هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران از امروز ۲۳ شهریور ماه تا سه روز آینده در برخی نقاط گیلان، مازندران و غرب گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۸۴۴۲
بازدید : ۲۲۸۸
۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
فرادید| براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۳ شهریور ماه آسمانی صاف و جوی پایدار طی پنج روز آینده در کشور حاکم خواهد بود.

طی سه روز آینده در برخی نقاط گیلان، مازندران و غرب گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران از روز جمعه تا اوایل هفته آینده با شمالی شدن جریانات جوی روی سواحل دریای خزر بارش باران، وزش باد شدید موقتی و کاهش دما در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان رخ خواهد داد همچنین دریای خزر طی این مدت مواج خواهد بود.

همچنین از امروز تا پنج‌شنبه در بعضی ساعات سرعت وزش باد در نوار شرقی کشور، در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق دور از انتظار نیست.

شرق دریای عمان، شمال و مرکز خلیج فارس از امروز تا اواخر هفته جاری مواج است.

آسمان تهران فردا صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۳ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین