آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۶ تیرماه ۱۳۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۵۳۴۴
بازدید : ۲۶۱۳
۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۶ تیرماه در گزارش روزانه وزارت بهداشت ۱۳۴ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۳ هزار و ۸۴۵ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۷۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۴۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۸۳۵ هزار و ۶۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۱۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۳ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۹۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۲ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۲۴۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۷۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۲۰ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۶۸ هزار و ۵۴۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۸۱ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.
 
فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد هفت هزار و ۵۲۶ نفری در یک روز به تعداد سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۹۴۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۶۶ میلیون و ۸۵ هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۱۹ هزار و ۳۴۳ نفر (۱۵۰ نفر)

۲. برزیل ۵۱۲ هزار و ۸۱۹ نفر (هزار و ۵۴۷ نفر)

۳. هند ۳۹۵ هزار و ۷۸۰ نفر (هزار و ۲۵۶ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۲ هزار و ۳۴۶ نفر (۲۷۸ نفر)

۵. پرو ۱۹۱ هزار و ۵۸۴ نفر (۱۳۷ نفر)

۶. روسیه ۱۳۲ هزار و ۶۸۳ نفر (۶۱۹ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۸ هزار و ۸۹ نفر (۲۳ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۴۵۸ نفر (۴۰ نفر)

۹. فرانسه ۱۱۰ هزار و ۹۵۱ نفر (۱۲ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۱۰۴ هزار و ۱۴ نفر (۶۹۳ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین