قتل ۳ نفر به خاطر اختلاف مالی

قتل ۳ نفر به خاطر اختلاف مالی

بعد از آن مرد ۵۲‌ساله سعی کرد از محل درگیری فرار کند، اما برادر دیگر او را تعقیب کرد و در راه‌پله هدف گلوله سلاح شکاری قرار داد. به‌این‌ترتیب دومین قتل رقم خود. بعد از آن مرد مسلح به داخل واحد برگشت و با شلیک یک گلوله به زندگی خودش پایان داد.
کد خبر: ۹۳۵۰۲
بازدید : ۱۲۴۳
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۹

قتل

اختلاف مالی دو برادر با یکی از دوستان‌شان به درگیری خونین منجر شد و هر سه نفر از پا درآمدند. مأموران پلیس شیراز وقتی از شنیده‌شدن صدای تیراندازی در خانه‌ای مطلع شدند، به محل حادثه رفتند و جسد مردی غرق در خون را که هدف گلوله قرار گرفته بود، در راه‌پله طبقه اول ساختمانی مسکونی پیدا کردند.

مأموران به جست‌وجو در ساختمان ادامه دادند و در یکی از واحد‌ها خود را در برابر جنازه دو مرد دیگر مشاهده کردند که هر دو غرق در خون بودند.

یکی از مقتولان مورد اصابت چند ضربه چاقو قرار گرفته بود و مقتول دوم با گلوله سلاح شکاری از پا درآمده بود. شواهد موجود در صحنه جرم از‌جمله شکسته‌شدن گلدان‌ها نشان می‌داد قبل از وقوع این قتل‌ها درگیری میان طرفین رخ داده است.
 
کارآگاهان جنایی در همان بررسی‌های اولیه پی بردند دو نفر از مقتولان برادران ۲۳ و ۳۱‌ساله هستند و قتل در خانه خواهر آن‌ها رخ داده است. همچنین معلوم شد نفر سوم مردی ۵۲‌ساله است که از دوستان دو مقتول دیگر بود.

افسران جنایی با بررسی‌های بیشتر پی بردند این سه نفر از مدت‌ها قبل بر سر مسائل مالی با هم اختلاف داشتند و روز حادثه دو برادر نفر سوم را به منزل خواهر خود دعوت کرده بودند تا بر سر موضوع مورد اختلاف‌شان گفتگو کنند؛ اما این ملاقات به درگیری انجامید و یکی از برادران کشته شد.
 
بعد از آن مرد ۵۲‌ساله سعی کرد از محل درگیری فرار کند، اما برادر دیگر او را تعقیب کرد و در راه‌پله هدف گلوله سلاح شکاری قرار داد. به‌این‌ترتیب دومین قتل رقم خود. بعد از آن مرد مسلح به داخل واحد برگشت و با شلیک یک گلوله به زندگی خودش پایان داد.

بعد از روشن‌شدن این جزئیات اجساد به پزشکی قانونی منتقل شد و در‌حال‌حاضر تحقیقات برای افشای سایر ابعاد پرونده ادامه دارد.

این پرونده در حالی روی میز کارآگاهان جنایی قرار گرفته است که پلیس تربت حیدریه نیز در حال بررسی درباره یک پرونده جنایی دیگر است. در این پرونده موتور‌سواری پسر جوان، درگیری مرگ‌باری را رقم زد. مأموران وقتی از وقوع این قتل مطلع شدند، به محل حادثه رفتند و فهمیدند پسر جوان درپی یک درگیری کشته شده است. آن‌ها با سرنخ‌هایی که در اختیار داشتند، متهم را شناسایی و دستگیر کردند.
 
متهم بعد از بازداشت به قتل اعتراف کرد و گفت موتورسواری مقتول و ویراژدادن‌های او باعث شروع درگیری شد و او در جریان دعوا در‌حالی‌که به‌شدت عصبانی بود و کنترل رفتار خود را از دست داده بود، دست به ارتکاب جنایت زد. متهم در ادامه صحنه قتل را بازسازی کرد و روانه زندان شد تا تحقیقات از او تکمیل شود.

سومین پرونده جنایی که در حال رسیدگی است، در شهرستان سردشت تشکیل شده و جوانی ۱۸‌ساله دوست خود را با ضربه چاقو به کام مرگ فرستاده است.
 
مأموران پلیس درپی کسب خبری مبنی‌بر وقوع درگیری منجر به چاقوکشی در یکی از خیابان‌های شهر سردشت سریع برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. در بررسی‌های اولیه معلوم شد در این درگیری جوان ۱۸‌ساله به‌دنبال درگیری لفظی و مشاجره، با چاقو به سمت دوست خود حمله‌ور شده و پس از مصدوم‌کردن او از محل گریخته است.

فرد مصدوم به‌دست عوامل امدادی به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت؛ اما به دلیل شدت جراحت‌های وارده و اصابت چاقو جان باخت.
 
در ادامه متهم که پس از ارتکاب این جنایت از محل متواری شده بود، با تلاش گسترده و اقدامات اطلاعاتی مأموران پلیس آگاهی در اقدامی عملیاتی و در کمتر از دو ساعت پس از وقوع جرم دستگیر شد. متهم در بازجویی‌ها به کشتن دوستش اعتراف کرد و گفت مشاجره لفظی به دلیل عصبانیت او بالا گرفت و او دست به چاقو برد و این جنایت را رقم زد.
برچسب ها: قتل اختلاف مالی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه