بهترین دمنوش‌های لاغری

فرادید| لاغری و سلامتی یک نیاز طبیعی است. اما برای بسیاری به آرزو تبدیل شده است. برای مثال همین چربی دور شکم که هم تناسب اندام را بهم می‌زند و هم سلامتی را به خطر می‌اندازند آنقدر سمج و سرسخت است که نه به راحتی آب می‌شود و نه به این سادگی‌ها دست از سرتان برمی‌دارد.


به گزارش فرادید، اگر شما هم یک فرد چاق با شکم بزرگ هستید احتمالاً دنبال راه حلی می‌گردید تا از شر این مهمان مزاحم و حال خراب کن، راحت شوید.

دمنوش‌های لاغری شاید همان چیزی باشد که دنبالش هستید. البته تردیدی نیست که این دمنوش‌ها به تنهایی نمی‌توانند معجزه کنند ولی نوشیدن دمنوش‌های لاغری به طور مرتب و برای مدت زمانی طولانی تأثیری چشمگیر و غیرقابل انکار در لاغری شما خواهند داشت.

گیاهان دارویی و دمنوش‌های لاغری بدن را پاکسازی می‌کنند. سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهند و با بیشتر کردن حجم ادرار و دفع باعث بهبود دستگاه گوارش می‌شوند.

این دمنوش‌ها آنتی اکسیدان قوی برای دفع چربی‌ها و بافت‌های مرده و آسیب‌دیده دارند. قند خون و مقاومت سلول‌ها به انسولین را کم می‌کنند و از همه بهتر آرام‌بخش قوی محسوب می‌شوند.

بهترین دمنوش‌های لاغری
بسیاری از دمنوش‌های لاغری آرام‌بخش قوی محسوب می‌شوند

همین طور می‌توان گفت در کاهش اضطراب و تنشی که این روزها جزء جدا نشدنی زندگی است بسیار مؤثر عمل می‌کنند.

دمنوش‌های لاغری چگونه به کاهش وزن کمک می‌کنند؟
با دفع سریع که غذا را برای جذب شدن غیر قابل دسترس می‌کند
با سوزاندن چربی‌های موجود بدن
با غیرقابل نفوذ ساختن چربی‌های دریافتی

 :در ادامه شما را با تعدادی از بهترین دمنوش‌های لاغری و طرز تهیه آن‌ها آشنا می کنیم

1- دمنوش بابونه
دمنوش بابونه از گیاهان خشک شده بابونه تهیه می‌شوند که منبع غنی آنتی اکسیدان‌های مختلف است. این دمنوش به آرامش و تقویت مغز و اعصاب کمک می‌کند و همین‌طور در درمان عفونت نیز مؤثر است.

بهترین دمنوش‌های لاغری
دمنوش بابونه باعث تقویت مغز و اعصاب می‌شود


یک قاشق چای‏‌خوری بابونه را در یک لیوان آب جوش بریزید و روی شعله غیر مستقیم بگذارید. دمنوش بعد از 10 دقیقه، آماده است. آن را صاف کرده و بنوشید. با مداومت در نوشیدن دمنوش لاغری بابونه، به تأثیرات چشمگیر آن پی خواهید برد

2- دمنوش زنجبیل
زنجبیل گیاهی است که علاوه بر لاغری و سوزاندن چربی‌ها خواص بسیاری دارد. دمنوش لاغری زنجبیل اگر چه کمی تند است ولی لاغرکننده‌ای قوی محسوب می‌شود.

مقداری زنجبیل را در آب جوش بریزید و اجازه 15 دقیقه بماند. بعد دمنوش را صاف کنید و میل کنید. همراه این دمنوش لاغری می‌توان از دارچین هم استفاده کرد.

3- دمنوش زیره و زنجبیل و چای سبز و نعنا
ترکیب چای سبز با نعناع و زنجبیل و زیره فوق‌العاده است. در کشورهای خارجی به این دمنوش "چای عربی" می‌گویند که خاصیت لاغری دارد.

برای آماده کردن این دمنوش، مقداری چای سبز، نعنا ترجیحا تازه، مقدار کمی زنجبیل و کمی زیره سیاه را در آب جوش بریزید و اجازه بدهید بین 10 تا 15 دقیقه دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و در صورت تمایل با یک قاشق چای‌خوری عسل بنوشید.

بهترین دمنوش‌های لاغری
زنجبیل لاغرکننده‌ای قوی محسوب می‌شود


این دمنوش لاغری باید هر روز میل شود.

4- دمنوش سیر و لیموترش و عسل
آب ولرم را در ظرفی بریزید، حبه‌های سیر را له کنید تا آب به جوش بیاید. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته اجازه دهید خنک شود، عسل و آب لیمو را اضافه کنید. ملایم هم زده و کمی بعد صاف نمایید. هر روز 3 بار نصف لیوان از این دمنوش لاغری فوق‌العاده میل کنید.

با استفاده مداوم از این دمنوش، به تأثیر لاغرکننده آن پی خواهید برد.

5- دمنوش لاغری ترش
یکی از بهترین دمنوش‌ها برای لاغری، چای ترش است. این دمنوش علاوه بر اینکه باعث دفع چربی‌ها می‌شود، به تقویت عضلات نیز کمک بسیار می‌کند.

آب را بجوشانید. وقتی به جوش آمد مقداری گل‌های چای ترش را به آن اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه با حرارت ملایم بجوشد. سپس زیر شعله را خاموش کنید. اجازه دهید 10 دقیقه به همان حالت بماند. در نهایت چای را صاف کنید. دمنوش چای ترش خنک یا همراه با یخ نیز بسیار گوارا خواهد بود.

این دمنوش را باید 10 روز، روزی 2 بار میل کنید و سپس 5 روز وقفه ایجاد کنید تا نوبت بعدی.

6- دمنوش برگ بو و دارچین
دمنوش لاغری برگ بو و دارچین از دیگر دمنوش‌هایی است که به شما کمک می‌کند کاهش وزن پیدا کنید.

بهترین دمنوش‌های لاغری
برگ بو و دارچین به کاهش وزن کمک می‌کند

آب را بجوشانید و سپس یک چوب دارچین و برگ بو را به آن اضافه کنید. باید 20 دقیقه بجوشد و بعد 10 دقیقه دم بکشد. دمنوش را صاف کرده و هر روز صبح ناشتا بنوشید. این کار را تا 10 روز ادامه دهید بعد 1 هفته فاصله بیندازید و دوباره دوره بعدی را شروع کنید.

7- دمنوش رازیانه
دمنوش لاغری رازیانه متابولیسم بدن را سرعت می‌بخشد. در نتیجه کالری‌ها سریع‌تر مصرف می‌شوند و انرژی حاصل از آن به چربی‌سوزی کمک می‌کند.

دمنوش رازیانه همچنین احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد. باید توجه داشته باشید که هرچند رازیانه به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند اما زیاد خوردن آن این روند را سریع‌تر نخواهد کرد. برای اینکه تأثیر این دمنوش را ببینید باید مدت زمانی حدود دو ماه یا بیشتر هر روز یک لیوان از این دمنوش میل کنید.

برای تهیه دمنوش لاغری رازیانه مانند دمنوش‌های قبل دانه‌های رازیانه را با آب بجوشانید و سپس صاف کنید.


بیشتر بخوانید: با این نوشیدنی معجره‌آسا «چربی‌ها» را بسوزانید!


8- دمنوش گزنه
دمنوش گزنه فقط به کاهش وزن و سوزاندن چربی‌ها کمک نمی‌کند، این معجون بدخلقی و بی‌حوصله‌گی را هم رفع می‌کند.

برای تهیه این دمنوش دو قاشق غذا خوری برگ خشک شده گزنه را در یک قوری ریخته و دو لیوان آب با جوش به آن اضافه کنید. اجازه دهید که 20 دقیقه دم بکشد. دمنوش لاغری گزنه را می‌توان دو تا سه فنجان در روز نوشید.

بهترین دمنوش‌های لاغری
دمنوش‌ها متابولیسم بدن را سرعت می‌بخشند

9- دمنوش زیره
زیره گیاهی گرم و ضد نفخ است که مصرف آن به افراد چاق توصیه می‌شود.

برای تهیه این دمنوش یک قاشق غذاخوری پودر زیره آسیاب شده را مانند چای 15 تا 20 دقیقه دم کنید. بهتر است این دمنوش نیم ساعت پیش از غذا میل شود تا تأثیر معجزه‌آسای لاغری را نشان دهد.

10- دمنوش مریم گلی با عسل و لیموترش
مریم گلی و عسل را به آب جوش اضافه کرده و 20 دقیقه بجوشانید. سپس زیر شعله را خاموش کرده و 15 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. در نهایت دمنوش‌تان را صاف کنید. سپس آب لیموترش را به آن اضافه کرده و در طول روز میل کنید. می توانید این درمان را تا 5 روز ادامه دهید و سپس 5 روز استراحت کنید.

11- دمنوش چای سبز
چای سبز حاوی آنتی‌اکسیدانی است که باعث افزایش متابولیسم می‌شود و حدود 43 درصد، چربی‌سوزی بدن را افزایش می‌دهد. مصرف چای سبز پیش از ورزش، باعث چربی‌سوزی طبیعی بدن می‌شود.

بهترین دمنوش‌های لاغری
چای سبز تا 43 درصد چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد

یک قاشق مرباخوری چای سبز را همراه یک لیوان آب جوش در قوری بریزید و 7 تا 8 دقیقه در آن را ببندید. پس از گذشت این زمان، دمنوش را صاف کنید و بنوشید.

بهترین زمان نوشیدن این دمنوش لاغری، دو ساعت پس از هر وعده غذایی است.

12- دمنوش کرفس و چای سبز
کرفس خام میزان کالری بسیار پایینی دارد و دیر هضم بودن آن سبب شده به عنوان یکی از خوراکی‌های لاغری شناخته شود. دمنوش ترکیب چای سبز و کرفس تأثیر چشمگیری در روند کاهش وزن دارد.

برای تهیه دمنوش لاغری کرفس و چای سبز، یک لیوان را با آب جوش بشویید تا گرم شود. سپس نصف قاشق چای‌خوری پودر برگ کرفس و دو قاشق چای‌خوری چای سبز را در همان لیوان بریزید و آب از جوش افتاده(حدود 85درجه سانتی‌گراد) به آن اضافه کنید. لیوان را دور از حرارت نگه دارید و بعد از 5 دقیقه بنوشید.
برای طعم‌دار شدن دمنوش کرفس و چای سبز، می‌توانید از اندکی زعفران و زیره سبز استفاده نمایید.

13- دمنوش گل محمدی
فواید و مزایای گلاب که از گل محمدی به‌دست می‌آید، چنان برای ما ایرانی‌ها آشنا و مطلوب است که نیازی به توصیه به استفاده از این ماده‌ معطر و پرفایده نیست. گل محمدی یا همان گل سرخ به‌عنوان یک ماده‌ دیورتیک (ادرارآور) بسیار ملایم عمل می‌کند. مواد دیورتیک باعث می‌شوند کلیه‌ها مقدار بیشتری سدیم توسط ادرار از بدن خارج کنند، بنابراین به سم زدایی بدن کمک می‌کنند.

نمکِ بیش از حد، آب موجود در خون را کاهش می‌دهد و موجب غلظت خون می‌شود که این موضوع برای گردش خون مطلوب اصلا خوب نیست. از طرفی، زمانی که شما وزن کم می‌کنید، در واقع مقدار زیادی آب از دست می‌دهید بنابراین باید آب بیشتری دریافت کنید که این آب هم سیستم بدن را پاکسازی می‌کند و هم بدن را هیدراته نگه می‌دارد و باور کنید یا نه، این موضوع برای کم کردن وزن بسیار مفید است.


بیشتر بخوانید: 5 غذایی که به چربی سوزی کمک می‌کند


14- دمنوش جنسینگ
جنسینگ آسیایی یکی از گونه‌های یازده‌گانه‌ جنسینگ است که ریشه‌های گوشتی دارد. هرچند انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد، اما دو نوع آمریکایی و آسیایی‌ آن شناخته‌شده‌تر هستند و آنچنان که از مطالعات مختلف درباره‌ این گیاه مشخص شده است، جنسینگ محرکی قوی برای افزایش سوخت‌وساز بدن است. جنسینگ به شما کمک می‌کند بر خستگی غلبه کنید و انرژی و توانایی ذهنی را هم بالاتر می‌برد.

بهترین دمنوش‌های لاغری

در مطالعه‌ای که در این زمینه در یک کلینیک مراقبت از بیماران سرطانی انجام شد، مشخص شد که این گیاه حتی روی فلج ناشی از داروهای شیمیایی هم تأثیر مثبتی دارد. همان‌طور که می‌دانید وقتی وزن کم می‌کنیم اگر انرژی کافی نداشته باشیم، ورزش کردن کار مشکلی است و کاهش وزن نیاز به فعالیت بدنی مناسب دارد و جنسینگ می‌تواند برای دریافت انرژی به شما کمک کند. شواهدی احتمالی وجود دارد که نشان می‌دهد جنسینگ به متعادل نگه‌داشتن قندخون هم کمک می‌کند که البته خود این موضوع روی انرژی مورد نیاز بدن و اشتهای فرد تأثیر دارد.

برای هر یک لیوان آب، تقریباً ۱ قاشق چای‌خوری ریشه‌ خردشده‌ جنسینگ در لیوان یا فنجان‌تان بریزید. آب را بجوشانید و به آن اضافه کنید. بعد از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه، می‌توانید دمنوش‌تان را صاف کنید و در صورت تمایل با افزودن با عسل یا لیمو، ۱ یا ۲ بار در روز میل کنید.

15- دمنوش قاصدک و نعنا
دمنوش قاصدک و نعنا یکی از دمنوش‌های واقعاً شگفت‌انگیز است که به حفظ سلامت کبد کمک می‌کند. حتماً می‌دانید که کبد عضو بسیار اعجاب انگیزی است چون در واقع مسئول تمام سم‌زدایی بدن است. بنابراین نقش بسیار کلیدی‌ای در سوخت‌وساز بدن دارد. کبد پر از سلول‌هایی است که چربی را می‌شکنند، آن را به انرژی قابل استفاده‌ بدن تبدیل می‌کنند و سوخت‌وساز را بالا می‌برند. از طرفی این سلول‌ها مسئولیت جریان‌یافتن صفرا را هم به‌عهده دارند که به خردشدن چربی‌ها و بالارفتن سوخت‌وساز کمک می‌کند. هنگام سوخت‌وساز کربوهیدرات، این کبد است که به ثابت ماندن قندخون کمک می‌کند، بنابراین سطح انرژی هم ثابت می‌ماند و اشتها تنظیم می‌شود.

بهترین دمنوش‌های لاغری

کبد به‌عنوان یک مبارز با چربی‌ها نقش بسزایی در مدیریت چربی‌ها و جذب آنها و در نتیجه کاهش وزن ایفا می‌کند. قاصدک و نعنا گیاهانی هستند که به پاکسازی کبد کمک می‌کنند. قاصدک ترکیباتی دارد که از آسیب به کبد جلوگیری می‌کند. قاصدک و نعنا هردو به‌طور خودکار تولید صفرا در کبد را تحریک می‌کنند و به فرایند هضم و جذب موادمغذی هم کمک می‌کنند پس مخلوط این دو گیاه از آنها یک دمنوش قدرتمند برای محافظت از کبد می‌سازد.

آب جوش را به نعنا و قاصدکی که قبلاً در لیوان ریخته بودید، اضافه کنید. روی لیوان درپوشی قرار بدهید و بگذارید برای ۵ تا ۱۰ دقیقه همان‌طور بماند. سپس مخلوط‌تان را صاف کنید. اگر از طعم لیمو خوش‌تان می‌آید، می‌توانید دمنوش‌تان را با لیموی تازه میل کنید. نوشیدن یک فنجان از این دمنوش تا دوبار در روز مشکلی ندارد.

محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
1
5
ممنون..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
1
3
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
0
3
دم نوش جای سبزعالی
شیوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
0
3
بد نبود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۲
0
3
مقاله عالی بود
صدرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
0
4
خیلی خوب بود.
صدرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
0
3
خیلی خوب بود.
ساناز اعتمادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
0
1
سلام
من یه سئوال دارم، این دمنوش های لاغری میتونه به بدن آسیب برسونه؟ من یه دونه دمنوش لاغری دکتر مری خریدم ، البته دو تا از دوستام مصرف کردن و راضی بودن ولی خودم تازه امروز خریدم و واقعا شک دارم مصرف کنم یا نه ، من حدود 18 کیلو اضافه وزن دارم، دمنوش لاغری دکتر مری را هم از داروخانه دانشکده طب سنتی خریدم و مجوز وزارت بهداشت داره
به نظر کارشناس سایت شما مصرف بکنم یا عوارض داره؟
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: