برای یک سفر راحت با قطار چه کارهایی انجام بدهیم؟

برای یک سفر راحت با قطار چه کارهایی انجام بدهیم؟

در سفر با قطار امنیت شما تضمین شده است، چون قطار ایمن‌ترین نوع سفر محسوب می‌شود و هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

کد خبر : ۷۵۴۹۳
بازدید : ۸۵۸۴

اگر تا کنون سفر با قطار را تجربه نکردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این تجربه‌ ناب را امتحان کنید. در سفر با قطار امنیت شما تضمین شده است، چون قطار ایمن‌ترین نوع سفر محسوب می‌شود و هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت. در سفر با قطار امکان تماشای مناظر طبیعی و جاده برایتان فراهم است؛ قطار دارای امکانات دیگری مانند: قدم زدن بین واگن‌ها، دراز کردن پاها، خوابیدن و مشاعرت با هم کوپه‌ای‌ را برایتان مهیا کرده است. پس بلیط قطار رجا از علی بابا تهیه کنید و از این سفر به یادماندنی لذت ببرید.

برای یک سفر راحت با قطار چه کارهایی انجام بدهیم؟

در این بخش برای شما توضیح می‌دهیم که چگونه یک سفر بی دغدغه و راحت را با قطار تجربه کنید.

خرید اینترنتی بلیط قطار

حتما می‌دانید که پیش از سفر، باید بلیط قطار خود را خریداری کنید. اگر از زمان برگشت خود اطلاع دارید می‌توانید، بلیط رفت و برگشت خود را تهیه کنید، تا با خیال راحت سفرتان را شروع کنید؛ تا برای برگشت دغدغه خرید بلیط را نداشته باشید و دچار مشکلاتی مثل پیدانکردن بلیط و هزینه‌ مجددی را برای ماندن در هتل پرداخت کنید. مثلا خرید اینترنتی بلیط قطار رجا از علی بابا انتخاب مناسبی است.

وسایل مورد نیاز برای سفر با قطار

در سفر با قطار زمانی طولانی را در راه هستیم، پس باید حواسمان به وسایل مورد نیاز باشد. وسایلی مانند: شارژر همراه، دستمال کاغذی، لباس گرم (سویشرت)، هندزفری یا هدفون، وسایل سرگرمی غیر الکترونیکی (بازی های فکری، معما، جدول و…)، کتاب، مجله، دوربین عکاسی، مواد غذایی، آب کافی و بالشت بادی طبی که در طول مسیر به آنها احتیاج پیدا می کنیم.

صندلی مناسب انتخاب کنید

انتخاب کوپه مناسب در سفر با قطار از انتخاب‌های مهم است؛ به همین دلیل سعی کنید کوپه‌های چهار نفره را انتخاب کنید. چون کوپه‌های چهار نفره نسبت به کوپه‌های شش نفره بسیار راحت‌تر و آرام‌تر هستند؛ و همچنین از امکانات بیشتری هم برخوردارند. شما در این کوپه فضای بازتر و صندلی‌های راحت‌تری خواهید داشت و امکاناتی مانند: تلویزیون هم در این کوپه‌ها ارائه می‌شوند. حتما سعی کنید صندلی‌های کنار پنجره را انتخاب کنید تا در هنگام سفر از تماشای مناظر بیرون لذت ببرید.

در سفر با قطار مراقب چمدان خود باشید:

بهتر است از همان ابتدا مراقب کیف و چمدان خود باشید، و آن را در جایی بگذارید که افراد به راحتی نتوانند آن را بردارند. اگر برایتان مشکلی ندارد می توانید چمدانتان را در کنار خود بگذارید. برای اطمینان بیشتر از امنیت مدارک مهم و لوازم ضروری آنها در یک کیف دستی کنار خود داشته باشید.

از زمان خود در قطار به نحو احسن استفاده کنید

از زمانی که در قطار هستید می توانید برای اهدافتان برنامه‌ریزی کنید. دفترچه یادداشت به همراه داشته باشید، مجله یا کتاب بخوانید، اگر تمایل داشته باشید می توانید، سفرنامه بنویسید.

برای یک سفر راحت با قطار چه کارهایی انجام بدهیم؟

قوانین عمومی را در قطار رعایت کنید

به حقوق فردی یکدیگر احترام بگذارید، بلند حرف نزنید و سرو صدا نکنید. یکی از نکات مهم در سفر پوشیدن کفش مناسب است که باید همراهتان باشد. اگر می‌خواهید در کوپه‌های تخت شو، بر روی تخت خود استراحت کنید باید کفش‌های خود را در بیاورید. پس باید کفش هایی را برای سفر انتخاب کنید که به آسانی پوشیده و یا در آورده شوند. حتما نظافت جوراب و پاهایتان را در نظر بگیرید تا باعث آزار هم سفران خود در کوپه نشوید.

لباس‌های راحت‌ بپوشید و اکسسوری خواب را هم فراموش نکنید:

در زمان سفر در انتخاب لباس دقت کنید و لباس‌هایی را انتخاب کنید که علاوه بر شیک بودن، بسیار راحت باشند. انتخاب لباس‌های راحت و آزاد به شما کمک می‌کند تا کمتر خسته شوید. در صورت امکان سعی کنید یک جفت دمپایی هم همراه خود داشته باشید تا در هنگام رفتن به سرویس بهداشتی دچار مشکل نشوید. همراه داشتن اکسسوری خواب وسیله مهمی است چون ممکن است در ساعات روز یا شب شما قصد خواب داشته باشید، اما هم سفرهای شما بیدار باشند، به همین دلیل استفاده از چشم بند و گوش بند به شما کمک می کند با خیال راحت استراحت کنید.

با خود ساندویچ و تنقلات خانگی به همراه داشته باشید

قطارها رستوران دارند و می‌توانید غذای مورد نظرتان را سفارش دهید، اما به همراه داشتن یک ساندویچ یا تنقلات خانگی برای سفرهای کوتاه خالی از لطف نیست. قبل از خرید بلیط قطار از وجود رستوران در آن با خبر شوید. از مهماندار قطار تایم سرو غذا را در رستوران قطار سوال کنید؛ تا در ساعات اولیه سرو غذا به رستوران بروید و سفارش غذایتان را بدهید.

از سرگرمی در سفر با قطار غافل نشوید

اگر از منزل وسایل سرگرمی خود را فراموش کنید، در طول مسیر حتما حوصله‌تان سر خواهد رفت. به همراه داشتن یک کتاب، مجله یا چند فیلم در تبلت یا موبایل می‌تواند شما را سرگرم کند. اصلا نگران شارژ تلفن همراهتان نباشید. تمامی واگن‌های قطار دارای پریز برق هستند. اگر دوستانتان در سفر با شما همراه هستند می‌توانید، با آنها از بازی‌های کارتی و فکری لذت ببرید.

اگر تمایل دارید سفر با قطار را تجربه کنید، حتما بلیط قطار رجا را از علی بابا تهیه کرده؛ و سفری به یادماندنی و دلنشین را تجربه کنید.

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید