فرادید | مجله فوتبال - خارجی

Faradeed | فرادید اخبار

۷ هت‌تریک سریع دوران ورزشی رونالدو

رونالدو هفت هت‌تریک با تیم ملی پرتغال داشته است. سریعترینش به دیدار برابر ایرلند شمالی در سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد. مهاجم پرتغالی نخستین گلش را در دقیقه ۶۸ به ثمر رساند و آخرینش را در دقیقه ۸۳. گل‌های رونالدو موجب کامبک شدند و نتیجه ۴ بر ۲ رقم خورد.
لئو مسی، مردی برای تمام فصول
کتاب درک شکوه، زندگینامه لیونل مسی

لئو مسی، مردی برای تمام فصول

خیلی‌ها به طور دیوانه‌واری عاشق مسی هستند؛ از سیاستمداران گرفته تا هنرمندان و مدل‌های معروف و حتی نویسندگان و اهالی ادبیات. یکی از این نوییندگان، یوردی پونتی رمان‌نویس و روزنامه‌نگار کاتالانی‌ست، که دیوانه‌وار عاشق مسی است. او مسی را ستایش می‌کند، او را می‌پرستد. کسی که با قلم قدرتمندش، زندگینامه مسی را نوشته است

مارادونا خودکشی کرد؟

اسطوره فوتبال آرژانتین پس از جراحی مغز که اندکی قبل از مرگ خود انجام داده بود دچار افسردگی شدید شده و این احتمال وجود دارد که او در آن مقطع از مصرف دارو‌های خود امتناع کرده باشد.
ستاره‌هایی که بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم به هم شباهت دارند

مسی یا رونالدو؛ بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال؟!

به نظر من مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال و رونالدو بهترین مهاجم تاریخ این ورزش است. اما نکته‌ای که بسیاری احتمالا نمی‌دانند این است که مسی و رونالدو بیشتر از آن چه ما می‌دانیم بهم شباهت دارند.

خرج ماهانه مارادونا چقدر بود؟

چندی پیش موضوع ارث و میراث مارادونا به یک جنجال تبدیل شد. ۱۱ نفر با هویت‌های مختلف مدعی شدند که فرزند اسطوره آرژانتینی هستند.

محرومیت "مسی" به خاطر ادای احترام به "مارادونا"

ستاره بارسلونا نه‌تن‌ها با اخطاری که به خاطر درآوردن پیراهن خود گرفت، سه کارته شد و حالا یک گام با محرومیت از یک بازی در لالیگا فاصله دارد، بلکه باید جریمه مالی نسبتا سنگینی هم پرداخت کند.

یوخن رینت؛ راننده‌ای که پس از مرگ قهرمان شد

سرانجام بدن خردشده رینت به بیمارستان مورد نظر می‌رسد، جایی که اکلستون در انتظارش بود، اما دیگر خیلی دیر شده بود و او به یکی از بیست راننده فرمول یک تبدیل شد که در دهه‌های مرگبار ۱۹۷۰ و ۱۹۶۰ میلادی جان خود را در این ورزش از دست دادند.

مارادونا زیر تیغ جراحی می‌رود

مارادونا به کلینیک اولیووس در لا پلاتا منتقل شده است ولوکه که جراح مغز و اعصاب است ساعت ۸ شب به وقت محلی مغز او را جراحی خواهد کرد.

مارادونای واقعی کیست؟

کوکائین برایش تبدیل به حقیقت شد و او را به درجه‌ای از لذت رساند که قبلا هرگز نرسیده بود؛ ماده مخدری که دیگو انتخاب کرده بود همچنین باعث می‌شد بار توقع "همواره بهترین بازیکن جهان بودن" را راحت‌تر به دوش بکشد.

"قدرتمندترین زن" در فوتبال جهان کیست؟

مارینا گرانوفسکایا که در انگلیس به دلیل مدیریت سرسخت و پرجذبه‌اش، با تشبیه به مارگرت تاچر، نخست وزیر اسبق بریتانیا، "بانوی آهنین" لقب گرفته است، در میان هوادران باشگاه چلسی عموماً محبوب است.