آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ شهریور ماه را ۱۴ نفر اعلام کرد.

کد خبر : ۱۱۰۸۳۶
بازدید : ۶۰۶

فرادید | بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ شهریورماه ۱۴ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۳۵۸ نفر رسید.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۵۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۵۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۳۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۲۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴ میلیون و ۲۴ هزار و ۴۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۷۱ هزار و ۲۱۰ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۷۱ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۹۸۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۲۶۶ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۱۶ هزار و ۵۳۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست. همچنین ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۳۲ هزار و ۹۵۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۱۸ میلیون و دو هزار و ۳۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰۵۶ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۳۳ هزار و ۱۴۷ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۹۷ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۳۷۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۷۹ هزار و ۲۰۶ نفر (۲۳۸ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۵ هزار و ۵۶۹ نفر (۸۷ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۳۷۰ نفر (بدون فوتی)

۴. روسیه ۳۸۶ هزار و ۲۳۴ نفر (۹۸ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۹۲۰ نفر (۲۱ فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۱۷۳ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۴۸۴ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۶ هزار و ۶۶۹ نفر (۶۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۹۳۰ نفر (۱۵ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۷۹۱ نفر (۴۸ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۹ هزار و ۱۶۹ نفر (۹۰ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۳۴۴ نفر (۱۴ فوتی)

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید