کودک نابغه آمریکایی، در ۹ سالگی از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد

کودک نابغه آمریکایی، در ۹ سالگی از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد

این پسر ۹ ساله می‌خواهد اخترفیزیکدان شود و به‌تحقیق درباره سیاهچاله‌ها و ابرنواختر‌ها بپردازد.

کد خبر : ۱۲۱۷۱۷
بازدید : ۷۵۵۸

به‌گزارش گاردین، دیوید بالوگان ۹ ساله اخیراً دیپلم خود را از دبیرستان «ریچ» در شهر هریسبورگ پنسیلوانیا دریافت کرده است. او از خانه‌اش در حومه شهر فیلادلفیا به‌صورت از راه دور در کلاس‌های درس شرکت کرده بود. دیوید حالا به یکی از کوچک‌ترین بچه‌هایی تبدیل شده است که از دبیرستان فارغ‌التحصیل می‌شوند.

او در واقع دومین نفر در فهرست جوان‌ترین فارغ‌التحصیلان دبیرستان است. «مایکل کرنی» به‌عنوان دارنده رکورد جهانی گینس برای فارغ‌التحصیلی از دبیرستان در سن شش سالگی در صدر این فهرست قرار دارد. کرنی در سال ۱۹۹۰ این رکورد را زده بود و هنوز فرد دیگری موفق به تصاحب جایگاه او نشده است. بااین‌حال، بالوگان حالا بالاتر از «رونان فارو»، روزنامه‌نگار برنده جایزه پولیتزر قرار گرفته که در ۱۱ سالگی توانسته بود از دبیرستان فارغ‌التحصیل شود.

خانواده

پرورش یک فرزند نابغه چالش‌های خاص خودش را دارد

دیوید می‌گوید از همین حالا می‌داند که می‌خواهد زندگی شغلی خود را صرف مطالعه در حوزه اخترفیزیک کند. پدر و مادر این نابغه نوجوان فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند، اما می‌گویند بزرگ‌کردن بچه‌ای با این سطح از هوش و استعداد کار ساده‌ای نیست.

«رانیا»، مادر دیوید می‌گوید: «باید خارج از چارچوب‌ها فکر می‌کردم. او بچه‌ای ۹ ساله است که مغزش ظرفیت درک و هضم مفاهیمی فراتر از سن‌وسال خودش و حتی گاهی اوقات فراتر از فهم من را دارد.» دیوید می‌گوید بعضی از معلمان مدرسه او را تشویق کرده‌اند تا پیگیر مطالعاتش باشد و علاقه خود را دنبال کند.

دیوید که از اعضای انجمن تیزهوشان Mensa به‌حساب می‌آید، از زمان فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، یک ترم را در کالج منطقه‌ای Bucks گذرانده است. درعین‌حال، او و والدینش به‌دنبال دانشگاه‌های دیگری هستند که بتوانند پاسخگوی استعداد‌های خاص او باشند. دیوید افزون‌بر تحصیل علم، به‌دنبال دریافت کمربند مشکی هنر‌های رزمی است و به نواختن پیانو هم علاقه دارد.

منبع: دیجیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید