(عکس+ ویدیو) هتل The Londoner؛ نگاهی به داخل کپی شهر لندن در چین!

(عکس+ ویدیو) هتل The Londoner؛ نگاهی به داخل کپی شهر لندن در چین!

هتل The Londoner یک میدان ترافالگار (مشهورترین میدان لندن) که در آن ستون یادبود نلسون ۱۲ متری ای در احاطه فضای سبز قرار گرفته و کاملاً شبیه اصل آن در لندن است. اینها تنها تعداد کمی از شباهت‌های فراوان این شهر به پایتخت انگلستان است. حتی نمای ساختمان این هتل نیز الگوبرداری از ساختمان مجلس عوام بریتانیا است که شب‌ها با نورپردازی زیبایی خودنمایی می کند.

کد خبر : ۱۶۱۷۳۷
بازدید : ۲۶

مجتمع لوکس عجیب و غریبی در شهر ماکائو در چین ساخته شده است که به طرز شگفت‌انگیزی کپی لندن به نظر می‌رسد. این شهر دارای اتوبوس‌های قرمز رنگ مشهور لندن، نسخه‌ای ۱۲ متری از برج ساعت بیگ بن و حتی ملکه‌ای است که بر آن حکم می‌راند.

این مجتمع تفریحی لوکس در چین با نام The Londoner، بهترین المان‌ها و نمادهای فرهنگ بریتانیایی را برجسته کرده اند و حتی مراسم تعویض محافظان مشهور کاخ باکینگهام را بازسازی کرده و مجسمه‌های شیر معروف لندن در ورودی این هتل بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند.

1-51_10_11zon

9-12_9_11zon

این هتل The Londoner یک میدان ترافالگار (مشهورترین میدان لندن) که در آن ستون یادبود نلسون ۱۲ متری ای در احاطه فضای سبز قرار گرفته و کاملاً شبیه اصل آن در لندن است.

اینها تنها تعداد کمی از شباهت‌های فراوان این شهر به پایتخت انگلستان است. حتی نمای ساختمان این هتل نیز الگوبرداری از ساختمان مجلس عوام بریتانیا است که شب‌ها با نورپردازی زیبایی خودنمایی می کند.

5-31_8_11zon

6-3_7_11zon

ملکه الیزابت دوم هم در یک اجرای جادویی از مراسم تعویض محافظان ظاهر می‌شود. البته این محافظان به جای رژه رفتن در برابر کاخ باکینگهام، حرکات موزونی را به نمایش می‌گذارند تا حس و حال این مراسم تاریخی را القا کنند. این نمایش هفته‌ای ۶ روز با بیش از ۲۰ هنرمند برگزار می‌شود.

7-23_6_11zon

در قلب هتل نیز نسخه‌ای از کریستال پالاس مشهور لندن قرار گرفته است که حتی جزئیاتی چون کفپوش‌ها و سقف‌های شیشه‌ای آن الهام گرفته از معماری لندن است.

2-48_5_11zon

3-48_4_11zon

جاذبه‌های دیگری چون برج ساعت بیگ بن و اتوبوس دوطبقه قرمز نیز در این شهر دیده می شود. برج ساعت بیگ بن دقیقاً همان ارتفاع اصلی در لندن را دارد و حتی صدای زنگ ساعت آن نیز تقلید شده است.

10-9_3_11zon_11zon (1)

یک هولوگرام از دیوید بکهام اسطوره فوتبال انگلیس، مهمانان را در یک تور مجازی از لندن راهنمایی می‌کند و نقاط دیدنی هتل The Londoner ماکائو را نشان می دهد. بکهام سفیر جهانی این مجتمع تفریحی است و ۱۴ سوئیت به نام او در این هتل وجود دارد.

او در خصوص همکاری خود با این پروژه گفت: «من علاقه شخصی ای به این مجتمع تفریحی دارم و مشارکت در توسعه آن پروژه‌ای باورنکردنی بوده است؛ نه تنها زادگاه من را به ماکائو آورده است، بلکه اولین سوئیت‌های دیوید بکهام نیز در اینجا هستند. منتظرم دوباره به ماکائو برگردم تا همه چیز را ببینم. به نظر عالی می‌آید.»

8-15_2_11zon

4-2 (1)

در این هتل نسخه‌هایی از مکان‌های شناخته شده لندن مانند گذرگاه مشهور ابی رود (Abbey Road) و خیابان داونینگ (Downing Street) نیز ساخته شده است. حتی قرار است نمایشگاهی از وسایل فیلم محبوب هری پاتر نیز در این شهر برپا شود تا طرفداران بتوانند بدون سفر به لندن از نزدیک آنها را ببینند.

البته این نخستین بار نیست که چین علاقه خود به معماری و فرهنگ بریتانیا را نشان می‌دهد. در گذشته نیز شهرهایی در چین ساخته شده بود که حاوی نسخه‌هایی از تاور بریج و خانه‌های ویکتوریایی بود. حتی سازه‌های مشهوری مانند برج ایفل و ابوالهول بزرگ نیز در چین کپی شده‌اند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا این شهر تقلیدی لندن می‌تواند توریست‌های زیادی را به خود جلب کند یا خیر!

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید