مشخصات ۴ ایستگاه جدید پایتخت؛ مترو به کدام محلات تهران می رسد؟

مشخصات ۴ ایستگاه جدید پایتخت؛ مترو به کدام محلات تهران می رسد؟

به موجب تسریع عملیات حفاری پروژه توسعه جنوبی خط ۶ متروی تهران که با دستگاه حفار مکانیزه صورت پذیرفت، پایان مرحله احداث تونل مذکور از ایستگاه دولت آباد تا شهرری بزودی اعلام خواهد شد.

کد خبر : ۱۷۸۹۲۹
بازدید : ۴۷

محسن هرمزی مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو و اتصال این خط به خط یک و همچنین راه آهن گفت: خوشبختانه عملیات حفاری و احداث بدنه تونل در مسیری به طول تقریبی ۹۵۰۰ متر رو به اتمام است و با پایان این مرحله تا قبل از شروع سال جدید، تمرکز دست‌اندرکاران امر از سال آینده بر تکمیل ایستگاه‌های طراحی شده در شهرری معطوف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به ایستگاه‌هایی که قرار است در طول این مسیر ساخته شوند، افزود: از دولت‌آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ۴ ایستگاه احداث خواهد شد و در انتهای مسیر نیز ایستگاه شهرری که ایستگاهی مشترک با خط یک و البته خط سراسری راه آهن جمهوری اسلامی است، به عنوان نخستین مرکز تبادل سفر چند وجهی به بهره‌برداری می‌رسد.

هرمزی در پایان صحبت‌های خود تأمین به موقع منابع مالی لازم جهت تکمیل ایستگاههای پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو را از جمله اولویت های شرکت مترو برای سال ۱۴۰۳ عنوان کرد و گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا سال آینده، شاهد بهره برداری از بخشی ایستگاههای واقع در محدوده شهرری باشیم تا ساکنان این منطقه پرجمعیت از مواهب حمل و نقل عمومی انبوه بر بهره‌مند شوند.

با تکمیل خط ۶ مترو تهران، مسیری به طول تقریبی ۴۲ کیلومتر از شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت با ۳۲ ایستگاه پوشش حمل و نقلی خواهد یافت. این خط با عبور از ۹ منطقه شهری، یکی از طولانی‌ترین خطوط شبکه مترو تهران به حساب می آید.

منبع: اقتصاد نیوز

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید