ماجرای بازگشت ساسی مانکن به ایران چه بود؟

ماجرای بازگشت ساسی مانکن به ایران چه بود؟

ساسان حیدری با انتشار ویدئو‌هایی که نشان دهنده حضور او در فرودگاه امام خمینی و خیابانی در تهران بود، گفت: «بله آقا احتیاط! اما من احتیاط نکرده ام». این ادعای او با واکنش مخاطبان بسیاری در فضای مجازی مواجه شد. براساس گفته های برخی از رسانه ها، تصویر کارت پرواز این خواننده، از تصویر یک کارت پرواز دیگر در گوگل ساخته شده و ویدئو‌های او هم صداگذاری شده اند.
کد خبر: ۸۹۲۴۹
بازدید : ۴۴۴۳
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
ساسی مانکن

فرادید| ساسان حیدری یافته که با نام ساسی مانکن شناخته می‌شود، چندی پیش با انتشار استوری و پست در صفحه اینستاگرام اش ادعا کرده بود، درحال بازگشت به ایران است. اما، برخی از رسانه‌ها با بررسی بلیتی که او در فضای مجازی منتشر کرده بود، از ساختگی بودن این بلیط خبر داده و بازگشت ساسان حیدری را کذب محض دانسته اند.

به گزارش فرادید، درحالیکه بیش از ۸ سال از زمان رفتن ساسی مانکن از ایران می‌گذرد، به نظر می‌رسد که این خواننده پاپ قصد بازگشت به کشور را دارد. او طی روز‌های گذشته با انتشار تصویری از پاسپورت ایرانی و بلیت بازگشت از استانبول به تهران نوشته بود: «کسی میاد استقبالم؟؟»

 
ساسی مانکن به ایران امد
 
همچنین، ساسان حیدری با انتشار ویدئو‌هایی که نشان دهنده حضور او در فرودگاه امام خمینی و خیابانی در تهران بود، گفت: «بله آقا احتیاط! اما من احتیاط نکرده‌ام». این ادعای او با واکنش مخاطبان بسیاری در فضای مجازی مواجه شد. براساس گفته های برخی از رسانه‌ها، تصویر کارت پرواز این خواننده، از تصویر یک کارت پرواز دیگر در گوگل ساخته شده و ویدئو‌های او هم صداگذاری شده اند.

ساسی مانکن پیش از این نیز با حواشی دیگری جنجال به پا کرده بود. او یکی از جنجالی‌ترین خواننده‌های دو دهه اخیر در کشور بوده است. آهنگ‌های «جنتلمن» و «دکتر» که ساسی مانکن خواننده آن‌ها بود، طی مدت کوتاهی پس از انتشار، سروصدای زیادی در ایران به پا کرده بودند.
 
«ساسی مانکن» کیست و ماجرای بازگشت او به ایران چیست؟
 
«ساسی مانکن» کیست و ماجرای بازگشت او به ایران چیست؟

ساسی مانکن کیست؟

ساسان حیدری یافته ۲۰ آبان ۱۳۶۷ در اهواز به دنیا آمد. او را بیشتر با نام‌های ساسی مانکن و ساسی شناخته می‌شناسند و خواننده ایرانی موسیقی پاپ است. ساسی مانکن در میانه دهه هشتاد به همراه همشهری خود که حسین مخته نام داشت به شهرت بسیاری دست یافت. او تا چند سال یعنی تا زمان پخش آهنگ «گوشواره» به همکاری با حسین مخته ادامه داد.

ساسی پس از قطع همکاری با حسین مخته بیشتر آهنگ‌های خود را به صورت انفرادی می‌خواند و تنظیم آن‌ها را بیشتر به امیرمسعود و سپس به امیر ارشیا می‌سپرد. ساسان حیدری یافته در نخستین مصاحبه رسمی‌اش در تابستان ۱۳۹۱، برای نخستین بار زادروز صحیح خود را (در گفتگو با لیلی نیکونظر از آمریکا) اعلام کرده بود.
 
چرا که پیش از این گفتگو ساسی مانکن در اکثر مواقع خود را بزرگتر از سن واقعی اش معرفی می‌کرد تا قضاوت عامه درباره آهنگ هایش با لحاظ سن و سال جوانش، او را تحت تأثیر قرار ندهد. ساسی که ساکن کرج و دانشجوی رشته کامپیوتر (نرم افزار) در دانشگاه نواب قزوین بود، با شهرت یافتن برخی آهنگ‌هایش همچون «رپ بندری» در سال ۸۶ و «پارمیدا» در سال ۸۷، ادامه تحصیل در دانشگاه را رها کرده و تمام وقت به خوانندگی پرداخت.
 
فعالیت زیرزمینی او و انتشار کلیپ و آهنگ‌های بدون مجوز باعث شد چندین بار دستگیر شود که بیشترین روز بازداشتی اش یک هفته در کیش بود که علت این دستگیری، برهم زدن نظم عمومی به دلیل جمع شدن هواداران برای گرفتن عکس اعلام شده بود.
 
در اوایل سال ۹۵ بود که یک مدل اینستاگرامی به نام دنیا جهانبخت با ادعای خیانت ساسی مانکن در ارتباط عاشقانه اش تا مدت‌ها این دو را سر زبان‌ها انداخت. ماجرا تا جایی پیش رفت که جهانبخت ویدئو از  خودکشی خود نیز در فضای مجازی منتشر کرد. البته، ساسی در یکی از مصاحبه‌ هایش عنوان کرد که تاکنون او را ندیده و نمی‌شناسد. این ماجرا در نهایت با شهرت دنیا جهانبخت به اتمام رسید!
 
در اسفند ۱۳۹۴، قطعه آهنگ «مطمئنم» با صدای علی لهراسبی و با شعر و ملودی ساسان حیدری یافته روانه بازار موسیقی شد که بسیار جنجالی شد. فروردین ۹۸ نیز با انتشار آهنگ جدید ساسی مانکن به نام «جنتلمن» و هم خوانی کریستیانو رونالدو و همسرش در ماشین با این آهنگ شروعی بر یک جنجال تازه بود.
 
ساسی در دومین جنجال بزرگ خود در یکسال، هم زمان با انتشار ویروس کرونا، آهنگ جدید خود به نام «دکتر» را منتشر کرد که بسیاری به آن  آهنگ نقد جدی داشتند.
 
ساسان حیدری یافته

واکنش کاربران نسبت به بازگشت ساسی مانکن چه بود؟

پس از رسانه‌ای شدن خبر بازگشت ساسی مانکن به ایران، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر نسبت به این امر واکنش نشان داده و به مخالفت با بازگشت این خواننده پرداخته اند، اما در مقابل نیز برخی دیگر از کاربران بازگشت او را شایسته دانسته اند.

بهمن بابازاده یکی از فعالان رسانه‌ای با انتشار پستی در صفحه توئیترش نوشت: «با انتشار ویدئویی جعلی، ساسی مانکن در حال جنجال سازی ست و مدعی حضور در تهران است. پلیس فرودگاه ورود چنین فردی را تکذیب کرده.»
 
بلیط پرواز ساسی مانکن

در این میان یکی از کاربران توئیتر به نقد و بررسی زمان رسیدن ساسی مانکن به تهران پرداخته بود. او نوشت: «ساعت پرواز بلیتی که ساسی گذاشته ۱:۱۵ هست که با احتساب ۳:۳۰ ساعت پرواز و نیم ساعت اختلاف زمانی ساسی باید ساعت ۵:۱۵ میرسیده تهران. بگو ۱ ساعتم در حال گرفتن چمدون بوده، میشه ۶:۱۵. طلوع آفتاب ساعت ۶:۴۰ هست تازه. به عکس پایین نگاه کنید، بهش میخوره؟»
 
یکی از کاربران با ابراز تنفر نسبت به این خواننده نوشت: «ساسی مانکن از همیشه بهمون ندیکتره بیاین یه تیم شیم این لکه ننگ موسیقی ایرانو پاک کنیم»
 
بااین حال، برخی از کاربران نیز به طرفداری از ساسی مانکن پرداخته بودند. کاربری نوشت: «کاش دوباره شانزده ساله بودم تا بدون هیچ دغدغه‌ای منتظر رسیدن آهنگ جدید ساسی مانکن می‌نشستم. اما حالا که داره برمی گرده خوشحالم. لطفا از مخالفت با این خواننده دست بردارین.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین