هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۱

با توجه به هشدار‌های هواشناسی ایران، امروز ۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج می‌باشند.
کد خبر: ۹۱۸۸۳
بازدید : ۷۶۵۰
۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
فرادید| بر اساس آخرین تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز یکشنبه اول فروردین ماه ۱۴۰۰ در برخی نقاط خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی و دوشنبه در برخی نقاط جنوب شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

سه شنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و شرق اردبیل بارش باران و در ارتفاعات برف پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و همچنین دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، لرستان و شمال ایلام را نیزفرا خواهد گرفت.

به گزارش فرادید؛ همچنین در روز چهارشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر وزش باد جنوبی و افزایش موقتی دما در حدود ۸ تا ۱۲ رخ می‌دهد که بعد از ظهر پنجشنبه شمالی شدن جریان‌ها سبب کاهش مسبی دما و بارش در این مناطق می‌شود.

در این روز بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد و علاوه بر دامنه‌های جنوبی البرز، در استان‌های همدان، مرکزی، لرستان، شمال شرق، خوزستان، چهار محال و بختیاری و غرب اصفهان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

جمعه علاوه بر این مناطق در استان‌های سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز بارش رخ می‌دهد و دریاس خزر مواج می‌باشد. قابل ذکر است طی روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه در برخی نقاط غرب، جنوب غرب، جنوب و دامنه‌های جنوبی البرز و جمعه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج می‌باشند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین