داستان زندگی زوج کوتاه قامتی که با وجود مخالفت پزشکان صاحب فرزند شدند

داستان زندگی زوج کوتاه قامتی که با وجود مخالفت پزشکان صاحب فرزند شدند

چارلی، زن استرالیایی مبتلا به آکندروپلازی، که رایج‌ترین نوع کوتاه قامتی است، در سال ۲۰۱۲ با کالن ازدواج کرد که به آکروماتیک دیسپلازی مبتلاست، شرایطی که رشد جسمانی او را محدود می‌کند. از همان لحظات اول، این زوج رویای تشکیل خانواده با هم را داشتند. آگاه از چالش‌های احتمالی در سال ۲۰۱۵ چارلی برای اولین بار باردار شد.

کد خبر : ۱۶۲۰۰۵
بازدید : ۲۰۸

کوتاه قامتی، یک شرایط نادر است که تنها یک نفر از هر ۱۵۰,۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افراد مبتلا به کوتاه قامتی اغلب با تبعیض و بی‌تفاوتی از سوی جامعه روبرو می‌شوند.

با این حال، روزبه‌روز افرادی بیشتری که به این شرایط مبتلا هستند، داستان زندگی خود را به اشتراک می‌گذارند تا با پیش‌داوری‌ها علیه این شرایط مقابله کنند.

با این زوج آشنا شوید.

1-47_9_11zon

چارلی، زن استرالیایی مبتلا به آکندروپلازی، که رایج‌ترین نوع کوتاه قامتی است، در سال ۲۰۱۲ با کالن ازدواج کرد که به آکروماتیک دیسپلازی مبتلاست، شرایطی که رشد جسمانی او را محدود می‌کند.

از همان لحظات اول، این زوج رویای تشکیل خانواده با هم را داشتند. آگاه از چالش‌های احتمالی در سال ۲۰۱۵ چارلی برای اولین بار باردار شد.

پزشکان مخالف بارداری او بودند

4-45_8_11zon

پزشکان به خانواده گفتند که ۲۵ درصد احتمال دارد فرزندی با قد معمولی داشته باشند و همین‌قدر احتمال دارد اصلا فرزندشان به دنیا نیاید. چارلی توضیح داد که این احتمال وجود داشت که فرزندانشان هر دو نوع کوتاه قامتی را به ارث ببرند که معمولاً منجر به پیامدهای کشنده می‌شود. با این حال، در مراحل اولیه بارداری، زوج آزمایش‌های ژنتیکی انجام دادند تا مطمئن شوند این مورد رخ نمی‌دهد.

خبرها امیدوارکننده بود

9-11_7_11zon

تیلبا، مانند مادر و برادر چارلی (پدر او قد متوسط داشت)، به آکندروپلازی مبتلا تشخیص داده شد. متخصصان پزشکی هشدار دادند که او ممکن است با مشکلات نخاعی مواجه شود، اما در مجموع انتظار می‌رفت که زندگی سالمی داشته باشد.

آنها چگونه در فضای مجازی به شهرت رسیدند؟

10-8_6_11zon

پس از تولد تیلبا و برای مبارزه با پیش‌داوری‌ها علیه کوتاه قامتی، این خانواده حساب اینستاگرامی را درست کردند و مسیر زندگی خود را در آن مستند کردند که لحظات شادی و حتی شکست در زندگیشان را به تصویر می کشید. علی‌رغم چالش‌ها، تیلبا به دختری شاد و پرانرژی تبدیل شد. با این حال، محافظت از او در برابر آزارگران، نیازمند تلاش بی‌وقفه این زوج بود.

 

علی‌رغم برخورد بد چند ترول، آن زوج همچنان به اشتراک گذاشتن لحظات شاد روزمره زندگی‌شان ادامه می‌دهند و بر ایستادگی شجاعانه‌شان برای اجازه ندادن به اینکه کوتاه قامتی مانع زندگی آنها شود، تاکید می کنند.

تفریحات ساحلی، ناهارهای آرام زیر آفتاب، برنامه‌های ورزشی، پیاده‌روی‌ها یا به‌روزرسانی‌هایی درباره مراحل رشد تیلبا، این تصاویر آنها را به عنوان یک خانواده معمولی، درست مثل سایر خانواده‌ها، نشان می دهد.

فرزندان دیگری به جمع خانواده پیوستند.

2-44_4_11zon

در سال ۲۰۱۸، چارلی دوباره باردار شد و فرزند دوم نیز شرایط پدر را به ارث برد. پس از آن، در سال ۲۰۲۰، چارلی برای سومین بار باردار شد و نوزاد تازه متولد شده ویژگی‌های منحصربه‌فرد والدین را به ارث نبرده و با قد استاندارد به دنیا آمد.

7-21_3_11zon

اما تجربه‌ای که می‌توانست جادویی باشد برای چارلی به کابوس تبدیل شد. او وقتی برای سومین بار باردار شد، با صداقت ابراز کرد که امیدوار است این لحظات زودتر تمام شود.

او به یاد می‌آورد که حالت تهوع داشت و غش می کرد. علاوه بر تجربیات بد، در طول هر بارداری، چارلی مجبور بود آزمایش‌های ژنتیک دردناکی را تحمل کند. یکی از آنها شامل فرو کردن سوزن بزرگی در شکم او برای استخراج نمونه‌ای از جفت بود که ۲ درصد خطر سقط جنین داشت، همه این‌ها برای ارزیابی ترکیب ژنتیکی فرزند در رحم انجام می‌شد.

اکنون آنها زندگی‌شان را به بهترین شکل ممکن سپری می‌کنند.

3-44_2_11zon

علی‌رغم کوتاه‌قامت بودن، چارلی و خانواده‌اش از شادی و لذت سرشارند. آنها تصاویر شاد و حتی کُمِدی ای که تفاوت قدشان را برجسته می‌کند، را به اشتراک می گذارند؛ تصاویری مانند پوشیدن لباس‌های بزرگ یا دردسرهای جزئی که به خاطر کوتاه قامتی در فعالیت‌های روزمره با آن مواجه می‌شوند.

5-29_1_11zon

با توجه به نظرات گاهی خصمانه‌ای که دریافت می‌کنند، چارلی یاد گرفته است که از آن‌ها عبور کند، چرا که اکثر مردم همیشه محبت خود را ابراز می کنند. او حتی متوجه شده است که تعداد دنبال‌کنندگان آنها طی یک سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است که نشان دهنده‌ی علاقه رو به رشد به مسیر زندگی آنهاست.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید