فرادید | صفحه نخست - تلویزیون
آیا سریال «حوالی پائیز» توقیف می‌شود؟
روزنامه‌ای در شماره امروز خود از احتمال توقیف سریال «حوالی پاییز» که شبکه سه سیما پخش می‌شود خبر داده است.
در این مطلب مصاحبه‌ای با سمیرا حسن پور بازیگر سریال دلدادگان را می‌خوانید که تا به‌حال در پنج سریال تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته که شاخص‌ترین آن‌ها مجموعه تلویزیونی «پایتخت» بود.
بازگشت سلاطین کمدی
آیا قرار است دوباره شاهد همکاری مهران مدیری و همکاران نام‌آشنایش در سریال برره ٢ باشیم؟ ظاهر پاسخ مثبت است...
سریال
پایتخت چگونه سر از اوج در آورد؟
یکی از روزنامه‌های مدافع حقوق مردم!! به ما انتقاد کرده است که چرا با پول بیت‌المال مزخرفاتی مثل «پایتخت» را می‌سازیم و دوستی در جواب ایشان نوشته است که: اولا اگر «پایتخت» با پول بیت‌المال ساخته شده، حلالشان باشد، چون با این پول اسباب سرگرمی و جذابیت برای مخاطب و تلویزیون که مخاطبش در حال ریزش است، فراهم کرده. دوما: اگر پول بیت‌المال متعلق به مردم است، آمار بالای مخاطب پایتخت، نشان می‌دهد پول مردم حرام نشده و دور ریخته نشده است و در جهت آرامش و امنیت همین مردم خرج شده است. سوما: حالا که یک ارگانی مثل مؤسسه اوج پیدا شده که با پول بیت‌المال دارد برای مردم خدمت‌گزاری می‌کند، باید تقدیر شود یا تقبیح...؟
پایتخت 5 در اوج؟!
سرنوشت خانواده نقی معمولی
در کنار همه این داستان‌ها ممیزی این بار دست در گریبان این سریال انداخت و صدای هنرپیشه‌های کار را در آورد.
در سال‌های اخیر، پخش مجموعه‌های مناسبتی برای تلویزیون یک چالش بزرگ محسوب می‌شود، خصوصا زمانی که میزان تولید شبکه‌های سیما جوابگوی آنتن نیست و معمولا بدون توجه به مناسبت‌های پیش‌رو، سریال‌هایی روانه آنتن می‌شوند که شاید از کیفیت لازم هم بهره‌مند نیستند، اما در چند ماه گذشته خبر‌هایی مبنی‌بر تولید مجموعه‌های مختلف، خصوصا از کارگردانان نام‌آشنایی که ارتباطشان مدت‌ها با تلویزیون قطع شده بود، شنیده می‌شود.
مراسم اکران خصوصی فیلم « ساعت ۵ عصر» به کارگردانی مهران مدیری
مدیر شبکه سه سیما حضور مهران مدیری در مقام مجری برنامه سینمایی «هفت» را تایید کرد. علی اصغر پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه ایسنا از برنامه سینمایی «هفت» به عنوان یکی از ویژه برنامه‌های دهه فجر شبکه سه سیما یاد کرد که همانند سال‌های گذشته بر آثار شرکت‌کننده در جشنواره فیلم فجر مروری خواهد داشت.
داستان ترسناک آمریکایی؛ فوبیای به نام ترامپ!
من همیشه یکی از طرفداران آنتولوژی «داستان ترسناک امریکایی» بوده ام، اما هیچ وقت چیزی برای گفتن در دفاع از این سریال ندارم. اگر یک نفر بپرسد داستان ترسناک امریکایی سریال خوبی است؟ در جوابش می گویم نه، اصلا سریال خوبی نیست و آن را تماشا نکن یا وقتت را برای تماشای این سریال هدر نده، اما خودم خیلی دوستش دارم. در این مطلب به بهانه فصل هفتم این سریال به سراغ آن رفته ایم.
آنچه برنامه دورهمی را جذاب‌تر کرده‌است
پشت مدیری به کجا گرم است؟
این برنامه تا کنون در چهار مرحله خود تغییرات اساسی زیادی داشته است. از نویسنده تا گروه بازیگران و ویرایش قصه‌ها و حتی نوع استند آپ‌های خود مهران مدیری شامل تغییرات زیادی شده است.
گفت‌وگو با نوید محمودی:
با توجه به قصه و فضایی که کار داشت و روایت زندگی قشر خاصی از جامعه است، طبعا صدایی مثل صدای محسن چاووشی برای خواندن تیتراژ مهم بود. بنابراین به‌سراغ او رفتیم و او آن‌قدر محبت داشت و با فضای سریال ارتباط برقرار کرد و پذیرفت.
درباره انیمیشن علمی - تخیلی «ریک و مورتی»؛ ریک پیرمرد دانشمند خل‌ وضعی است که با نوه پریشان‌ احوالش، مورتی، ماجراجویی های فراوان دارد.
رویای ناچیز پرکردن آنتن!
سریال‌ دیده نشدن سریال‌های تلوزیون
آن‌هایی که سنشان قد می‌دهد قطعا یادشان است که سربداران با خیابان‌های شلوغ تهران چه می‌کرد؛ یا هزاردستان زنده یاد علی حاتمی؛ یا اندکی بعدتر در پناه تو و امام علی(ع) و حتی خانه سبز؛ و باز هم بعدتر مجموعه‌های مناسبتی ماه رمضان از قبیل اغما و او یک فرشته بود و بزنگاه عطاران یا نود شبی‌های مهران مدیری و... اما الان سال‌هاست که چنین چیزی را نمی‌بینیم.
پخش‌کننده فیلم سینمایی «شَنل» نسبت به ممیزی جدید تلویزیون برای این فیلم، گلایه کرد.
بعد از «زیر پای مادر» و غوغای منتقدان و طرفداران آن سریال، سعید نعمت‌الله به‌عنوان نویسنده و بهرنگ‌ توفیقی در مقام کارگردان، سریال دیگری ساخته‌اند که «عقیق» نام دارد و قرار است از امشب ساعت 20 و 45دقیقه در ده قسمت از شبکه سه به نمایش درآید.
«تلویزیون دارد سریال جدید پخش می‌کند»! این را می‌شود به‌عنوان یک خبر درنظر گرفت.
    صفحه  از ۲۰
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار