نخستین قهرمانی والیبال با سرمربی ایرانی در آسیا

نخستین قهرمانی والیبال با سرمربی ایرانی در آسیا

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل ژاپن در فینال مسابقات قهرمانی آسیا برای نخستین بار با سرمربی ایرانی به عنوان نخست این مسابقات رسید.
کد خبر: ۹۸۶۸۹
بازدید : ۳۵۶۲
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

تیم ملی والیبال ایران در فینال بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا از ساعت ۱۳:۳۰ امروز یکشنبه در شهر چیبا به مصاف ژاپن رفت و میزبان خود را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.

جواد کریمی، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، امیرحسین توخته، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، بازیکنان تیم ملی ایران به‌انتخاب بهروز عطایی برای شروع بازی حساس و انتقامی فینال مقابل ژاپن بودند. برای تیم ملی ایران که همه بزرگانش در المپیک و لیگ ملت‌ها به ژاپن باخته بودند، پیروزی در این بازی، فراتر از قهرمانی آسیا بود.

ایران، ست نخست را با تسلط و برتری آغاز کرد، ولی بازیکنان ژاپن با قدرت توپ‌گیری و استفاده از اشتباهات بازیکنان ایران، بازی را به تساوی کشاندند، ولی در نهایت نتیجه این ست، ۲۷ بر ۲۵ برای ایران بود.

ست دوم، فرصتی برای نمایش دفاع روی تور ایران و توپ‌گیری پرتلاش ژاپنی‌ها بود. همکاری مدافعان روی تور و اسپکر‌های تیم ایران در این ست، منتج به ثبت نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به‌سود شاگردان عطایی شد.

در ست سوم نیز بازی پایاپای پیش رفت و در نهایت شاگردان عطایی با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ به برتری رسیدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین