آیا غیرنظامیان هم می‌توانند تانک بخرند؟ /قیمت یک تانک چقدر است؟

آیا غیرنظامیان هم می‌توانند تانک بخرند؟ /قیمت یک تانک چقدر است؟

تانک‌ها نه تنها برای خرید نظامیان بیشتر در دسترس هستند، بلکه قیمتشان هم میلیون‌ها دلار بیشتر است. به‌علاوه تانک‌هایی که در دسترس غیرنظامیان است معمولاً تا حدودی از رده خارج هستند، به این معنی که اکثر آنها واقعاً شلیک نمی‌کنند.

کد خبر : ۱۸۱۴۴۶
بازدید : ۸۶

بسیاری از ما در کودکی حداقل یک بار آرزو کرده‌ایم که ای‌کاش یک تانک داشتیم. چه طرفدار اسلحه و تجهیزات جنگی باشید و چه نه، ذات شکوهمند و چشمگیر تانک‌ها انکارناپذیر است. با این حال دستیابی به آن کمی سخت و قیمت آن کمی بیشتر از جیپ‌های معمولی است؛ مگر اینکه به تازگی پایگاه نظامی دشمن را تصرف کرده باشید.

جالب است که در برخی کشورها ازجمله آمریکا، شهروندان معمولی تحت شرایط خاص می‌توانند در حراجی‌های سطح بالا تانک بخرند. اما وقتی صحبت از خرید تانک به میان می‌آید تفاوت زیادی بین خریدار نظامی و غیرنظامی وجود دارد. تانک‌ها نه تنها برای خرید نظامیان بیشتر در دسترس هستند، بلکه قیمتشان هم میلیون‌ها دلار بیشتر است. به‌علاوه تانک‌هایی که در دسترس غیرنظامیان است معمولاً تا حدودی از رده خارج هستند، به این معنی که اکثر آنها واقعاً شلیک نمی‌کنند.

what-tanks-are-on-the-market-1706294513_3_11zon

قیمت تانک‌های موجود برای غیرنظامیان معمولاً از چندصدهزار تا یک میلیون دلار متغییر است؛ با این حال گاهی می‌توانید یکی را هم با قیمتی مشابه هوندای جدید پیدا کنید. قیمت تانک در واقع بستگی به مدل و سال ساخت و قابلیت‌هایی از آن که هنوز کار می‌کنند دارد.

چه تانک‌هایی در بازار وجود دارد؟

intro-1706294513_2_11zon

ام۴ شرمن آمریکایی

M4-Sherman_tank-European_theatre

ام۴ شرمن (M4 Sherman) که در ده‌ها هزار عدد تولید شده، یکی از چشمگیرترین تانک‌های تمام ادوار است. این تانک در طول جنگ جهانی دوم توسط ایالات متحده و متحدان غربی مورد استفاده قرار گرفت.

ام۴ شرمن آمریکایی می‌تواند حدود ۲۵۰ هزار دلار قیمت داشته باشد، اما بسته به شرایط این قیمت می‌تواند تا صدها هزار دلار افزایش یابد.

پنزر-768x512

پنزر ۴ آلمانی

پنزر۲۲۲-1024x631

آن سوی خط مقدم جبهه در جنگ جهانی دوم، پنزر ۴ (Panzer IV) آلمانی همیشه حاضر در صحنه بود که با قیمتی در حدود ۲.۴ تا ۲.۶ میلیون دلار به فروش می‌رسد.

Amx-13_tankfest_2023-1024x676

آام‌ایکس-۱۳ فرانسوی

برخی از تانک‌ها در دسترس‌تر هستند. یک تانک سبک آام‌ایکس-۱۳ (AMX-13) فرانسوی در حراجی ساتبیز به قیمت ۲۶ هزار دلار فروخته شد اما موتور آن نیاز به بازسازی داشت.

ام-۵۵-1024x728_1

ام۵۵ آمریکایی

همچنین توپخانه خودکششی M55 که اغلب توسط ارتش ایالات متحده در ویتنام استفاده می‌شد حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

کانکر-1024x539

FV214 انگلیسی

بسیاری از تانک‌ها بخشی از حراجی کلکسیون خصوصی ژاک ام. لیتلفیلد بودند که در آن یک M50 شرمن بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار، یک تانک تهاجمی M4A3E2 بین ۱.۴ تا ۱.۶ میلیون دلار و تانک سنگین FV214 Conqueror بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار قیمت داشت.

منبع: روزیاتو

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید