بلوای کرونایی پیمان طالبی، مجری برنامه «طبیب» شبکه ۳

بلوای کرونایی پیمان طالبی، مجری برنامه «طبیب» شبکه ۳

پس از انتشار گسترده ویدیوی اظهارات پیمان طالبی در شبکه‌های اجتماعی، شبکه ۳ اعلام کرد که تهیه کننده و مجری برنامه طبیب از سوی علی فروغی، مدیر این شبکه توبیخ شده اند.
کد خبر: ۹۷۱۸۶
بازدید : ۴۰۳۷
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
فرادید| سخنان پیمان طالبی، مجری برنامه تلویزیونی طبیب روی آنتن زنده شبکه ۳ سیما دردسر ساز شده است. او روز‌های گذشته با اشاره به آمار‌های مرگ و میر کرونا، به انتقاد از مسئولان پرداخته بود. طالبی حالا با توبیخ مدیران شبکه ۳ مواجه شده است.

به گزارش فرادید؛ طالبی در برنامه طبیب می‌گوید که فوتی‌ها برای مسولان یه عدد است، اما همه این‌ها یک انسان بودند و ستون یک خانواده را شکل می‌دادند. او سپس کاسه‌ای نمک را به سوی دوربین می‌گیرد و از کارشناس برنامه می‌پرسد که با پاشیدن نمک بر روی زخم چه اتفاقی می افتد؟

البته این ابتدای اظهارات جنجالی پیمان طالبی بود. او سپس خطاب به مسئولین گفت که دست از وعده دادن و تهدید کردن یکدیگر بردارند و یک هفته حرف نزنند. اشاره مجری برنامه طبیب، به افشاگری اخیر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران و واکنش مسئولان وزارت امور خارجه بود. 

در این میان او در اقدامی عجیب، دست اش را روی دهانش می‌گذارد و خطاب به مسئولین مرتبط با موضوع کرونا می‌گوید «یک هفته ببندید.» 

پس از این اظهارات مجری شبکه سه، ویدیوی جنجالی این برنامه نیز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت.

فروغی در برابر پیمان طالبی

پس از انتشار گسترده ویدیوی اظهارات پیمان طالبی در شبکه‌های اجتماعی، شبکه ۳ اعلام کرد که تهیه کننده و مجری برنامه طبیب از سوی علی فروغی، مدیر این شبکه توبیخ شده اند.

روابط عمومی گروه اجتماعی شبکه سه سیما گفته که پیمان طالبی در این برنامه، نتوانست بر احساسات شخصی و عقاید فردی خود غلبه کند و خارج از چارچوب حرفه‌ای به بیان مطالبی پرداخت که به توبیخ نامبردگان توسط مدیر شبکه منجر شد.

البته مسئولان شبکه ۳ به دفاع از پیمان طالبی و تهیه کننده برنامه طبیب هم پرداخته و گفته اند که تهیه کننده و مجری برنامه طبیب از افراد با سابقه و دغدغه‌مند سیما هستند.

اما حالا مسئولان سیما معتقدند که توبیخ آن‌ها به واسطه غرض‌ورزی و جانب گرایی رخ داده است.

روابط عمومی شبکه ۳ گفته که وظیفه شرعی و عرفی رسانه ایجاب می‌کند که به عنوان چشم بینای جامعه، مسیر ارتباطی مردم با مسئولان را هموار سازد. بی تردید تحقق این وظیفه قانونی می‌بایست با پرهیز از جانب‌گرایی و احساسات فردی و به صورت حرفه ای، منطقی و هوشمندانه باشد.

با این حال مدیران این شبکه تلویزیونی نگفته اند که توبیخ پیمان طالبی و تهیه کننده شامل چه مواردی است.

مجری برنامه تلویزیونی طبیب تاکنون به خبر توبیخ شدن اش از سوی مدیران شبکه ۳ سیما واکنشی نشان نداده است.

بلوای کرونایی پیمان طالبی، مجری برنامه «طبیب» شبکه ۳
واکنش‌ها به اظهارات مجری برنامه طبیب و اقدام شبکه ۳

گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان رسانه‌ای با انتشار ویدیوی اظهارات جنجالی پیمان طالبی معتقدند که او انتقاد درستی را با لحن تندی بیان کرده است. به اعتقاد آن ها، مجری برنامه طبیب نباید از سوی فروغ توبیخ می‌شد.  

در این میان بخش دیگری از کاربران نیز می‌گویند که صداوسیما نباید در دوره ابراهیم رئیسی در انتقاد را ببندد. از این رو توبیخ شدن طالبی از نظر آن‌ها به نوعی بستن دهان منتقدان قلمداد شده است.

البته برخی فعالان رسانه‌ای نیز گفته اند که پیمان طالبی نتوانسته سخنان خود را با لحن انتقادی بیان کند و ناگهان وارد فضای توهین شده است. به عقیده آن ها، انتقاد با توهین کردن متفاوت است و مجری برنامه نباید وارد فضای تخریبی شود.  

اما در مقابل کاربرانی هم هستند که با این عقیده مخالف هستند و می‌گویند که طالبی حرف بطن جامعه را بیان کرده است.
برچسب ها: شبکه سه فروغی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین