فرادید | انتخابات - انتخابات ریاست‌جمهوری 96
ستاد انتخابات حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در اطلاعیه‌ای وجود محدودیت برای انجام سفرهای خارجی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.
سه نفر از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز بر اساس قرعه کشی، در صدا و سیما فرصت تبلیغ دارند.
نخستین گفت و گوی ویژه با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری امشب از شبکه دو و همزمان از رادیو ایران پخش خواهد شد.
مراسم قرعه کشی برنامه های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در صدا وسیما امروز (یکشنبه) برگزار و بطور زنده از چند شبکه رادیو و تلویزیون پخش می شود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مردم باید در انتخابات به فرد اصلح رأی دهند و نباید گرفتار جناح‌ها شوند. وی بیان کرد: کاندیداها نباید عوام‌فریبی کنند و به مردم وعده‌های دروغ بدهند و باید آخرت را مد نظر داشته و از طرفی دیگر مردم هم از وعده‌های دروغ خوششان نمی‌آید.
معاون اول رییس‌جمهور گفت: خیلی‌ها شعار می‌دهند و حرف‌هایی می‌زنند اما وقتی باید از این آزمایش سربلند بیرون بیایند نشان می‌دهند که آن حرف‌ها فقط برای منافع زودگذر و فریب انسان‌های مظلوم کشور بوده است.
آخرین اخبار از انتخابات 96
محمود احمدی نژاد که برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات 96 ثبت نام کرد.
علی اکبر ناطق نوری، باردیگر حمایت خود را از کاندیداتوری روحانی در انتخابات ۹۶ اعلام کرد و در عین حال گفت: انتخاب کننده مردم هستند.
تحليل عليرضا علوي‌تبار از فضاي انتخابات
بعد از هفته‌ها تبلیغات مستقیم و غیرمستقیم، بالاخره سیدابراهیم رئيس‌‌سادات معروف به رئیسی براي انتخابات رياست‌جمهوري اعلام نامزدی کرد.
تشکل اصولگرای "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" معروف به "جمنا" در اطلاعیه‌ای، بیانیه انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی را «مطابق با اساسنامه» این تشکل سیاسی اصولگرا توصیف کرد.
ضرغامی به جمنا: رئیسی را کنار بگذارید
رئیس پیشین سازمان صداوسیما در کانال تلگرامی خود خطاب به اعضای شورای مرکزی جمنا نوشته که از رئیسی به عنوان کاندیدای خود عبور کرده و حاجی‌بابایی و نیکزاد را جایگزین کنند.
بیانیه مهم رئیسی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری منتشر شد.
پاسخ مخالفان را خواهیم داد
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد روحانی:
«شاهد هستیم که عده‌ای با برخی القائات و ایجاد شبهات سعی دارند فعالیت‌های مثبت دولت را وارونه جلوه دهند که قطعاً ما به آنها پاسخ خواهیم داد.»
واکنش روزنامه‌ها به آمدن ابراهیم رئیسی
روزنامه های امروز شنبه نشست انتخاباتی "جمنا" و اعلام کاندیداتوری ابراهیم رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری را در میان مطالب اصلی خود قرار دادند. اصولگرایان با تیترهای حمایتی از نشست جمنا و نامزدی رئیسی به استقبال ماجرا رفتند و اصلاح طلبان و میانه‌روها با نگاه انتقادی به موضوع پرداختند.
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار