ایده‌های سونی برای بروزرسانی پلی استشین ۵

ایده‌های سونی برای بروزرسانی پلی استشین ۵

هیدیکی نیشینو گفت: به‌روزرسانی‌های ما فقط مختص به به‌روز‌رسانی‌های اساسی نرم‌افزار نیست. اگر با دقت به سیستم کنسول پلی استیشن ۵ نگاه کنید، ما اغلب رفتار تجربه کاربری (UX) را ازطریق شبکه، تغییر می‌دهیم.
کد خبر: ۹۹۱۴۲
بازدید : ۳۴۷۷
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۱

نوسانات مستمر نرخ ارز و آشفتگی‌ها باعث تغییر یا افزایش قیمت کنسول هم می‌شود از چند ماه یک بار به چند روز یک بار برسد. انتشار بروزرسانی نرم‌افزار سیستمی کنسول پلی استیشن ۵ در ماه سپتامبر، دومین اصلاح اساسی برای فریمور این کنسول بود

موضوع آشفتگی قیمت دلار به وضوح در بازار کنسول‌های بازی‌های ویدئویی و لوازم جانبی آن‌ها لمس می‌شود و هر آن قیمت دستگاه‌ها و کنترلر‌ها بر اثر نوسانات نرخ ارز‌های شاخص همچون دلار، تغییرات محسوسی را تجربه می‌کند.

در حقیقت کوچک‌ترین نوسان در روند ارزش‌گذاری هر دلار آمریکا در بازار آزاد، تناوب چشمگیری را در بازار محصولات تکنولوژیک و کنسول‌های خانگی ایجاد می‌کند.

انتشار بروزرسانی نرم‌افزار سیستمی کنسول پلی استیشن ۵ در ماه سپتامبر، دومین اصلاح اساسی برای فریمور این کنسول بود که چند ویژگی و تغییر بزرگ، مثل فعال‌سازی جایگاه حافظه SSD کنسول، را شامل می‌شد. اما ظاهرا شرکت سونی به این تغییرات راضی نبوده و درحال کار روی بروز‌رسانی بعدی نرم‌افزار سیستمی کنسول پلی استیشن ۵ است.

در واقع، بر اساس سخنان معاون ارشد بخش تجربه کاربری پلتفرم، هیدیکی نیشینو (Hideaki Nishino)، این شرکت یک لیست «جالب، هیجان انگیز و عالی» از ایده‌ها، برای به‌روزرسانی‌های آینده کنسول پلی استیشن ۵، را جمع‌آوری کرده که بعضی از آن‌ها مربوط به قبل از عرضه این کنسول، و بقیه بر اساس بازخورد‌های کاربران است.

در یک مصاحبه با وبلاگ پلی استیشن، نیشینو اعلام داشت که آن‌ها یک لیست بزرگ از چیز‌هایی که می‌خواهند در آینده با آپدیت نرم‌افزار سیستمی، به کنسول اضافه کنند را جمع‌آوری کرده‌اند، که بیش‌تر آن‌ها از رفتار‌ها و داده‌هایی است که در دوران هشت ساله کنسول پلی استیشن ۴، جمع‌آوری شده‌اند.

نیشینو گفت: «ما لیست غول‌آسایی از کار‌هایی که می‌خواستیم قبل از عرضه کنسول پلی استیشن ۵ انجام دهیم، داشتیم. در واقع ما رویای انجام دادن همه کار را داشتیم.» او ادامه داد: «آیا همه آن‌ها منطقی است، خیر. اما ایده‌هایی جالب، هیجان انگیز و عالی در این لیست وجود دارد.»

اما بحث فقط درباره داده‌های داخلی نیست. عرضه کنسول پلی استیشن ۵، بازخورد‌های بسیاری از سوی کاربران به تیم پلی استیشن فرستاد که نشان می‌داد کاربران چگونه از سیستم‌های خود استفاده کرده و چه چیز‌هایی را از آن انتظار دارند.

نیشینو گفت: «ما بازخورد‌های زیادی را از کاربران توسط شبکه‌های اجتماعی و سیستم ارزیابی، رسانه‌ها، خانواده و دوستانم دریافت، کردیم.»او ادامه داد: «ما لیست‌های زیادی از بازخورد‌ها داریم.» البته بعضی از این تغییرات به صورت یک به‌روزرسانی اساسی منتشر نمی‌شوند. به عقیده نیشینو، اینگونه انتشار، پویایی بیش‌تری دارد.

هیدیکی نیشینو گفت: «به‌روزرسانی‌های ما فقط مختص به به‌روز‌رسانی‌های اساسی نرم‌افزار نیست. اگر با دقت به سیستم کنسول پلی استیشن ۵ نگاه کنید، ما اغلب رفتار تجربه کاربری (UX) را ازطریق شبکه، تغییر می‌دهیم.» او گفت: «بعضی اوقات ما شخصی‌سازی‌هایی را برای گروه خاصی کاربران انجام دادین تا ببینیم که چگونه این ویژگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس می‌توان گفت که روش کار ما پویاست.»

نیشینو درباره اینکه چه چیز‌هایی در لیست ایده‌های به‌روز‌رسانی نرم‌افزاری پلی استیشن ۵، هیجان انگیز هستند، چیز مشخصی را بازگو نمی‌کند. اما او می‌گوید که آن‌ها در حال کار روی ویژگی‌هایی هستند که کاربران درخواست دارند.

نیشینو گفت: «وقتی به لیست کارا‌هایی مه نیاز است انجام دهیم نگاه می‌کنم، می‌بینم که تعداد آن‌ها زیاد است. چیز‌هایی هم که کاربران درخواست دارند هم زیاد است.» او ادامه داد: «من با پشتکار روی این لیست‌ها کار می‌کنم و در آینده شاهد چیز‌های زیادی خواهیم بود.»

او همچنین تکرار کرد که این‌ها تنها ویژگی‌هایی نیست که تیم به دنبال آن‌هاست، و کار برای نیاز‌های کاربران، در حال انجام است.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین