(عکس) این مرد انگلیسی اکنون پیرترین انسان روی زمین است

(عکس) این مرد انگلیسی اکنون پیرترین انسان روی زمین است

یک مرد از انگلیس با ۱۱۱ سال و ۲۲۴ روز سن رسماً عنوان مسن‌ترین مرد زنده جهان را به خود اختصاص داد.

کد خبر : ۱۸۳۹۳۷
بازدید : ۱۱۲

دو روز پس از اعلام مرگ «خوان ویسنته پرز» دارنده عنوان قهرمانی سابق، در سن ۱۱۴ سالگی، گینس اعلام کرد: «جان آلفرد تینیس وود» جای او را بعنوان پیرترین انسان زنده روی زمین به خود اختصاص داده است.

تینیس‌وود در مصاحبه‌ای با گینس گفت: «شما یا طولانی زندگی می‌کنید یا کوتاه زندگی می‌کنید، و نمی‌توانید کار زیادی در مورد آن انجام دهید.»

تینیس‌وود، که سیگار نمی‌کشد و هر جمعه ماهی و چیپس می‌خورد، می‌گوید راز طول عمر «فقط شانس» است، او در مورد اعتدال در زندگی توصیه کرد: «اگر زیاد می‌نوشید یا زیاد می‌خورید یا پیاده روی می‌کنید. خیلی زیاد؛ اگر بیش از حد کاری انجام دهید، در نهایت رنج خواهید برد.»

2

تینیس‌وود که در شهر لیورپول در شمال غربی انگلیس در ۲۶ آگوست ۱۹۱۲ به دنیا آمد، دو جنگ جهانی و همچنین همه‌گیری آنفولانزای بزرگ و کووید-۱۹ را پشت سر گذاشت و همچنین رکورد پیرترین سرباز مرد بازمانده از جنگ جهانی دوم را در اختیار دارد. به گینس او در همان سالی به دنیا آمد که کشتی تایتانیک غرق شد.

او طرفدار مادام العمر باشگاه فوتبال لیورپول است و تمام نوزده عنوان قهرمانی باشگاهش در لیگ و هر هشت قهرمانی باشگاهش در جام حذفی را تجربه کرده است.

تینیس‌وود در حال حاضر در یک خانه مراقبتی در شهر ساحلی ساوتپورت انگلیس زندگی می‌کند.

منبع:برترین ها

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید