هواشناسی ایران ۹۹/۱۰/۲۵

هواشناسی ایران ۹۹/۱۰/۲۵

شدت بارش‌های سه شنبه و چهارشنبه برای استان‌های گیلان و مازندران است. در مناطق سردسیر و مرتفع نوار شمالی بارش‌ها به صورت برف خواهد بود و پنجشنبه بارش در غرب دریای خزر پیش بینی شده است.
کد خبر: ۸۹۴۷۷
بازدید : ۶۴۱۹
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
کاهش دمای هوا
 
فرادید| امروز پنجشنبه ۲۵ دی ماه شاهد کاهش دما در غرب کشور خواهیم بود. بر اساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز احتمال وقوع بارندگی که بیشتر به شکل برف خواهد بود. به گزارش فرادید این سامانه بارشی در غرب آذربایجان غربی و غرب کردستان با بارش برف و باران و وزش شدید باد و در ارتفاعات به صورت کولاک خواهد بود.

این سامانه فردا وارد استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، غرب کردستان، ایلام و لرستان می‌شود که باعث لغزندگی و یخ زدگی جاده‌ها شده و تأخیر یا احتمال لغو پرواز‌ها را به دنبال دارد.

 
 جمعه بر گستره بارش‌ها افزوده می‌شود و در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان و شمال خوزستان بارش رخ می‌دهد که این بارش‌ها در نقاط سردسیر به صورت برف خواهد بود.
 
به همین جهت توصیه می‌شود افراد ضمن لغو سفر‌های غیرضروری، احتیاط در تردد‌های برون‌شهری را در دستور کار قرار داده و در صعود به ارتفاعات احتیاط کنند.

رانندگان و مسافران حتما به این موضوع توجه کنند و اگر قصد سفر دارند از پر بودن باک بنزین و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی نظیر زنجیر چرخ و... اطمینان کافی داشته باشند.
 
از اواخر وقت جمعه و طی روز شنبه شاهد وزش باد خواهیم بود که باعث کم شدن میزان آلاینده‌ها خواهد شد. امروز و فردا وزش باد شدید جنوبی دمای هوا را در استان‌های ساحلی خزر ۸ تا ۱۲ درجه افزایش خواهد داد که با توجه به افزایش دما امکان ذوب برف و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در این مناطق وجود دارد.
 
برای روز جمعه در استان‌هایی مثل همدان، کهکیلویه و بویراحمد، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال استان مرکزی و ارتفاعات استان‌هایی مثل قزوین، البرز و تهران بارش‌ها به شکل پراکنده اتفاق خواهد افتاد. در تهران هم همچنان شاهد غبار محلی خواهیم بود و از روز شنبه هوای این استان رو به بهبودی خواهد رفت.

 
پیش‌بینی وضع هوا
برچسب ها: هواشناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه