رونمایی از اوپل استرا ۲۰۲۲؛ هاچ بک کوپه‌ای

رونمایی از اوپل استرا ۲۰۲۲؛ هاچ بک کوپه‌ای

استرا از منظر ابعاد برابر با ۴۳۷۴ میلیمتر در طول و ۱۸۶۰ میلیمتر در عرض توسعه یافته و فاصله بین محور‌های آن نیز در مقایسه با نسل قبلی حدود ۱۳ میلیمتر افزایش یافته و به ۲۶۷۵ میلیمتر رسیده است.
کد خبر: ۹۵۹۸۹
بازدید : ۸۷۷۸
۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹

استرا محصولی از برند اوپل است که اولین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی معرفی و تولید آن آغاز شد. کلاس‌های سدان و هاچ بک نسل اول این محصول در بازار ایران حضور داشتند.

اکنون تصاویر مربوط به مدل ۲۰۲۲ اوپل استرا روی خط رسانه‌های خودرویی قرار گرفته که ویژگی‌های طراحی جذابی را همراه خود دارد. استرا از منظر ابعاد برابر با ۴۳۷۴ میلیمتر در طول و ۱۸۶۰ میلیمتر در عرض توسعه یافته و فاصله بین محور‌های آن نیز در مقایسه با نسل قبلی حدود ۱۳ میلیمتر افزایش یافته و به ۲۶۷۵ میلیمتر رسیده است.

امتداد خطوط و زوایای بدنه این هاچ بک حالتی کوپه مانند را برای خودرو ایجاد کرده است. تم دو رنگ بدنه و طراحی چراغ‌های اصلی عقب در ترکیب با بامپر (سپر) این قسمت بسیار زیبا و خلاقانه به نظر می‌رسد تا جائیکه می‌توان استرا ۲۰۲۲ را یکی از زیباترین هاچ بک‌های کنونی بازار جهانی دانست.

فضای داخل کابین بر اساس اصول طراحی مینیمال شکل گرفته و فناورانه‌هایی مانند دو نمایشگر دیجیتال ۱۰ اینچی را دارد که یکی برای نمایش اطلاعات کیلومتر و دیگر ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی درنظر گرفته شده است.

کروز کنترل تطبیقی، نمایشگر هداپ و دوربین ۳۶۰ درجه از امکانات استاندارد در تریم‌های استرای جدید هستند. در بخش پیشرانه انتخاب‌های متنوعی پیش روی مشتریان قرار خواهد داشت که شامل نمونه‌های بنزینی و دیزل می‌شود.

مدل پایه از نمونه ۱.۲ لیتری ۳ سیلندر توربوشارژ با ۱۰۸ اسب بخار و همچنین مدل قویتر ۱۲۸ اسب بخار استفاده می‌کند. موتور ۴ سیلندر توربودیزل ۱۲۸ اسب بخاری نیز گزینه پایه در بخش دیزل است. این پیشرانه‌ها در حالت پایه با جعبه دنده ۶ سرعته دستی هماهنگ می‌شوند، اما امکان سفارش جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این پیشرانه‌های سنتی، نمونه پلاگین هیبرید که ترکیبی از بخش بنزینی ۱.۶ لیتری توربوشارژ ۱۴۸ اسب بخاری و یک موتور الکتریکی ۱۰۹ اسب بخاری است نیز در کاتالوگ فروش قرار می‌گیرد. برای مشتریانی که تجربه هیبرید با قدرت بیشتر را می‌خواهند یک تریم هیبریدی دیگر شامل موتور الکتریکی ۱۰۹ اسب بخاری و موتور توربوشارژ ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۷۸ اسب بخاری در نظر گرفته شده که مجموع خروجی این پیشرانه برابر با ۲۲۲ اسب بخار است.

هر دو مدل هیبریدی با باتری ۱۲.۴ کیلووات ساعت لیتیوم یون ارائه می‌شوند. برد حرکتی خودرو در حالت الکتریکی خالص برابر با ۵۰ کیلومتر است. جعبه دنده ۶ سرعته دستی و ۸ سرعته اتوماتیک گزینه‌های قابل سفارش در این قسمت هستند.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه