ساخت واکسن کرونای جهش یافته در 6 هفته

ساخت واکسن کرونای جهش یافته در 6 هفته

کد خبر: ۸۸۵۹۹
بازدید : ۸۵۵۶
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
ساخت واکسن کرونای جهش یافته در 6 هفته
 
مدیر اجرایی آزمایشگاه بیون‌تک آلمان اعلام کرد که در صورت جهش ویروس، هم‌چون اتفاقی که در انگلستان افتاد، قادر است در مدت شش هفته واکسن جدید تولید کند. به گزارش اسکای‌نیوز، اوغور شاهین از شرکت بیون‌تک با همکاری شرکت فایزر واکسن کووید-۱۹ تولید کرده، در این باره گفت: «ما از نظر فنی قادر به تولید واکسن جدید در مدت شش هفته هستیم.»

یک روز پس از چراغ سبز مقامات اروپایی برای توزیع واکسن در اتحادیه اروپا، شاهین در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر ماینز واقع در غرب آلمان افزود: «شرکت دارویی آلمان اطمینان دارد که واکسن ویروس کرونا در برابر نوع جدیدی که در انگلیس ظاهر شده موثر است، اما برای اطمینان کامل به مطالعات بیشتری نیاز است.»

او اظهار داشت: «در حال حاضر نمی‌دانیم که آیا واکسن ما قادر به محافظت از این نوع جدید هست یا خیر. اما از آنجا که پروتئین‌های موجود در نژاد جدید تا حد زیادی شبیه به نوع قبلی هستند، بیون‌تک اعتماد علمی به واکسن خود دارد.»

شاهین اظهار داشت که بیون‌تک در حال انجام مطالعات بیشتر است و ابراز امیدوار کرد که این موضوع را در هفته‌های آینده تأیید کند. او تصریح کرد: «احتمال موفقیت در واکسن ما نسبتاً زیاد است.» واکسن بیون‌تک که با شرکت داروسازی آمریکایی فایزر ساخته شده، برای استفاده در بیش از ۴۵ کشور از جمله انگلستان، ایالات متحده و کشور‌های اتحادیه اروپا تأیید شده است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین