قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

امروز ۸ خردادماه ۱۴۰۰، قیمت هر اونس طلای جهانی با ثبت ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۶۶ سنت رسید.
کد خبر: ۹۴۲۲۴
بازدید : ۸۶۷
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۷
طلا
 
فرادید| طلا بار دیگر وارد کانال ۱۹۰۰ دلار شد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۸ خردادماه با افزایش ۰.۰۵ درصد به ۱۹۰۳ دلار و ۶۶ سنت رسید.

این درحالی است که کمترین قیمت برای طلا ۱۸۸۳ دلار و ۲۶ سنت و بیشترین قیمت برای آن ۱۹۰۵ دلار ثیت شده است.

به گزارش فرادید؛ در حالی که تقویت دلار و رشد سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا را تضعیف کرده است قیمت فلز زرد دیروز شاهد کاهش بود.

ادوارد میر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «طلا تا حدودی در وضعیت تدافعی قرار گرفته است... طلا احتمالا برای مدت طولانی تری در حدود ۱۹۰۰ دار تثبیت خواهد شد. شاید با انتشار خبر‌هایی از آمار‌های بالای تورم شاهد افزایش بیشتر قیمت طلا باشیم.»

آوتار سندو Avtar Sandu، مدیر ارشد کالا‌ها در فیلیپ فیوچرز، در یادداشتی گفت: “به احتمال زیاد حتی اگر تورم بالاتر از حد انتظار باشد، بانکداران مرکزی همچنان داویش خواهند بود. آنچه برای طلا واقعاً مهم است نرخ واقعی تورم است سیاست گذاران بانک‌های مرکزی کشورها، همچنان نرخ‌ها را پایین نگه می‌دارند که این برای طلا نیز صعودی خواهد بود. ”

در بازار دیگر فلزات گرانبها، هر اونس نقره با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲۷.۹۰ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۱۸۳.۷۵ دلار رسید. پس از پیش بینی کسری تراز روسیه در سال ۲۰۲۱، پالادیوم ۰.۲۷ درصدافزایش یافت و به ۲، ۸۳۲ دلار رسید.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین