برای نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی و پکیج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

برای نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی و پکیج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

نصب، تعمیر و سرویس پکیج و کولر گازی امری تخصصی بوده و نیازمند آموزش های تخصصی و کاربردی و کسب مهارت ها و نکات مورد نیاز آن می باشد.
کد خبر: ۸۹۰۶۶
بازدید : ۵۰۹۸
۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

برای نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی و پکیج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

نصب و تعمیرات صحیح کولر گازی و پکیج امری تخصصی بوده و نیازمند یادگیری مهارت های مورد نیاز آن و توجه به نکاتی است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. نصب و تعمیر اشتباه کولر گازی و پکیج باعث عدم کارکرد صحیح دستگاه شده و مشکلاتی را به وجود می آورد. بنابراین در صورتی که قصد نصب و تعمیر این سیستم های گرمایشی و سرمایشی را دارید این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

چگونه کولر گازی را نصب کنیم؟

نصب کولر گازی شامل نصب یونیت داخلی و خارجی بوده و مستلزم رعایت نکاتی است. برای نصب یونیت داخلی ابتدا می بایست :

 • مکان نصب را مشخص نمایید.
 • پس از تعیین مکان نصب، نوبت آن است که پایه های یونیت داخلی را بر روی دیوار نصب کرده و آن را محکم نمایید.
 • حالا باید سوراخی به قطر 7.6 سانتی متر ایجاد کنید.
 • پس از اینکه کار سوراخ شدن دیوار به اتمام رسید باید درپوش جلو کولر را برداشته و اتصالات کولر را بررسی نمایید.
 • پس از اطمینان از سالم بودن اتصالات لوله ها و کابل ها را از سوراخ ایجاد شده عبور داده و به یونیت متصل کنید.
 • حالا واحد مقابل صفحه نصب را بر روی صفحه محکم کنید.

برای نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی و پکیج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

برای نصب یونیت خارجی کولر گازی نیز می بایست:

 • بهترین محل را برای نصب پنل بیرونی انتخاب کرده و زیرسازی مناسب را انجام دهید.
 • سکویی را برای محافظت از یونیت خارجی در برابر برف و آب قرار داده و یونیت را بر روی آن محکم کنید.
 • سیم کشی برق را در واحد خارجی بررسی کنید.
 • لوله و کابل های که در بخش قبل از یوینت داخل و سوراخ ایجاد شده خارج کرده بودید به یونیت خارجی وصل کنید.
 • هوا و رطوبت را از مدار مبرد خارج کنید.
 • لوله ها را با گیره به دیوار بچسبانید.
 • با استفاده از فوم پلی اورتان سوراخ ایجاد شده در دیوار بپوشانید.
 • دستگاه را روشن کنید.

 

نکاتی که هنگام نصب کولر باید مورد توجه قرار گیرد

نصب صحیح کولر گازی مستلزم رعایت نکاتی است. بی توجهی به این نکات باعث می‌شود تا کولر عملکرد صحیحی نداشته باشد. هنگام نصب کولر دقت داشته باشید که مکان نصب یونیت‌های داخلی و خارجی به درستی انتخاب شده باشد. یونیت داخلی باید از تابش مستقیم نور خورشید و گرد و غبار یا گوگرد به دور باشد و جایی نصب شود تا هوا به خوبی در جریان باشد. یونیت خارجی نیز باید در محلی سایه و به دور از گرد و غبار و بارش می‌بایست نصب شود.

هنگام سوراخ کاری دیوار توجه داشته باشید که در محل انتخاب شده اتصالات برق وجود نداشته باشد.

برای جلوگیری از ورود آب و برف به داخل یونیت خارجی سکویی در زیر آن قرار دهید، ارتفاع این سکو بایستی به اندازه‌ای باشد که آب به داخل یونیت خارجی نفوذ نکند.

نصب صحیح کولر گازی تاثیر زیادی بر عملکرد صحیح آن و افزایش عمر مفید کولر دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم بر روی آموزش نصب کولر گازی کلیک کنید.

 

هنگام تعمیر و سرویس کولر گازی به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین موضوعات برای سرویس کولر، انتخاب بهترین زمان سرویس می‌باشد. در رابطه با زمان سرویس کولر گازی باید بگوییم بهترین زمان برای سرویس و بررسی کولر با توجه به محل و کیفیت آب شهری متفاوت است، اما توصیه می‌شود قبل از راه اندازی کولر ابتدا وضعیت آن بررسی و در صورت نیاز سرویس شود. بهترین زمان برای سرویس اردیبهشت و خرداد ماه است.

برای سرویس کولر گازی ابتدا بایستی برق را قطع کنید و قاب جلویی پنل را برداشته و فیلتر‌های آن را تمیز کرده و گرد و غبار آن را پاک کنید. پس از تمیز کردن فیلترها، سنسور کولر گازی را شناسایی و تمیز کنید. این سنسور نقش مهمی در تشخیص دمای محیط و ارسال اطلاعات برای روشن و خاموش شدن کولر دارد.

پس از بررسی موارد فوق نوبت آن است که مشکلات کولر گازی بررسی شود. مشکلات کولر گازی به صورت‌های متفاوتی نمود پیدا می‌کنند. نشت آب از کولر گازی، برفک یا یخ زدن کولر، سر و صدای زیاد هنگام روشن شدن، خنک نکردن کولر، گرم نکردن آن در فصل زمستان، خاموش شدن خود به خود کولر، یکسره کار کردن آن، کار نکردن فن کولر گازی برخی از مهم‌ترین مشکلاتی است که کولر‌های گازی با آن مواجه می‌شوند.

رفع این مشکلات نیازمند کسب مهارت‌های ویژه و تخصص می‌باشد. در دوره‌های پکیج دیواری به صورت تخصصی به طریقه عیب یابی و تعمیر پکیج پرداخته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و حرفه‌ای شدن در زمنیه تعمیرات کولر بر روی آموزش تعمیرات کولر گازی کلیک نمایید.

برای نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی و پکیج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

چگونه پکیج دیواری را نصب و سرویس کنیم؟

نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری همانند کولر گازی امری تخصصی می‌باشد. با توجه به اینکه پکیج دیواری با گاز کار می‌کند، نصب آن بسیار حساس بوده و بی توجهی به نکات نصب پکیج می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را ایجاد نماید.

برای نصب صحیح پکیج دیواری ابتدا می‌بایست مکان مناسب نصب را تعیین نمایید. این مکان باید ۱۲۰ سانتی متر از کف ساختمان و ۱۰ سانتی متر از دیوار‌ها فاصله داشته باشد.

پس از نصب پکیج بر روی دیوار نوبت آن است که اتصالات لوله‌های آب و لوله‌های گاز به پکیج صورت گیرد. این مرحله بایستی با دقت بسیاری صورت گیرد، کوتاهی در این امر خسارات بسیاری را به همراه می‌آورد.

پس از برقراری اتصالات بایستی دودکش نصب شود. پس از نصب دودکش می‌توانید پکیج را به برق وصل کنید و شیر‌های آب ورودی را باز کرده و شروع به هواگیری کنید.

دقت داشته باشید که پکیج دیواری در کنار مواد اشتعال زا و گاز سوز نصب نشود، همچنین کلیه اتصالات با بست‌های فلزی محکم شوندو مناسب‌ترین دودکش ها، دودکش‌های به شکل H می‌باشد، توجه داشته باشید  که مسیر دودکش نباید خیلی طولانی باشد.

درجه مناسب برای سیستم گرمایش ۸۰ و برای دستگاه ۶۰ می‌باشد.

نصب صحیح پکیج تاثیر زیادی بر عملکرد صحیح آن و افزایش عمر مفید پکیج دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم آموزش‌های تخصصی بیشتر دیده و بر روی آموزش نصب پکیج دیواری کلیک کنید.

امروزه آموزشگاه‌های متعددی دوره‌های پکیج و کولر را برگزار می‌نمایند، آموزشگاه فنی پارس یکی از بهترین مراکز برگزار کننده دوره‌های فوق می‌باشد. این آموزشگاه به صورت کاملا عملی و کارگاهی به آموزش صفر تا صد نکات و مراحل نصب و تعمیرات انواع پکیج و کولر گازی می‌پردازد.

مجتمع فنی پارس علاوه بر دوره فوق دوره‌های متعدد دیگری را برگزار می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره‌های این مرکز آموزشی به سایت آموزشگاه به آدرس  https://amoozeshgahfanni.com/ مراجعه نمایید و یا در ساعات کاری آموزشگاه با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۲۰۳۰۳ بگیرید.

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین