عکس/ رونالدو، رکورد دایی را شکست
بعداز ۱۵ سال اتفاق افتاد

عکس/ رونالدو، رکورد دایی را شکست

کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال در دیدار مقابل ایرلند، تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۱۱ رساند تا با عبور از علی دایی به تنهایی آقای گل فوتبال جهان در عرصه ملی باشد. این رکورد سرانجام پس از ۱۵ سال، شکسته شد
کد خبر: ۹۷۹۸۷
بازدید : ۲۷۰۰
۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷

مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، چهارشنبه شب پیگیری شد و در یکی از دیدارها، پرتغال در خانه خود مقابل جمهوری ایرلند به برتری جالب دو بر یک دست یافت. این در حالی است که پرتغال تا دقیقه ۸۹ با یک گل از حریف عقب بود.

در این دیدار ابتدا «ایگن» برای ایرلند گلزنی کرد، اما رونالدو، ستاره فوتبال جهان در دقایق ۸۹ و ۹۶ دروازه میهمان را گشود تا تیمش به برتری دراماتیک دست یابد. این بازیکن یک ضربه پنالتی را هم در دقیقه ۱۵ از دست داده بود.

رونالدو با درخشش در این دیدار تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۱۱ رساند تا به تنهایی، بهترین گلزن تاریخ دیدار‌های ملی شود. وی پیش از این با «علی دایی» به طور مشترک و با ۱۰۹ گل این عنوان را در اختیار داشت، اما اکنون بهترین گلزن تاریخ لقب گرفت.

از مرحله مقدماتی راه یابی به جام جهانی فوتبال، تیم‌های پرتغال و جمهوری ایرلند به مصاف هم رفتند که سلسائو اروپا با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید.

در این بازی کریس رونالدو موفق به ثبت دبل شد. وی با دو گلی که به ثمر رساند با ۱۱۱ گل زده در دیدار‌های ملی از رکورد علی دایی اسطوره فوتبال ایران با ۱۰۹ گل زده عبور کرد و به تنهایی آقای گل فوتبال جهان لقب گرفت. به همین بهانه همه ۱۱۱ گل کریس رونالدو به تفکیک کشور‌ها منتشر شده است.
 
گل های رونالدو
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین