اوج دوباره کرونا در ایران؛ مرگ ۲۳ نفر در یک روز گذشته

اوج دوباره کرونا در ایران؛ مرگ ۲۳ نفر در یک روز گذشته

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۵ هزار و ۳۱۹ نفر رسید.

کد خبر : ۱۲۸۱۰۹
بازدید : ۴۲۳۵

بر اساس جدیدترین گزارش روزانه وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز پنجشنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۸۶ نفر از آنها بستری شدند.

در این گزارش تاکید شده است: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۵۷۹ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۴۵ هزار و ۶۳۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

درادامه این گزارش آمده است: ۶۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و همچنین تا کنون ۵۵ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۷۱۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس گزارش روزانه وزارت بهداشت، تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۳۵۹ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۸۸ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۳۱۶ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۲۶۳ دُز رسید.

در حال حاضر ۱۳ شهرستان وضعیت قرمز، ۴۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۹۴ شهر در وضعیت زرد و ۱۹۳ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وزارت بهداشت همچنان بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک درفضاهای عمومی و تزریق واکسن تاکید دارد.

همچنین پدرام پاک‌آیین سخنگوی وزارت بهداشت در گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به افزایش ۱۴درصدی آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در کشور هشدار داد: زیرسویه‌های جدید کرونا که در کشور در حال گردش هستند، قدرت سرایت بالایی دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری کرونا در چهار هفته اخیر روند افزایشی داشته و موج هشتم ویروس کرونا موجب افزایش مراجعات به مراکز درمانی شده است.

پاک آیین همچنین امروز افزود: در حال حاضر ویروس در گردش زیرسویه‌های اومیکرون به نام‌های XBB و BQ۱ است که میزان سرایت پذیری آنها بسیار بالا است.

وی ادامه داد: طرح های پیشگیری هوشمند در مبادی مرزی در حال اجرا است و بیش از ۸۰ هزار مسافر در پایانه ها مورد مراقبت بهداشتی قرار گرفته اند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا آمار ابتلا و تلفات کرونا در کشورمان مدت‌هاست که در پایین‌ترین حد قرار دارد، اما با توجه به افزایش نرخ شیوع ویروس کووید-۱۹ در برخی مناطق جهان، باید سطح مراقبت‌های بهداشتی را بالا نگاه داشت.

پاک آیین تصریح کرد: مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، دریافت واکسن توسط افرادی است که ۶ ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن آنها گذشته باشد و اثربخش‌ترین ابزاری که می‌تواند به کاهش کرونا کمک کند، ماسک است.

منبع: ایرنا
۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید