فرادید | مجله فوتبال - ایرانی

Faradeed

بیرانوند به روزهای اوج بازمی‌گردد؟!

برای علیرضا بیرانوند همه چیز عجیب و غریب شده است؛ مردی که با درخشش در پرسپولیس و تیم ملی، یکی از بااعتماد‌به‌نفس‌ترین بازیکنان ایرانی شده بود، حالا به ظاهر برای گرفتن ساده‌ترین توپ‌ها هم به مشکل برخورده است.

دربی ۹۴ و چند علامت سؤال

دربی فردا، اما چندین ویژگی متفاوت دارد که مثل شمشیری دولبه است؛ هم می‌تواند جذاب و متفاوت باشد و هم اینکه سرد و کسل‌کننده از آب دربیاید.

علی کریمی و ریاست فدراسیون فوتبال؟

سابقه علی کریمی در فوتبال ایران مشخص است. او بهترین بازیکن آسیا بوده. نامش در بین تکنیکی‌ترین بازیکنان فوتبال جهان قرار گرفته و سابقه پوشیدن پیراهن تیم‌های بایرن مونیخ و شالکه را هم داشته. کریمی یکی از محبوب‌ترین‌های تاریخ فوتبال ایران به حساب می‌آید.

علی دایی سوختنی نیست

اتفاقا اگر کسی از بین چهره‌های ورزشی به درد ریاست فدراسیون فوتبال بخورد همین علی دایی است؛ تأثیر پررنگ علی دایی در عرصه بین‌المللی و نفوذش در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌تواند فدراسیون به قهقهرا نزدیک‌شده فوتبال ایران را به یکی از بهترین فدراسیون‌های آسیا تبدیل کند.
شستا، ویلموتس و ماجرای فروش ساختمان فدارسیون فوتبال

شستا، ویلموتس و ماجرای فروش ساختمان فدارسیون فوتبال

شستا در حالی قرار است ساختمان فدراسیون فوتبال را با پایه قیمتی ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش برساند، که مسئولان فدراسیون فوتبال می‌گویند که بخش اعظم بدهی خود را پرداخت کرده اند، اما شستا طلب ارزی خود را به قیمت روز می‌خواهد. فغانپور عزیزی مسئول امور حقوقی و قرارداد‌های فدراسیون در این باره می‌گوید: «بله چنین اتفاقی افتاده. ساختمان هم ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. البته ما ۱۶ میلیارد تومان به شستا دادیم و طبق حساب و کتاب خودمان باید ۹ میلیارد دیگر بدهیم، ولی قبول نکرده اند. آن‌ها بدهی را به ریال حالا می‌خواهند.»

۳ تفنگدار فوتبال ایران؛ در ۲۰۲۰ چه کردند؟

اگر قرار باشد فوتبالیستی که بیشترین پیشرفت از لحاظ تنوع لیگ را داشته مثال بزنیم، باید به علیرضا اشاره کنیم که پایش را به لیگی باز کرد که همچنان بسیاری معتقدند برترین لیگ دنیاست؛ البته که جهانبخش به‌عنوان آقای گل لیگ هلند به برایتون رسید و قابلیت‌های فنی‌اش را ثابت کرده بود.

میزبانی هندبال از ایران گرفته شد

نفوذ عربستانی‌ها و چربش لابی‌شان در محافل ورزشی، بیشتر اتفاقات را به سود آن‌ها رقم زده تا در نهایت این ایران و تیم‌های ایرانی باشند که بیشترین ضرر را از این اتفاق متحمل شوند.

عابدزاده، دروازه‌بان منتخب آسیا؟!

عابدزاده که در زمان حضور کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد تحت هدایت دراگان اسکوچیچ نیز درون دروازه تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفت.
نگاهی به عملکرد لژیونرهای ایرانی در فوتبال جهان

لژیونر‌ها در ۲۰۲۰ چه کردند؟

مهدی طارمی که در فصل گذشته در تیم ریوآوه از لیگ پرتغال بازی می‌کرد، موفق شده بود آقای گلی این مسابقات را به همراه دو بازیکن دیگر و به صورت مشترکاً به‌دست آورد و حال به دنبال افتخاری دیگر در تیم پر طرفدار پورتو است.
رویای قهرمانی بر باد رفت

پرسپولیس جام را به اولسان هدیه داد

این دیدار در نهایت با شکست دو بر یک شاگردان یحیی گل محمدی خاتمه یافت و اولسان هیوندای به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.
در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا

پیام کالدرون به پرسپولیس

این یکی از اهداف من بود. به همین خاطر از دیدن شما در فینال خیلی خوشحالم. با کیفیت و شخصیت بازیکنان و حمایت هواداران، پرسپولیس قادر به انجام هر کاری است. شما قهرمانید.
پرطرفدار