ماجرای پاداش ۴ میلیاردی کره جنوبی به کارمندانی که صاحب فرزند شوند

ماجرای پاداش ۴ میلیاردی کره جنوبی به کارمندانی که صاحب فرزند شوند

کارمندانی که در کره جنوبی صاحب فرزند شود، بیش از چهار میلیارد تومان پاداش فرزندآوری دریافت خواهند کرد.

کد خبر : ۱۸۲۷۸۳
بازدید : ۲۶

رسانه‌های عربی به نقل از سی‌ان‌ان خبر دادند، در راستای حمایت از تلاش‌های دولت سئول برای بالا بردن میانگین بسیار پایین رشد جمعیت، یک شرکت در کره جنوبی اعلام کرد به هر یک از کارمندانش که صاحب فرزند شوند 75 هزار دلار (چهار میلیارد و 125 میلیون تومان) پاداش اختصاص می‌دهد.

هولدینگ پویونگ که یک شرکت ساخت‌وساز فعال در سئول است اعلام کرد، 100 میلیون ون (حدود 75 هزار دلار) به عنوان پاداش فرزندآوری برای کارمندان خود در نظر گرفته و کارمند با تولد هر فرزند می‌تواند از این پاداش بهرمند شود.

به گفته این شرکت، در چارچوب این طرح هفت میلیارد ون (5.25 میلیون دلار) برای 70 کارمندانی که از سال 2021 صاحب فرزند شده‌اند، اختصاص یافته است.

شرکت همچنین تاکید کرد، کارمندان چه مرد و چه زن از این پاداش بهره‌مند خواهند شد، تا از بار مالی نگهداری فرزند آنها کاسته شود.

این شرکت همچنین اعلام کرد کارمندانی که صاحب سه فرزند شوند نیز می‌توانند بین دریافت 300 میلیون ون (225 هزار دلار) یا صاحب خانه شدن یکی را انتخاب کنند، با این حال تحقق گزینه دوم منوط به تامین زمین از سوی دولت خواهد بود.

گفتنی است کره جنوبی پایین‌‌ترین سطح باروری را در جهان داشته و بر اساس آمار سال 2022 هر زن در کره جنوبی در طول زندگی خود 0.78 فرزند به دنیا می‌آورد و پیش‌بینی می‌شود این نسبت در سال 2025 به کمتر از 0.65 برسد.

photo_2024-03-28_22-42-03

منبع: خبر فوری

 

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید