هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

بر اساس آخرین تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز 13 خردادماه با توجه به شمالی شدن جریانات، کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد در سواحل دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
کد خبر: ۹۴۴۷۰
بازدید : ۴۵۷
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
فرادید| با توجه پیش‌بینی سازمان هواشناسی ایران از امروز ۱۳ خردادماه و در طی پنج روز آینده به تناوب در سواحل دریای خزر، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده گاهی رعد وبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

امروز و جمعه با توجه به شمالی شدن جریانات، کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد در سواحل دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

به گزارش فرادید؛ از شنبه تا سه شنبه نیز ماندگاری هوای خنک برای این مناطق را انتظار خواهیم داشت. از جمعه تا سه شنبه در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی سه روز آینده در نواحی شرقی کشور به‌ویژه زابل و شرق استان کرمان و در استان خوزستان و بخش‌هایی از شمال غرب و غرب کشور به سبب افزایش سرعت وزش باد احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا دریای خزر و از امروز تا اواسط هفته آینده مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

فردا دمای هوا تهران بین ۲۵ تا ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و آسمان نیز صاف در بعضی ساعات روز و شب با افزایش باد همراه خواهد بود.

در روز شنبه نیز دمای هوا بین ۳۸ تا ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود و آسمان صاف در بعضی ساعات افزایش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین