آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۷ تیرماه ۱۹۵ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۶۱۰۹
بازدید : ۱۴۶۴
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۷ تیرماه را ۱۹۵ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۷ هزار و ۱۶۱ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۱۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۶۳ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۱۳۵ هزار و ۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۳۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۵ میلیون و ۴۴ هزار و ۹۸۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۶ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۴۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۲۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۸ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۷۰ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۶۲ هزار و ۵۶۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۹۰ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۱۵۷ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد هشت هزار و ۶۵۳ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۹۱ هزار و ۴۸۵ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۷۳ میلیون و۴۷۹ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۲۴ هزار و ۶۰۲ نفر (۲۹۳ نفر)

۲. برزیل ۵۴۰ هزار و ۵۰۰ نفر (یک هزار و ۴۵۰ نفر)

۳. هند ۴۱۳ هزار و ۱۲۳ نفر (۵۶۰ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۵ هزار و ۷۴۰ نفر (۲۳۳ نفر)

۵. پرو ۱۹۴ هزار و ۹۳۵ نفر (۹۰ نفر)

۶. روسیه ۱۴۶ هزار و ۸۶۸ نفر (۷۹۹ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۸ هزار و۶۴۲ نفر (۴۹ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و۸۵۱ نفر (۱۱ نفر)

۹. کلمبیا ۱۱۵ هزار و ۳۳۳ نفر (۵۰۰ نفر)

۱۰-. فرانسه ۱۱۱ هزار و ۴۵۱ نفر (۲۲ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین