آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۹

امروز ۹ اردیبهشت ماه و بر اساس گزارش وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا ۳۸۵ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۳۲۴۶
بازدید : ۳۵۴۴
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا، امروز ۹ اردیبهشت ماه ۳۸۵ نفر اعلام شد و مجمموع جانباختگان این بیماری در ایران به ۷۱ هزار و ۳۵۱ نفر رسید.

با توجه این گزارش، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۹ هزار و ۸۹۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۳۰۵۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

طبق گزارش یاد شده، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۴۷۹ هزار و ۸۰۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. این در حالیست که پنج هزار و ۳۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اینکه تا کنون ۱۵ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۸۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است اعلام کرد: در حال حاضر ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۷۴ شهر در وضعیت زرد و ۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۸۷ هزار و ۲۰۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۵۰ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۲۰ نفر رسیده است.

آمار جهانی کرونا

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۵ هزار و ۳۰۷ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۸۹۴ نفر رسیده است.آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۲۷ میلیون و ۷۶۳ هزار و ۳۸۹ نفر رسیده است. 

ایران در این فهرست با ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۹۰۶ نفر مبتلا و ۲۱ هزار و ۷۱۳ مبتلا جدید چهاردهمین کشور با بیشترین آمار مبتلایان کرونا در جهان است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۸۸ هزار و ۳۳۷ نفر (۹۵۴ نفر)

۲. برزیل ۳۹۸ هزار و ۳۴۳ نفر (۳ هزار و ۱۹ نفر)

۳. مکزیک ۲۱۵ هزار و ۵۴۷ نفر (۴۳۴ نفر)

۴. هند ۲۰۴ هزار و ۸۱۲ نفر (۳ هزار و ۶۴۷ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۴۸۰ نفر (۲۹ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۰ هزار و ۲۵۶ نفر (۳۴۴ نفر)

۷. روسیه ۱۰۹ هزار و ۳۶۷ نفر (۳۸۷ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۳ هزار و ۹۱۸ نفر (۳۱۵ نفر)

۹. آلمان ۸۳ هزار و ۱۸ نفر (۳۲۰ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۷ هزار و ۹۴۳ نفر (۸۸ نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین