده شده بپردازیم".

حدود یک ماه بعد و در نوروز ۱۳۹۵ او ویدیویی منتشر کرد که در آن موهایش را کوتاه کرده بود و تلویحا از بیماری طولانی مدت خود خبر می‌داد. او در بخشی از این ویدیو گفته بود: "با مهمان پانزده ساله‌ای سال‌هاست آشنا هستم و با هم دوست شده‌ایم".

خسروی آواز ایران در آن زمان گفت که در حال معالجه است و قول داد که پس از درمان به کار هنری خود برگردد. او در این مدت بخشی از درمان خود را در آمریکا انجام داد، اما بیشتر در ایران بوده است.

او در این مدت بار‌ها به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بیمارستانی در تهران بستری شد و اکنون خانه تحت نظر پزشکان است.
محمدرضا شجریان در کما؛ اضطراب پشت درهای جم

از شجریان تا خسروی آواز ایران

محمدرضا شجریان در ۳۰ سال گذشته، آثار قابل توجهی آفریده که هر یک از آن‌ها با ویژگی‌های مطلوب و پیام‌های مخصوص، نزد صاحب دلان جایگاه والایی دارند. اما برخی از این آوازها، شهرت بیشتری پیدا کرده است که از آن جمله می‌توان به راست پنجگاه، مرکبخوانی نوا، بیداد، زمستان، معمای هستی، فریاد، عشق، سرو چمان. شب، سکوت وکویر، یاد ایام، دستان، سرو چمان اشاره کرد.
 
شجریان که به خسروی آواز ایران شهرت یافته، از معتبرترین هنرمندان موسیقیایی جهان به شمار می‌آید؛ به طوری که سایت انجمن آسیا وی را پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی، روزنامهٔ ونکوورسان او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در ۲۰۱۰ میلادی وی را یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌است.

بیشتر آثار محمدرضا شجریان در ۳۰ سال اخیر، محصول کنسرت‌های متعددی است که وی در این سال‌ها در شهر‌های مختلف ایران و چهار گوشه جهان برگزار کرد و همگی با استقبال کم نظیر و شورانگیز مردم هنردوست روبرو شد. به خصوص ایرانیان برون مرزی وی را به عنوان سفیر فرهنگی و هنری ایران، ارج نهادند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین