ماجرای بیماری «ماندانا سوری» بازیگر سریال قهوه تلخ، چیست؟

ماجرای بیماری «ماندانا سوری» بازیگر سریال قهوه تلخ، چیست؟

سال گذشته هنگامی که خبر بیماری ماندانا سوری رسانه ای شد او در یکی از گفت و گو هایش درباره بیماری اش و زمانی که از بیماری اش مطلع شده بود توضحیات کاملی ارائه داد. او گفته بود:« داستان من و بیماری ام. اس برمی گردد به سال ۸۸. در این سال برای اولین بار متوجه شدم به این بیماری دچار شدم.»
کد خبر: ۸۹۰۶۲
بازدید : ۵۲۱۶
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
 «ماندانا سوری» بازیگر سریال قهوه تلخ
 
فرادید| ماندانا سوری بازیگر سینما، تلویزیون وتئاتر که عموم مردم او را با بازی در قهوه تلخ و ایفای نقش قیصر السلطنه همسر بابا اتی می‌شناسند، این روز‌ها با بیماری ام. اس دست و پنجه نرم می‌کند. او می‌جنگد تا این بیماری نفس گیر را از پای درآورد، تا بتواند با بازی درخشان خود دوباره لبخند به لب‌های مردم بیاورد.

به گزارش فرادید، به گفته ماندانا سوری او از سال ۱۳۸۸ درگیر این بیماری است و چندی پیش نیز به علت وخیم شدن حالش در بیمارستان بستری شد. او در حالی که نگران وضعیت جسمانی خود است، دلهره‌ی تهیه دارو‌هایی که سر به فلک کشیده، نگرانی او را دوچندان کرده است.سال گذشته درحالی که وضعیت جسمانی سوری به شدت وخیم شده بود، پوریا ذوالفقاری منتقد سینما در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، از وخامت حال ماندانا سوری خبر داد و از مردم درخواست کمک کرده بود.
 
او نوشت: «ماندانا سوری احتمالا برای بسیاری یادآور سریال‌های «قهوه تلخ» و «ویلای من» و آیتم‌های طنز است، ولی رای ورودی‌های سال‌های هشتاد و چهار تا هشتاد و شش آموزشگاه سمندریان، او همکلاسی پر شر و شور و پر انرژی و انگیزه است که از همان زمان هم روی آثار مدیری تعصب داشت و با استادانی که طعنه و متلکی نثار طنز‌های تلویزیونی می‌کردند، جدل می‌کرد.»

ذوالفقاری عنوان کرد: «ماندانا با سریال‌های طنز به شهرت رسید، ولی درست زمانی که پیشنهاد‌ها به سمتش سرازیر شد و دقیقا در بزنگاهی که هر بازیگر سال‌ها برای رسیدن آن تلاش می‌کند، فهمید که به ام اس مبتلا شده. در فضای پچپچه‌ای سینمای ایران این خبر خیلی زود دهان به دهان و دفتر به دفتر پیچید و نام ماندانا سوری از گزینه‌های ایفای نقش‌ها کنار گذاشته شد.»

این منتقد افزود: «ماندانا ماند و ام اس و فشار فزاینده مالی. همکلاس سابق من و بازیگری که زمانی خنده به لب‌های مان آورد، حالا دارد توان حرکت را از دست می‌دهد و تهیه دارو‌های ام اس برایش روز به روز دشوارتر می‌شود. این را اینجا می‌نویسم که در روز‌های بعد اگر خدای نکرده خبر‌های بدتری رسید، کسی با ادعای بی خبری از وخامت حال او وجدان معذبش را آرام نکند. برای کمک به ماندانا سوری همین حالا هم دیر است.»

پس از این پویش پویا ذوالفقاری، نزدیک به ۳۰۰ میلیون کمک نقدی جهت درمان ماندانا سوری تهیه شد که پس از مدتی سوری از مردم تشکر کرده و از امیدی که مردم با همراهی شدن با او در دلش نهاده بودند ابراز خرسندی کرده بود.

بیماری «ماندانا سوری»
ماجرای بیماری ماندانا سوری چیست؟

سال گذشته هنگامی که خبر بیماری ماندانا سوری رسانه ای شد او در یکی از گفت و گو هایش درباره بیماری اش و زمانی که از بیماری اش مطلع شده بود توضحیات کاملی ارائه داد. او گفته بود:« داستان من و بیماری ام. اس برمی گردد به سال ۸۸. در این سال برای اولین بار متوجه شدم به این بیماری دچار شدم.»
 
سوری افزود:« درست سر صحنه، زمانی که مقابل سیامک انصاری ایستاده بودم و می‌خواستم دیالوگ‌های مربوط به آن صحنه را به زبان بیاورم. یکی از چشمانم تار شد و ندید. صدا‌ها را می‌شنیدم، گروه کارگردانی اعلام می‌کردند شروع کن، دیالوگ‌ها را بگو، اما من خشکم زده بود. ترسیده بودم. این اولین باری بود که ام. اس خودش را به من معرفی کرد.

این بازیگر سینما و تئاتر گفت: « بعد از این اتفاق در حالی که شوکه شده بودم به دکتر مراجعه کردم. پزشک از من پرسید دفترچه بیمه تامین اجتماعی داری؟ گفتم دارم و گفت: برو و با دفترچه بیمه بیا. رفتم با دفترچه بیمه آمدم و حالا سال‌هاست حتی بدون دفترچه بیمه نیز باید نزد پزشک بروم.»

ماندانا سوری عنوان کرد:« همانطور که گفتم سال ۸۸ به این بیماری مبتلا شدم. جز برخی از همکارانم و نزدیکانم کسی از بیماریم خبر نداشتند. تا اینکه سال ۹۵ برای اولین بار این موضوع را رسانه‌ای کردم. نمی‌دانم چرا باید کار به اینجا می‌کشید که همکارانم، مشکلاتم را در صفحه‌های اجتماعی خودشان بیان کنند و برای حل مشکلاتم از مردم کمک بخواهند.

بازیگر سریال قهوه تلخ بیان کرد: «قبول کنید خیلی برایم سخت بود تا قبول کنم و بگذارم همکارانم از مشکلاتم بگویند یا خودم حاضر شوم رو به روی دوربین بنشینم و حقیقت زندگیم را بازگو کنم. شاید اگر پروژه‌ای به من پیشنهاد می‌شد، شاید اگر تهیه کنندگان به من کار می‌دادند هیچ وقت مجبور به همچنین کاری نمی‌شدم. باید اعتراف کنم کار بسیار سختی بود.»

او خاطرنشان کرد:« زمانی که همکلاسی و همکارم پوریا ذوالفقاری از من خواست اجازه بدهم مشکلات مربوط به بیماری و بیکاری‌ام را رسانه‌ای کند مخالفت کردم، چون از ترحم خوشم نمی‌آمد. از اینکه خنده را از لبان مردم بگیرم حتی برای لحظه ای، خوشم نمی‌آمد، اما با صحبت‌هایی که شد و مشورت‌هایی که انجام گرفت دلم به این کار رضایت داد.»

ماندانا سوری افزود:« شوخی کردم. بعد از اینکه موضوع رسانه‌ای شد خیلی‌ها من را قضاوت کردند. خیلی از حرف هایم به اشتباه و وارونه تعبیر شد. مثالی در این رابطه برایتان می‌زنم. من هیچ وقت نگفتم بیماری ام باعث بیکاری شد بلکه گفتم پیشنهاد نشدن کار باعث شد بیماری‌ام عود کند. اگر بیکار نبودم می‌توانستم با مشکلاتم کنار بیایم و حلشان کنم، اما در شبکه‌های اجتماعی این موضوع به گونه‌ای دیگر مطرح شد.»

سوری اعلام کرد: «باید تاکید کنم همیشه همکاران بسیار خوبی داشتم و دارم. دوست نداشتم هجمه‌ای به این دوستان وارد شود. آن‌ها اطلاعی از مشکلات من نداشتند و انتظار نمی‌رفت بخواهند بدون دانستن اصل ماجرا کمکم کنند. به یاد دارم زمانی سر صحنه سریال قهوه تلخ دو بار راهی بیمارستان و بستری شدم. هر هفته هزینه آمپول من را برخی بازیگران و سایر دوستان می‌پرداختند. ضمن اینکه سر هر پروژه‌ای می‌رفتند شماره من را هم به تهیه کننده می‌دادند تا کار بگیرم.»

بازیگر سریال ویلای من تاکید کرد:« من شاگرد زنده یاد حمید سمندریان بودم. استاد همیشه می‌گفتند قاعده هنر را نباید بهم ریخت. سال‌ها تئاتر کار کردم و قواعد کار گرفتن در حیطه شبکه نمایش خانگی و یا تلویزیون را نمی‌دانستم. گاهی اوقات هم واقعا نمی‌خواستم بدانم و شاید همین باعث شد که نتوانم کار بگیریم.

او درباره بیماری اش گفته بود:« با این حال که دوست ندارم زیاد درباره بیماری و درد‌ها صحبت کنم، اما خود را موظف می‌دانم باید بگویم در حال حاضر حدود ۱۵ پلاک در سر من وجود دارد. آن هم در نقطه‌های حساسی، چون مخچه، بیش از هشت پلاک در سرم فعال هستند. چیزی که باید درباره ام. اس دانست این است که این بیماری در وجود هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. همچنین مسائلی که باعث عود بیماری می‌شود در هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت دارد. قرار نیست هر کسی ام. اس داشت فلج شود. کسی هم نمی‌تواند به صورت مطلق بگوید ام. اس تا کنون بیماری را فلج نکرده و نمی‌کند. پلاک‌های فعال در بدترین موقعیت ممکن در بدن من جا خوش کردند.»

سوری تاکید کرد:« از صمیم قلب از همه کسانی که با او همدردی کردند سپاسگزارم. شماره کارتی از من منتشر شد، در طول ۴۸ ساعت کاربران زیادی به این حساب پول واریز کردند. همدردی‌ها را که دیدم تعجب بودم. می‌دانستم مردم مهربانی داریم، اما شوکه شده بودم و فقط به خاطر این همه مهربانی اشک می‌ریختم. باورم نمی‌شد انقدر مردم با من همدردی کرده باشند. من همان ماندانایی بودم که تا دیروز خود را تنها می‌دیدم. از همه مردم ممنونم.» 
 
ماندانا سوری بازیگر

ماندانا سوری کیست؟

ماندانا سوری زاده ۶ شهریور ۱۳۶۴ در تهران است. او فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علمی و کاربردی تهران بوده و فعالیت خود را با تئاتر آغاز کرد. سوری با بازی در سریال قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری، توانست به چهره‌ای مطرح تبدیل شود.

او در سال ۱۳۸۳ زمانی که ۱۹ سال دشات وارد کلاس‌های بازیگری مرحوم حمید سمندریان شد. ماندانا سوری تحلیل شخصیت بازیگری را زیر نظر سمندریان گذارنده است و فن و بیان اش را نیز از میکائیل شهرستانی آموخت.

این بازیگر سینما وتلویزیون، از سال ۸۳ تا سال ۸۷، به صورت جدی در حوزه تئاتر فعالیت می‌کرد و به ایفای نقش‌های بسیاری پرداخت که ثمره این بازی‌ها دریافت دو جایزه اول بازیگری بود. به واسطه همین تئاتر‌ها او برای بازی در سریال مرد دو هزار چهره که در سال ۸۸  ساخته شد، انتخاب شده بود.

ماندانا سوری در چند سال اخیر در کنار بازیگری تئاتر و تلویزیون چندین ورکشاپ به شرط بازی را نیز برگزار کرده و تجربه قبلی تدریس این رشته را نیز در کارنامه خود دارد. سوری در حوزه موسیقی نیز تجربه فعالیت دارد و برای جمع بانوان خوانده است، او بار‌ها به الگو‌های خود در این زمینه اشاره کرده و مهران مدیری، میکائل شهرستانی و فاطمه معتمدآریا را الگو‌های خود خوانده است.
 
از جمله سریال هایی که این بازیگر در آن ها به ایفای نقش پرداخته، می توان به مرد «دوهزارچهره»، «قهوه تلخ»، «ویلای من»، «شوخی کردم»و «عطسه» اشاره کرد که در همه ی این پروژه ها با مهران مدیری همکاری داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین