«کاملا هریس» اولین معاون رئیس جمهور زن تاریخ آمریکا کیست؟

«کاملا هریس» اولین معاون رئیس جمهور زن تاریخ آمریکا کیست؟

هریس ۲۰ اکتبر ۱۹۶۴ در اوکلند، کالیفرنیا متولد شد. او در سال ۱۹۸۶ در رشته علوم سیاسی و اقتصاد از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد و در سال ۱۹۸۹ مدرک حقوق خود را از کالج هستینگ دریافت کرد. پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق، کاملا هریس به دفتر دادستان منطقه آلامدا پیوست، جایی که وی به مدت هشت سال به عنوان دادستان در آنجا کار کرد.
کد خبر: ۸۶۷۶۱
بازدید : ۴۴۸۸
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۹
«کاملا هریس» اولین معاون رئیس جمهور زن تاریخ آمریکا کیست؟
 
فرادید| روز گذشته بود که رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند، "جو بایدن" به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا، انتخاب شده و"کاملا هریس" نیز به عنوان اولین معاون رئیس جمهور زن، در تاریخ ایالات متحده خدمت خواهد کرد. هریس یک آمریکایی چند نژادی بوده، مادر او هندی و پدرش جامائیکایی است. همچنین، هریس عالی‌ترین مقام منتخب زن، در تاریخ ایالت متحده را به عنوان اولین زن رنگین پوست دارد.

به گزارش فرادید، کاملا هریس توانست "مایک پنس" معاون رئیس جمهور سابق را شکست داده و معاون رئیس جمهور فعلی ایالت متحده آمریکا شود. او عضو حزب دموکرات بوده و از سال ۲۰۱۷، به عنوان سناتور ارشد ایالات متحده از کالیفرنیا خدمت کرده است. با این حال، او زمانی که جو بایدن برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد، از او حمایت کرده و گفته بود هرچه در توانش باشد را انجام می‌دهد، تا بایدن رئیس جمهور بعدی آمریکا باشد.

البته، باراک اوباما در صفحه توئیتر خود نوشته "کاملا هریس را مدت هاست که می‌شناسد و او برای پست معاون رئیس جمهور، فرد مناسبی است"

هریس از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸، به عنوان قائم مقام دادستان ناحیه‌ای در شهرستان آلامدا، کالیفرنیا، فعالیت کرده است. او در یکی از مصاحبه هایش گفته "خواهان کار در زمینهٔ اجرای قانون بودم، چرا که می‌خواستم جایی باشم که تصمیمات گرفته می‌شوند. "

کاملا هریس از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱، بیست و هفتمین دادستان ناحیه سانفرانسیسکو بوده، سپس از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷، به عنوان سی و دومین دادستان کل ایالت کالیفرنیا شروع به فعالیت کرد. در جریان مبارزات انتخاباتی او برای سنا، باراک اوباما و جو بایدن، از هریس حمایت کرده بودند.

او ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹، رسماً اعلام کرد، در کارزار انتخاباتی خود برای نمایندگی حزب دموکرات، برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعالیت خواهد کرد. هریس مدت کوتاهی نامزد پیشتاز این رقابت بود، اما در ۳ دسامبر ۲۰۱۹، به مبارزات انتخاباتی خود پایان بخشید. جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا، کاملا هریس را به عنوان معاون‌اول پیشنهادی خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ معرفی کرد.

هریس زندگی خود را صرف مبارزه با بی عدالتی کرده است. این علاقه‌ای است که برای اولین بار از مادرش، شیامالا، یک مهاجر، فعال و پژوهشگر سرطان پستان، هندی-آمریکایی الهام گرفته است.

کامالا هریس که در اوکلند بزرگ شده بود، او یک چشم پرسه زن از جنبش حقوق مدنی داشت. هریس از طریق مثال رهبرانی شجاع مانند تورگود مارشال، کنستانس بیکر موتلی و چارلز همیلتون هوستون، شخصیت خاصی را که برای ایستادگی در برابر قدرتمندان لازم است آموخت و تصمیم گرفت زندگی خود را صرف وکالت برای کسانی کند که نمی‌توانند از خود دفاع کنند.

«کاملا هریس» اولین معاون رئیس جمهور زن تاریخ آمریکا کیست؟
کاملا هریس چه فعالیت هایی داشته است؟

هریس در انتخابات سال ۲۰۰۳، توانست دادستان ناحیه‌ای شهر و شهرستان سان فرانسیسکو را که دو دوره حضور داشت را شکست دهد. در آن دوره‌ای که "کاملا هریس" دادستان ناحیه‌ی سان فرانسیسکو بود، نرخ محکومیت‌ها به خاطر جنایت در سال ۲۰۰۳ از ۵۲ درصد به ۶۷درصد در سال ۲۰۰۶ افزایش پیدا کرد که بالاترین میزان افزایش در طول یک دهه بوده است.

۸۵درصد نرخ محکومیت‌ها برای قتل بوده است، همچنین، محکومیت‌ها برای قاچاقچیان مواد مخدر از ۵۶درصد به ۷۴درصد افزایش یافته بود. این آمار محکومیت‌ها را در محاکمه‌ها نشان می‌دهد، در حالی که هریس بسیاری از این پرونده‌ها را با توافق از طریق اقرار به جرم مختومه اعلام کرده بود. او پس از به دست آوردن منصب دادستانی علاقه داشت، بار پرونده‌های قتل از دوره‌ی قبل را کم کند.

هریس اعلام کرده بود "سیاهه‌های آن دوره چندان مطلوب نبودند، من برای افزایش محکومیت‌ها تا جای ممکن تلاش کردم". از ۷۳ پرونده قتل در انتظار رسیدگی، ۳۲ مورد به جرایم پایین‌تر مانند قتل شبه‌عمد محکوم شده بودند و یا به جرایم دیگری، چون حمله یا دزدی اقرار کرده و اتهامات قتل مختومه شده بودند.

کاملا هریس در ۱۲ نوامبر ۲۰۰۸، نامزدی خود را برای دادستانی کل کالیفرنیا اعلام کرده بود. هر دو سناتور کالیفرنیا، "داین فاینستاین" و "باربارا باکسر"، رئیس مجلس نانسی پلوسی، از مؤسسین کارگران متحد زراعی دولورس هوارتا، و شهردار لس آنجلس از او در انتخابات مقدماتی حمایت کرده بودند. او ۳۳٫۶ درصد از آرا را کسب کرده و بر رقبای مقدماتی خود غلبه کرده بود.

هریس در انتخابات سراسری نیز پیروز شد، او اولین رنگین پوست و همچنین اولین آمریکاییِ چند نژادی بود که عهده دار این منصب، در ایالت متحده می‌شود. هریس در ۸ نوامبر ۲۰۱۶، در انتخابات ۲۰۱۶ مجلس سنای ایالات متحده آمریکا، توانست لورتا سانچز را شکست دهد و جانشین سناتور بازنشسته، "باربارا باکسر" شود. او به سومین سناتور زن ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا و اولین سناتور هندی-جامائیکایی تبار تبدیل شد.

کاملا هریس از زمانی که به عنوان سناتور برگزیده شده، از سیستم خدمات درمانی تک پرداخت، تغییر در طبقه‌بندی فدرال ماری جوآنا، حفاظت شهری از مهاجران بدون مدرک، لایحه رؤیا و کاهش فشار مالیاتی برای طبقه کارگر و متوسط، در عین افزایش مالیات برای شرکت‌ها و قشر ثروتمند آمریکا حمایت کرده بود.
 
«کاملا هریس» اولین معاون رئیس جمهور زن تاریخ آمریکا کیست؟

بیوگرافی کاملا «هریس»

هریس ۲۰ اکتبر ۱۹۶۴ در اوکلند، کالیفرنیا متولد شد. او در سال ۱۹۸۶ در رشته علوم سیاسی و اقتصاد از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد و در سال ۱۹۸۹ مدرک حقوق خود را از کالج هستینگ دریافت کرد. پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق، کاملا هریس به دفتر دادستان منطقه آلامدا پیوست، جایی که وی به مدت هشت سال به عنوان دادستان در آنجا کار کرد.

در سال ۱۹۹۸، هریس به عنوان وکیل مدافع در بخش جنایی شغلی دادستان منطقه سانفرانسیسکو استخدام شده، او در سال ۲۰۰۰ به ریاست بخش خانواده‌ها و کودکان منتقل شده است. در سال ۲۰۰۳، هریس به عنوان دادستان منطقه سانفرانسیسکو انتخاب شد.

هریس در سال ۲۰۱۰، دادستان منطقه لس آنجلس "استیو کولی" را شکست داد و در انتخابات به عنوان دادستان کل ایالت پیروز شده و ۴۶ ٪ آرا را کسب کرد. او با ۵۶ ٪ آرا در انتخابات سال ۲۰۱۴، بیش از وکالت "رونالد گلد" پیروز شده بود. هریس در سال ۲۰۱۶، نماینده لورتا سانچز را شکست داد و در انتخابات مجلس سنای ایالات متحده که توسط "باربارا بوکسر" برگزار شد، پیروز شد.  

در سال ۲۰۰۹، هریس کتابی تحت عنوان "هوشمند در جنایت" را نوشت که طرح دادستان، برای ایجاد امنیت بیشتر در مردم بود، جایی که وی تغییرات بالقوه در سیستم عدالت کیفری را مورد بحث قرار داده بود. همچنین، او کتاب "حقایقی را که ما برگزار می‌کنیم"، "یک سفر آمریکایی"، "یک خاطره" و "ابرقهرمان‌ها همه جا هستند" و نیز یک کتاب تصویری در سال ۲۰۱۸ نوشته است.

هریس با داگلاس امهاف وکیل کالیفرنیایی در سال ۲۰۱۴ و در سانتا باربارا، کالیفرنیا ازدواج کرده. شوهر هریس دو فرزند از زن قبلی خود دارد که با او و هریس زندگی می‌کنند، یکی از آن‌ها دانشجو و دیگری دانش آموز دبیرستان هستند.

البته، هریس عضویت کلیسای بپتیست سوم سان فرانسیسکو، از جماعت‌های کلیسا‌های بپتیست آمریکا را نیز دارد. با این حال، خواهر هریس تحلیلگر سیاسی شبکه ام اس ان بی سی، شوهر خواهر او، "تونی وست" مدیرکل حقوقی اوبر و از مقامات ارشد سابق وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا است.

همچنین، خواهرزاده وی "مینا هریس" عضو کمپین کنش زنان شگفت‌انگیز و رئیس سابق استراتژی و رهبری در اوبر است.
 
«کاملا هریس» اولین معاون رئیس جمهور زن تاریخ آمریکا کیست؟

استراتژی کاملا هریس در برابر کشور ها‌ی مختلف

هریس در مصاحبه هایش با رسانه‌های خارجی گفته "برای چین، تداوم فشار‌های حقوق بشری در خصوص اویغور‌ها و سرکوب معترضان در نظر گرفته شده و برای روسیه، تقویت ارتش اوکراین در برابر شبه‌نظامیان وابسته به روسیه با هدف بازپس‌گیری شبه‌جزیره کریمه در نظر گرفته شده است. "

با این حال او در مورد ایران و افغانستان هم گفته " بازگشت به برجام با هدف تهدید برنامه‌های هسته‌ای، منطقه‌ای و موشکی در مورد ایران صورت می‌گیرد و برای افغانستان، خروج نظامیان آمریکایی به‌شرط حفظ دستاورد‌های دموکراتیک و خلع سلاح تروریست‌ها انجام می‌شود."

البته، در مورد عربستان توقف فروش سلاح تا پایان جنگ یمن علی‌رغم همکاری در حوزه ضد تروریسم در نظر گرفته شده و برای فلسطین نیز، تأکید بر راه‌حل تشکیل دو دولت مسلمان و یهودی مورد نظر کاملا هریس است.

همچنین، توافق بازگشت‌پذیر "تعهد در برابر تعهد" مبنی بر کاهش تحریم‌ها در ازای کاهش تسلیحات هسته‌ای انجام می‌شود و فشار دیپلماتیک با هدف برگزاری انتخابات زودهنگام و حذف مادورو از قدرت برای ونزوئلا و برای قاره آفریقا، مشارکت جدی و عمیق در راستای پیشبرد دموکراسی، حقوق بشر و رشد اقتصادی صورت خواهد گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین