ترفندهای پنهانی و زیرکانه رستوران ها برای تحت تأثیر قرار دادن ما

ترفندهای پنهانی و زیرکانه رستوران ها برای تحت تأثیر قرار دادن ما

در ادامه از ترفندهایی خواهیم گفت که رستوران ها برای تأثیرگذاری روی تصمیمات ما به کار می گیرند.

کد خبر : ۱۸۵۰۲۳
بازدید : ۹۵

هر حوزه ای قواعد ناگفته ی مخصوص به خود را دارد و تجارت رستوران داری هم از این قاعده مستثنی نیست. ما برای سفارش غذا در رستوران باید از منو استفاده کنیم، بنابراین همان فهرست به ظاهر ساده می تواند به ابزاری قدرتمند برای تحت تأثیر قرار دادن انتخاب های ما و و جهت دهی به آن ها تبدیل شود.

و گرچه ما در رستوران تنها به دنبال خوردن مقداری غذا هستیم، اما ممکن است در نهایت چشمانی گرسنه تر از شکم هایمان پیدا کنیم.

در ادامه از ترفندهایی خواهیم گفت که رستوران ها برای تأثیرگذاری روی تصمیمات ما به کار می گیرند.

۱- وزن منو برداشت ما را تحت تأثیر قرار می دهد

پژوهش ها می گوید درک و استنباط ما از غذا از همان لحظه ای آغاز می شود که منو را در دست می گیریم. منوهای سنگین تأثیرگذاری بهتری دارند و باعث می شوند تصور کنیم سرویس دهی رستوران در بالاترین سطح قرار دارد.

اما منوهای سبک باعث می شوند تصور کنیم با رستوران اقتصادی و غیررسمی مواجه هستیم. بنابراین بار دیگر که منویی جلد چرمی با برگ های ضخیم و مرغوب مواجه شدید، گول نخورید و به خاطر آورید که کیفیت منو هیچ ارتباطی با کیفیت غذا یا سرویس دهی رستوران ندارد.

۲- برخی اسامی غذاها می توانند ما را گرسنه تر کنند

نام غذا می تواند محبوبیت آن را تا ۲۳ درصد بیشتر کند. پژوهش ها نشان داده اسامی لطیف و مهیج تعداد متقاضیان غذا را بیشتر می کنند. یک روش دیگر رستوران ها برای واداشتن شما به انتخاب یک غذای خاص با استفاده از اسامی این است که به نام غذا عناوینی نوستالژیکی مانند «خانگی» یا «مامان پز» اضافه می کنند که احساسات مثبتی در شما ایجاد می کنند.

۳- فونت منو هم می تواند برداشت ما را تحت تأثیر قرار دهد

بسته به فونت به کار رفته، منو می تواند پیام های مختلفی را برساند. فونت های ساده ای که خوانش راحتی دارند ممکن است تداعی کننده ی ارزان و اقتصادی بودن باشند. اما فونت های غیر ساده می توانند باعث شوند که رستوران سطح بالاتر، با سرویسی درجه یک به نظر برسد.

۴- رنگ های درون منو هم می تواند پیام بخصوصی را منتقل کند

رنگ های به کار رفته درون منو هم تأثیر زیادی دارند، چون واکنش احساسی شما را برمی انگیزانند. قرمز و آبی پراستفاده ترین رنگ ها برای زمانی هستند که رستوران ها می خواهند اشتهای شما را تحریک و بیشتر کنند. آن ها موارد اصلی منو را با رنگ و فونت بزرگ تر، برجسته می کنند. این رنگ ها توجه شما را به خود جلب می کنند. در رستوران های غذاهای دریایی، معمولاً از رنگ آبی استفاده می شود چون این رنگ نشان می دهد که که غذای رستوران مستقیم از دریا گرفته شده است.

۵- هر چه تعداد تصاویر کمتر باشد تقاضا بیشتر می شود

اینکه گفته می شود آدم ها با چشم شان غذا می خورند، همیشه درست نیست. درست است که تصاویر مهم اند، اما متخصصان طراحی منو می گویند که استفاده ی زیاد از تصاویر در منو می تواند باعث شود که تصور کنیم با رستوران سطح پایینی مواجه هستیم.

اگر در هر صفحه از منو تنها یک تصویر ببینیم، تا ۳۰ درصد بیشتر پول خرج می کنیم. رستوران های گران قیمت اغلب ترجیح می دهند کیفیت غذا را به تخیل مشتری واگذار کنند.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید