تصاویر غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا همه را غافلگیر کرد!

تصاویر غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا همه را غافلگیر کرد!

این کانسپت معماری با امضای شرکت فاستر + پارتنرز (Foster + Partners) جلوه ای از رابطه عربستان و ژاپن را از طریق میراث و معماری به نمایش می گذارد.

کد خبر : ۱۶۲۵۸۳
بازدید : ۳۵

عربستان  به تازگی نخستین تصاویر از طراحی غرفه و لوگوی خود برای نمایشگاه مورد انتظار اکسپو 2025 اوزاکا را منتشر کرده است. از این کانسپت و لوگو طی یک ضیافت شام فرهنگی در حاشیه کنفرانس رودخانه دوجیما در شهر اوزاکا، ژاپن رونمایی شد.

1679159_659

این کانسپت معماری با امضای شرکت  فاستر + پارتنرز (Foster + Partners)  جلوه ای از رابطه  عربستان  و  ژاپن  را از طریق میراث و معماری به نمایش می گذارد.

طراحی پایدار این طرح ادای احترامی به محیط طبیعی کشور  عربستان  است. این طرح مفهومی شکل های بیابانی را با عناصر معماری مدرن ترکیب کرده و نمادی از ارتباط بین میراث تاریخی و پیشرفت های آینده را ارائه می کند.

این غرفه نمایشگاهی بر مسئولیت زیست محیطی تاکید زیادی داشته و دارای ویژگی هایی برای کاهش انتشار کربن، استفاده از سامانه روشنایی کم مصرف، و برداشت آب باران است و همچنین به پنل های خورشیدی برای تولید انرژی پاک مجهز است.

 

1679165_955

هویت عربستان در نمایشگاه اکسپو 2025 اوزاکا از طریق یک لوگو ابتکاری که کلمه سعودی (Saudi) را به سبک خط ژاپنی و به شکل نقشه کشور عربستان ترکیب می کند، آشکار می شود.

به گفته سمیه السلیمان، مدیرعامل کمیسیون طراحی و هنرهای معماری، چنین ترکیب دیداری در غرفه  عربستان  نشان دهنده هارمونی بین دو فرهنگ عربستان و ژاپن است و داستانی از روح انسان و نوآوری را روایت می کند.

این طرح معماری تعهد به اصالت، تداوم، طراحی انسان محور، زیست پذیری و پیشرفت فناوری را نشان می دهد و در عین حال تعهد راسخ به روش های پایدار را برجسته می کند.

1679160_676

1679161_531

1679162_368

بر اساس تحلیل آماری صورت گرفته از سوی مراجع رسمی در ژاپن، 28 میلیون نفر از نمایشگاه بین المللی اوساکا که به مدت 185 روز از می تا نوامبر 2025 در جزیره مصنوعی Yumeshima برگزار خواهد شد، بازدید خواهند کرد که 3.5 میلیون نفر از این جمعیت از خارج از ژاپن به این کشور سفر خواهند کرد از این تعداد نیز 1.4 میلیون نفر تنها برای بازدید از نمایشگاه به این کشور سفر خواهند کرد.
بر اساس این امار، قرار است آمار کلی بازدید کنندگان از این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه سال 2005 در شهر ایچی، 10 درصد افزایش یابد این در حالی است که روند مسافران ورودی به این کشور در سالهای آینده، فارغ از برگزاری نمایشگاه نیز روند صعودی خواهد داشت.
در همین راستا هدف گذاری صورت گرفته مبین آن است که آمار گردشگر ورودی به ژاپن تا سال 2020 افزون بر 40 میلیون، تا سال 2025 در حدود 50 میلیون و تا سال 2030 به 60 میلیون نفر خواهد رسید.
برپایی این نمایشگاه موجب ایجاد چرخه 3.1 تریلیون ینی در اقتصاد منطقه کانسای (استان برگزاری نمایشگاه) و 2.2 تریلیون ین بر کل اقتصاد ژاپن خواهد شد با این حال دولت با در نظر گرفت شاخص های حداقلی این درآمد را 1.9 تریلیون ین محاسبه کرده است.
تحلیل گران اقتصادی همچنان که نمایشگاه 2005 را نقطه عطفی در اقتصاد ژاپن می دانند که در بعد بین المللی توانست اقتصاد این کشور را جهانی و به عنوان دومین اقتصاد جهان معرفی و علاوه بر آثار بین المللی بر رشد اقتصاد ملی نیز موثر بوده است، امیدوارند که نمایشگاه 7 سال آینده نیز بتواند تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این کشور داشته باشد.
در سال 2017 از 28.7 میلیون توریست ورودی به ژاپن نزدیک به 40 درصد آنها از شهر اوساکا بازدید کرده اند از این رو می توان پیش بینی کرد که انتخاب این شهر از سوی دولت ژاپن به دلیل ظرفیت های قابل توجه و رو به افزایش این شهر بوده و دولت انتظار دارد با هزینه های هنگفتی که در این استان و استان های همجوار برای برپایی این نمایشگاه خواهد کرد بتواند گام استواری در جهت افزایش تولید ناخالص بردارد.

منبع: ایرنا

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید