bato-adv

تصاویر/ خودروهای «اپل»؛ طراحی تکراری و دور از خلاقیت

۷۵ درصد محصولات شرکت آمریکایی اینتل و درصد بسیار بالایی از محصولات کمپانی‌های اپل، دل و صد‌ها شرکت دیگر را تولید می‌کند و بطور خاص به عنوان تولیدکننده آیفون شناخته می‌شود.
کد خبر: ۹۹۸۴۴
بازدید : ۸۷۸۸
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳

فاکس کان نامی است که همواره کنار اپل و بویژه آیفون این کمپانی حضور داشته است. فاکس کان به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی‌های فناوری محور جهان طرف قرارداد دیگر شرکت‌های بزرگ فروش رایانه و قطعات الکترونیکی مانند آمازون، دِل، اپل، گوگل، سونی، اچ‌پی، نوکیا، موتورلا، مایکروسافت، سیسکو و .. بوده است.

۷۵ درصد محصولات شرکت آمریکایی اینتل و درصد بسیار بالایی از محصولات کمپانی‌های اپل، دل و صد‌ها شرکت دیگر را تولید می‌کند و بطور خاص به عنوان تولیدکننده آیفون شناخته می‌شود.

خودروهای «اپل»

اکنون خبری روی خط رسانه‌ها قرار گرفته که طی آن ۳ محصول خودرویی فاکس کان معرفی می‌شود. فاکس کان مدل سی، مدل ایی و مدل تی خودرو‌های مذکور هستند که از منظر نامگذاری شباهت زیادی به رویکرد تسلا دارند.

گروهی از کارشناسان حوزه خودرو نیز این نامگذاری را الگو برداری تاریخی از فورد می‌دانند که سال‌های دور مدل سی و مدل تی را روی خط تولید خود داشته است. به هر ترتیب خودرو‌های الکتریکی فاکس کان برای سال ۲۰۲۳ وارد بازار خواهند شد و احتمالا تایوان اولین میزبان آن‌ها خواهد بود.

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید: مدل C در کلاس کراس اوور کامپکت، مدل E در کلاس سدان و مدل T به عنوان اتوبوس روی خط تولید فاکس کان قرار می‌گیرند. جالب آنکه تولیدکننده آیفون، خط تولید یک استارت آپ خودرویی در آمریکا را خریداری کرده بود که احتمالا مونتاژ این محصولات جدید آنجا دنبال خواهد شد.

همچنین در ماه اگوست سال جاری میلادی، فاکس کان یک کارخانه تولید چیپ رایانه‌ای را نیز در تایوان خریداری کرد که این مکان نیز پتانسیل مشارکت در پروژه تولید خودروی مذکور را خواهد داشت.

خودروهای «اپل»
برند مورد نظر فاکس کان برای این محصولات نیز "فاکس ترون" است.

فاکس کان اشاره می‌کند که طراحی سدان E در همکاری با استودیوی پینین فارینا انجام شده است. هرچند فاکس کان از همکاری با یک استودیوی مطرح طراحی می‌گوید، اما این سدان که هنوز تصاویری از نمای عقب آن منتشر نشده؛ شباهت زیادی به هموطن چینی خود یعنی هان ایی ویی دارد که اینجا در گروه خودروی عصر ایران بطور کامل معرفی شده است.

یک نکته جالب دیگر در رونمایی از سدان فاکس ترون به رینگ‌های آن مربوط می‌شود که اگر دقت کنید شباهت زیادی به الگوی رینگی دارد که در لوسید ایر استفاده شده است. معرفی لوسید ایر را نیز می‌توانید اینجا در گروه خودروی عصر ایران مطالعه کنید.

خودروهای «اپل»
به رغم آنکه انتظار بسیار زیادی از حضور نام پینین فارینا در یک پروژه خودرویی می‌رود، اما سدان جدید فاکس کان هیچ شاخص جدیدی یا خلاقانه‌ای را در طراحی ارائه نمی‌کند.

اطلاعاتی در رابطه با ویژگی‌های پیشرانه این محصولات توسط کمپانی تایوانی منتشر نشده است. اما منابع خبری نزدیک به فاکس کان جزئیاتی در رابطه با کراس اوور الکتریکی را منتشر کرده اند که به شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۳.۸ ثانیه و برد حرکتی ۷۰۰ کیلومتر با یکبار شارژ کامل اشاره دارند.

در رابطه با سدان E نیز به خروجی ۷۵۰ اسب بخاری پیشرانه و شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۲.۸ ثانیه اشاره شده است.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv