«نامتعادل» جدیدترین فیلم راسل کرو؛ لطفا بوق نزنید!
آخر هفته با یک فیلم دلهره آور

«نامتعادل» جدیدترین فیلم راسل کرو؛ لطفا بوق نزنید!

نامتعادل داستان رویارویی یک زن و یک مرد از نظر روانی نامتعادل است؛ ماجرا از یک درگیری ساده رانندگی آغاز می‌شود و در ادامه مرد روانی زن را تعقیب می‌کند و زن هدف اذیت و آزار او قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۸۶۹۳۳
بازدید : ۱۳۶۰
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
«نامتعادل» جدیدترین فیلم راسل کرو؛ لطفا بوق نزنید!
 
فرادید| اگر دوست دارید آخر هفته را به تماشای یک فیلم دلهره‌آور و هیجان انگیز بنشیند که ضربان قلبتان را از شدت هیجان بالا ببرد، ما فیلم «نامتعادل» که جدیدترین فیلم راسل کرو است را پیشنهاد میکنیم.
در این فیلم راسل کرو دیگر نه گلادیاتور است نه ریاضی‌دان، بلکه در نقش یک روانی خیابانیِ سنگین وزن ظاهر شده و قرار است نفس شما را بند بیاورد.

به گزارش فرادید؛ این فیلم با ژانر ترسناک و دلهره آور ساخته شده و «دریک بورت» کارگردانی آن را بر عهده داشته است. «شهر لندن» و «رویاپرداز آمریکایی» از جمله فیلم‌هایی اند که توسط این کارگردان ساخته شده اند.

نامتعادل داستان رویارویی یک زن و یک مرد از نظر روانی نامتعادل است؛ ماجرا از یک درگیری ساده رانندگی آغاز می‌شود و در ادامه مرد روانی زن را تعقیب می‌کند و زن هدف اذیت و آزار او قرار می‌گیرد.

این فیلم که به موضوع خشم در جامعه غرب می‌پردازد، روایتگر داستان زنی‌ست که عجله هنگام رانندگی کار دستش می‌دهد. این زن با بوق‌های ممتد راننده خودروی جلویی که از قضا تعادل روحی ندارد را عصبی می‌کند و طولی نمی‌کشد که خود و خانواده‌اش هدف رفتار انتقام‌جویانه این راننده قرار می‌گیرند.
 
«نامتعادل» جدیدترین فیلم راسل کرو؛ لطفا بوق نزنید!

فیلم به‌عنوان یک تریلر روان‌شناختی برای خود تنها یک وظیفه‌ی ساده تعریف می‌کند؛ اینکه تا حد ممکن ضربان قلبتان را بالا و بالاتر ببرد و باید گفت در این وظیفه به شکل ناخوشایندی موفق عمل می‌کند. به چنان شدتی که شاید پیش از دیدنش باید به مخاطبانی که قلب ضعیفی دارند هشدار بدهیم.

نامتعادل با نوعی تدوین سرگرم‌کننده و تأثیرگذار دهه‌نودی آغاز می‌شود و وقایع احساسی و غیرمنتظره زندگی معاصر را بازنمایی می‌کند؛ مجادله‌های خشونت‌بار میان غریبه‌ها، درگیری‌های جاده‌ای رو به فزونی، کار بیش از حد، جنگ، آلودگی و سایر نشانه‌های عمومی نوعی زوال اجتماعی.

با وجود کیفیت ویدیویی که در فیلم وجود دارد با یک تریلر جذاب و تند و تیز طرفیم که در عین حال نوعی کیفیت خاص دارد که ما را به یاد آثار قدیمی‌تر می‌اندازد.
 
«نامتعادل» جدیدترین فیلم راسل کرو؛ لطفا بوق نزنید!

علاوه بر «راسل کرو»، «جیمی سیمپسون»، «گابریل بیتمن» و «کارن پیستوریوس» از دیگران بازیگران این فیلم هستند.

جدیدترین فیلم کرو توسط شرکتی تازه تاسیسی به نام Solstice Studios ساخته شده است. این شرکت مهرماه سال گذشته تاسیس شده و قصد دارد سالی سه تا پنج فیلم بزرگ بسازد.


اکران


فیلم نامتعادل (Unhinged) که ۳۱ ژوئیه (۱۰ مرداد ۹۹) در سینما‌های انگلیس اکران شد، این هفته با ۱۵۴ هزار دلار فروش در صدر پرفروش‌ترین‌های گیشه این کشور باقی ماند. فیلم جدید راسل کرو در حالی جایگاه خود را در صدر این فهرست حفظ کرده که این هفته با وجود افزایش تعداد سانس‌های نمایش از ۲۴۳ به ۲۷۰ سانس، ۳۴ درصد کمتر از هفته گذشته فروش کرد.

نامتعادل پیش از آغاز اکران در آمریکا در بازار آلمان نمایش داده شده بود. این اثر از جهت گستره اکران واجد اهمیت است چرا که اولین فیلمی است که در این ابعاد پس از همه‌گیری کرونا روی پرده سینما‌ها می‌رود. نامتعادل در حال حاضر چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار فروش داشته و تولیدکنندگان آن معتقدند با این روند که یک مسیر آهسته و پیوسته است می‌توانند بودجه ۳۰ میلیون دلاری فیلم را پوشش دهند و حتی به سوددهی برسند.


بازخورد مخاطبین و منتقدین


منتقدان درباره این فیلم ۹۳ دقیقه‌ای چه دیدگاهی داشتند؟ عموم منتقدان معتقدند فیلم نامتعادل به دلیل شرایط ویژه صنعت سینمای آمریکا سروصدای زیادی به پا کرده و بسیاری از مخاطبان انتظار دیدنش را کشیدند، اما کیفیت فیلم در این حد و اندازه‌ها نیست و هنگام دیدن فیلم با اثری سطحی و درجه دو روبرو می‌شویم.
 
«نامتعادل» جدیدترین فیلم راسل کرو؛ لطفا بوق نزنید!

بررسی وضعیت فیلم در وب‌سایت راتن تومیتوز حاکی از عدم رضایت کلی منتقدان نسبت به این اثر است. از مجموع ۱۴۰ نقدی که در این وب‌سایت درباره نامتعادل ثبت شده ۶۷ نقد مثبت و ۷۳ نقد منفی بوده که نشان می‌دهد تنها ۴۸ درصد منتقدان فیلم را پسندیده‌اند. میزان رضایت در میان منتقدان شاخص‌تر راتن تومیتوز از این هم پایین‌تر بوده و اگر تنها به نظر این گروه توجه کنیم، رضایت به چیزی حدود ۳۹ درصد تقلیل می‌یابد.

در عین حال وضع فیلم در وب‌سایت متاکریتیک هم از این جالب‌تر نیست. در مجموع ۳۴ نقد درباره این اثر سینمایی نوشته شده که ۶ نقد از میان آن‌ها مثبت، ۱۸ نقد میانه و ۱۰ نقد منفی است.


راسل کرو


راسل ایرا کرو (به انگلیسی: Russell Ira Crowe) بازیگر، تهیه‌کننده و نوازنده است. او یک شهروند نیوزلندی است، اما بیشتر عمرش را در استرالیا زندگی کرده‌است. او برای نقش‌اش به عنوان فرماندهٔ رومی، ماکسیموس دسیموس مِریدویس در فیلم حماسی، گلادیاتور (فیلم ۲۰۰۰) که توسط ریدلی اسکات ساخته شده، مورد توجه بین‌المللی قرار گرفته‌است. همچنین برای این فیلم جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، جایزه سینمایی انتخاب منتقدان برای بهترین بازیگر مرد، جایزهٔ امپراتور برای بهترین بازیگری نقش اول مرد، جایزهٔ محفل منتقدان فیلم لندن برای بهترین بازیگر نقش اول مرد را برنده شد و کاندیدای ۱۰ جایزهٔ دیگر برای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

در سال ۱۹۹۹ در فیلم نفوذی به عنوان افشاگر شرکت تنباکو جفری ویگارد ظاهر شد. کرو برای این فیلم ۵ جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد و کاندیدای ۷ جایزهٔ دیگر با عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد شد

در ۲۰۰۱، کرو تجسم ریاضیدان و برندهٔ جایزهٔ نوبل، جان اف نَش، در فیلم زندگی‌نامه‌ای، یک ذهن زیبا بود که جوایز متعددی برای او به ارمغان آورد. از جمله: جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد، جایزه گلدن گلوپ بهترین بازیگر مرد فیلم درام و جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر مرد.

دیگر فیلم‌های راسل کرو شامل: رومپر استومپر (۱۹۹۲)، محرمانه لس آنجلس (۱۹۹۷)، ناخدا و فرمانده: آخر دنیا (۲۰۰۳)، مرد سیندرلایی (۲۰۰۵)، گانگستر آمریکایی (۲۰۰۷)، وضعیت فعلی (۲۰۰۹)، رابین هود (۲۰۱۰)، بینوایان (۲۰۱۲)، مرد پولادین (۲۰۱۳) و نوح (۲۰۱۴).

در ۲۰۱۵ کرو اولین فیلم‌اش را به نام آب‌شناس، که در آن بازی هم می‌کرد را ساخت. اینکار کرو برایش چندین ستایش در طول حرفه‌اش به دست آورد و او شد جز ستارگان پیاده‌روی مشاهیر هالیوود. سه نامزدی اسکار متوالی (۱۹۹۱–۲۰۰۱)، یک جایزهٔ گولدن گلوپ برای بهترین بازیگر مرد، یک بفتای، و یک جایزهٔ اسکار.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه