هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۳

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۱۳ مردادماه در اغلب مناطق کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۶۷۷۶
بازدید : ۲۲۷۲
۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
فرادید| با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از امروز ۱۳ مرداد ماه و طی دو روز آینده در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرق، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، قزوین، جنوب غرب اصفهان، نیمه غربی یزد، البرز، تهران، شمال سمنان، گیلان، مازندران، غرب گلستان، جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، البرز و تهران و روز شنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و شمال اردبیل به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران از روز یکشبنه تا اواخر هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف خواهیم داشت.

همچنین طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل و حراسان جنوبی در برخی ساعات وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این مدت دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با احتمال رعدوبرق و وبارش باران با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ سانتیگراد و طی روز جمعه صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

لازم به ذکر است، امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه ۲۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت هواشناسی ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین