ابتلای "ایلان ماسک" به کرونا

ابتلای "ایلان ماسک" به کرونا

شنبه گذشته وی در توییتر نوشت که «به احتمال زیاد» او یک مورد خفیف کرونا با علائم جزیی سرماخوردگی داشته است.
کد خبر: ۸۷۱۹۷
بازدید : ۵۵۶۹
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
ابتلای
 
با افزایش ۱۵ میلیارد دلاری ثروت ایلان ماسک در عرض تنها یک هفته، وی اینک سومین فرد ثروتمند جهان است. ارتقا جایگاه مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌اکس در فهرست ثروتمندترین افراد جهان با اعلام خبر ابتلای او به ویروس کرونا هم‌زمان شده است.
 
شنبه گذشته وی در توییتر نوشت که «به احتمال زیاد» او یک مورد خفیف کرونا با علائم جزیی سرماخوردگی داشته است. روز دوشنبه، شرکت خودروی برقی ماسک تسلا به شاخص بازار سهام S&P۵۰۰ پیوست که یکی از مهم‌ترین شاخص بازار سهام در سراسر جهان است.

به دنبال انتشار این خبر، قیمت سهام تسلا در نیویورک حدود ۱۴ درصد افزایش یافت. در نتیجه، دارایی خالص آقای ماسک به ۱۱۷.۵ میلیارد دلار افزایش یافت. وی ۲۰ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

ثروت او فقط در سال جاری ۹۰ میلیارد دلار جهش کرده است. به این ترتیب، در فهرست ۵۰۰ ثروتمند جهان هیچ کس دیگری شاهد جهشی این‌گونه عظیم در ثروت خود نبوده است. ماسک در ژانویه امسال در جایگاه ۳۷ فهرست ثروتمندان قرار داشت.

جهش ثروت ماسک یک روز پس از ارسال چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی در «کپسول اژدها» شرکت اسپیس‌اکس از مرکز فضایی کندی در فلوریدا در یکشنبه شب گذشته اتفاق افتاد. ماسک که معمولاً در هنگام پرتاب‌های بزرگ فضاپیما‌های شرکت خود حضور دارد، پس از دریافت دو آزمایش مثبت ویروس کرونا نتوانست در این رویداد شرکت کند.

کرونا باعث شدکه ایلان ماسک از حضور در مراسم پرتاب‌های بزرگ فضاپیما‌های شرکت خود محروم شود .پیش از این، سهام تسلا به علت ادامه مناقشه تجاری بین آمریکا و چین بر سر واردات قطعات خودرو متحمل زیانی بیش از ۸ درصد شده بود.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین