«همرفیق»؛ همه چیز درباره کار جدید شهاب حسینی

«همرفیق»؛ همه چیز درباره کار جدید شهاب حسینی

اوایل تیرماه سال جاری بود که خبر ساخت برنامه «همرفیق» توسط شهاب حسینی منتشر شد. اما او در این باره سکوت کرد و ترجیح داد تا همه چیز در آرامش پیش برود. یک ماه بعد و در اواخر مردادماه، سازمان سینمایی مصوبات تازه شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی را اعلام کرد که نام «همرفیق» در آن ذکر شده بود.
کد خبر: ۸۷۵۹۱
بازدید : ۵۲۸۳
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
«همرفیق»؛ همه چیز درباره کار جدید شهاب حسینی
فرادید| برنامه «همرفیق» که اجرا و کارگردانی آن را «شهاب حسینی» بر عهده دارد، قرار است پخش آن به زودی در پلتفرم نماوا آغاز شود. این برنامه پنجمین برنامه گفتگو محور (تاک شو) شهاب حسینی به حساب می‌آید. البته او ۱۲ سال است که اجرای تاک شو نداشته و حالا با همرفیق به نخستین شغل حرفه‌ای خود یعنی اجرا بازگشته است.

به گزارش فرادید، برنامه همرفیق ابتدا قرار بود در آبان ماه پخش شود، اما به دلایل نامعلومی انتشار آن به آذر ماه موکول شد. حالا هم صفحه رسمی اینستاگرام «همرفیق» اعلام کرده که اولین قسمت از این برنامه آماده شده و به زودی زمان پخش آن اعلام خواهد شد.

در این برنامه شهاب حسینی به عنوان مجری برنامه به گفتگو با مهمان‌ها می‌نشیند. البته مهمان‌ها باید به همراه بهترین رفیق شان در این برنامه حاضر شوند.

براساس اعلام روابط عمومی برنامه «همرفیق»، "نوید محمد زاده"، بازیگر تئاتر و سینما به همراه بهترین رفیق خود مهمان اولین برنامه شهاب حسینی خواهند بود. طبق اخبار غیر رسمی پخش همرفیق احتمالا از هفته پایانی آذر ماه یا اولین هفته دی ماه آغاز خواهد شد.

روزنامه هفت صبح هم در مورد دیگر مهمانان برنامه «همرفیق» نوشته است که "مهمانان اول همرفیق نوید محمدزاده، محسن تنابنده و نازنین بیاتی هستند. هر مهمان با بهترین دوستش حاضر می‌شود و بخش اصلی گفتگو‌ها درباره «راه‌ورسم رفاقت» است. «همرفیق» چالشی نیست، به نوعی پاسداشت مهمانان است.  

البته اسامی دیگر مهمانان همرفیق که هفت صبح به آن‌ها اشاره کرده، تاکنون به تایید روابط عمومی این برنامه نرسیده است.

«همرفیق» پس از «اکسیژن»، «برپا برپا»، «رنگ صبح»، و «سایه روشن» پنجمین تجربه شهاب حسینی به عنوان مجری است.

تاک شو اینترنتی «همرفیق» با اجرا و کارگردانى شهاب حسینى، نویسندگى سروش صحت و تهیه کنندگى حسن خدادادى تولید می‌شود و میزبان چهره‌هاى هنری است. این برنامه تنها از پلتفرم اینترنتی نماوا پخش خواهد شد.

تاک شو یا برنامه گفتگو محور به برنامهه رادیویی یا تلویزیونی گفته می‌شود که در آن یک یا چند مجری و یک یا چند مهمان پیرامون موضوع خاصی به گپ‌وگفت می‌پردازند. معمولاً مهمانان دعوت‌شده دارای تجربه‌هایی در برخورد با موضوع مورد بحث هستند و نظرات غیرتخصصی و شخصی خود را بیان می‌کنند.
 

جنجال های ادامه دار «همرفیق» شهاب حسینی

اوایل تیرماه سال جاری بود که خبر ساخت برنامه «همرفیق» توسط شهاب حسینی منتشر شد. اما او در این باره سکوت کرد و ترجیح داد تا همه چیز در آرامش پیش برود. یک ماه بعد و در اواخر مردادماه، سازمان سینمایی مصوبات تازه شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی را اعلام کرد که نام «همرفیق» در آن ذکر شده بود.

اما پس از گذشت چند ساعت از انتشار این خبر، روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) با انتشار اطلاعیه‌ای این مجوز را نامعتبر دانست و اعلام کرد مسئولیت صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی و تولیدات تلویزیونی برای انتشار در رسانه‌های صوت و تصویر، تنها در صلاحیت این سازمان است.

این تازه آغاز جنجال برای همرفیق شهاب حسینی بود. در این میان وزارت ارشاد و ساترا بار دیگر بر سر مجوز دادن به برنامه‌های حوزه شبکه خانگی مشغول دعوای قدیمی شدند. دعوایی که ممکن بود به ضرر شهاب حسینی و برنامه اش تمام شود.  

البته این بحث میان دو نهاد نظارتی تا اوایل مهرماه طول کشید و بالاخره ساترا هم مجوز همرفیق را صادر کرد. بلافاصله پس از صدور مجوز روابط عمومی این برنامه اعلام کرد که پس از ۴ ماه پیش‌تولید و با آماده شدن دکور، ضبط همرفیق ۱۲ مهر ماه آغاز خواهد شد.

در نهایت اواخر مهرماه سازندگان همرفیق اعلام کردند که پخش این برنامه از آبان ماه آغاز شد. اما روز از پس روز گذشت و خبری از پخش همرفیق نشد. در این میان برخی احتمال دادند که سازندگان این برنامه و پلتفرن نماوا به مشکل برخورده باشند. اما هر دو این موضوع را تکذیب کردند.  

حالا هم روابط عمومی همرفیق اعلام کرده که بالاخره اولین برنامه با حضور نوید محمدزاده ساخته شده و به زودی از نماوا پخش خواهد شد. اما این بار هم تاریخ دقیقی برای آغاز برنامه اعلام نکرد.  

«همرفیق»؛ همه چیز درباره کار جدید شهاب حسینی
جنجال برسر دستمزد نوید محمدزاده برای حضور در «همرفیق»

جنجال دستمزد‌های نوید محمدزاده که از کار‌های پیشین او آغاز شد، این بار به برنامه همرفیق رسید. شایعه‌ای که به عوامل روابط عمومی برنامه اینترنتی «ام‌شو» منتسب شده است.

شراره داودی، خبرنگار حوزه سینما که از او به عنوان یکی از اعضای روابط عمومی برنامه «ام شو» نام برده می‌شود، در توئیتر خود، در این باره نوشته بود: "تا این لحظه نوید محمدزاده مهمان شب اول برنامه همرفیق با اجرای شهاب حسینی است. برنامه‌ای با اسپانسری اپلیکیشن آپ که شنیده می‌شه فقط برای حضور یک مهمان، هزینه‌ای نزدیک به ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان پرداخت کرده است. "

شایعه‌ای که همچون گذشته در فضای مجازی دست به دست چرخید و منجر به جنجالی دوباره برای نوید محمدزاده و برنامه همرفیق شد. در این میان بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به نویدمحمدزاده و شهاب حسینی تاخته بودند. برخی هم از عدم شفافیت مالی این برنامه‌ها انتقاد  کرده بودند.

اما در نهایت با بالا گرفتن جنجال، بالاخره این موضوع با واکنش تند عوامل برنامه همرفیق مواجه شد.

در این رابطه روابط عمومی «هم رفیق» طی توئیتی اعلام کرد که اگر این خبر مدرک درستی برای اثبات نداشته باشد مجموعه «هم رفیق» شکایت از این خبر را حق خود می‌داند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین