نقطه ضعف ویروس کرونا کجاست؟

نقطه ضعف ویروس کرونا کجاست؟

دانشمندان بیش از ۳۰۰ پروتئین تولید شده توسط سلول آلوده را شناسایی کرده اند که با ویروس‌های فوق تعامل دارند. در همان زمان، کمتر از ۲۰ ذرات ویروسی در بدن انسان در حال حاضر تحت تأثیر قرار گرفته اند.
کد خبر: ۸۶۰۷۷
بازدید : ۸۴۳۶
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
نقطه ضعف ویروس کرونا کجاست؟
 
دانشمندان نقطه آسیب پذیری ویروس‌های کرونا را یافتند. بر اساس نتایج بدست آمده توسط دانشمندان موسسه علوم پزشکی پزشکی در دانشگاه جورجیا، گروه ویروس‌های کرونا ویروس‌های SARS-CoV-۱، SARS-CoV-۲ و MERS-CoV ضعف‌های یکسانی دارند که امید به ایجاد دارویی موثر را ایجاد می‌کند.

مشکل ضد ویروس‌های سنتی این است که آن‌ها بر روی آنزیم‌های ویروسی عمل می‌کنند که جهش یافته و مقاومت دارویی ایجاد می‌کنند. بنابراین، تأثیرگذاری بر پروتئین‌هایی که مسئول تکثیر ویروس هستند، عامل مهمی است. دانشمندان بیش از ۳۰۰ پروتئین تولید شده توسط سلول آلوده را شناسایی کرده اند که با ویروس‌های فوق تعامل دارند. در همان زمان، کمتر از ۲۰ ذرات ویروسی در بدن انسان در حال حاضر تحت تأثیر قرار گرفته اند.

از جمله پروتئین گیرنده Tom۷۰ است که در حرکت مولکول‌های پروتئین از سیتوزول به میتوکندری و فعال سازی پروتئین‌های سیگنالینگ میتوکندری نقش دارد؛ بنابراین، Tom۷۰ به ویروس‌های کرونا کمک می‌کند، با این حال، با تعامل با ژن کرونا ویروس Orf۹b، این آنزیم می‌تواند به عنوان یک هدف دارویی برای دارو‌های ضد ویروسی با طیف گسترده استفاده شود.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین