اسرار قتل دختر ۵ ساله بعد از ۳۵ سال فاش شد

اسرار قتل دختر ۵ ساله بعد از ۳۵ سال فاش شد

۳۵ سال پیش، در ۲۱ دسامبر سال ۱۹۸۸، مردی در درجنگل‌های روستایی در جنوب شرقی جورجیای آمریکا جسد دختربچه ۵ ساله‌ای را در میان یک تکه بتونی و سایر زباله‌های رها شده، پیدا کرد.

کد خبر : ۱۶۱۷۹۲
بازدید : ۲۵۶

سال‌ها تحقیقات پلیس جورجیا در آمریکا برای دستگیری قاتل دختر بچه ۵ ساله که جسدش در بتون محصور شده بود، به دستگیری مادرش و نامزد او منجر شد.

به نقل از اسوشیتدپرس، ۳۵ سال پیش، در ۲۱ دسامبر سال ۱۹۸۸، مردی در درجنگل‌های روستایی در جنوب شرقی جورجیای آمریکا جسد دختربچه ۵ ساله‌ای را در میان یک تکه بتونی و سایر زباله‌های رها شده، پیدا کرد.

کشف این جسد پلیس را با معمای عجیبی روبه‌رو ساخت. کارآگاهان بخش جنایی پلیس جورجیا، به محل اعزام شدند و تحقیقاتشان را آغاز کردند.

پلیس همه گزارش‌های محلی درباره گم شدن کودکان را بررسی کرد، اما هیچ کدام با بقایای جسد دختری که لای بتن پیدا شده بود مطابقت نداشت. آژانس‌های خدمات اجتماعی هم نتوانستند سرنخی پیدا کنند. آنها پرونده‌های افراد ناپدید شده را در سراسر جورجیا و آمریکا بررسی کردند اما به جایی نرسیدند.

پلیس که در این مرحله از تحقیقات به سرنخی دست نیافته بود، به بررسی دوباره محل کشف پیدا شدن جسد پرداخت. در آنجا یک روزنامه آلبانی زبان پیدا شد که تنها سرنخ این پرونده محسوب می‌شد.

این سرنخ باعث شد که ماموران مطمئن شوند که مقتول اهل آلبانی بوده است اما این سرنخ هم باعث نشد تا پلیس بتواند هویت دختر را مشخص کند و یا سرنخی از قاتل یا قاتلان این کودک بیابد.

ماموران پلیس نام جینی را برای این جسد بی‌هویت انتخاب کردند و این پرونده راکد مانده بود تا اینکه مدتی قبل پلیس با استفاده از آزمایش‌های دی ان ای توانست هویت واقعی جینی را مشخص کند. دختر ۵ ساله کنیاتا اودوم نام داشت.

16

پلیس جورجیا تلاش‌هایی را برای مقایسه دی ان به دست آمده از بقایای این دختر با پایگاه‌های اطلاعاتی آغاز کردند و در نهایت موفق شدند هویت او را شناسایی کنند.

دسامبر سال گذشته پلیس جورجیا برای به دست آوردن هرگونه اطلاعاتی که ممکن است به این پرونده کمک کند، فراخوان داد و با انتشار نام مقتول از مردم برای پیدا کردن خانواده او کمک خواست.

در ژانویه همان سال زنی با پلیس جورجیا تماس گرفت و گفت که اطلاعاتی درباره مادر این کودک دارد. اطلاعات این زن نشان می‌داد که عاملان قتل دختربچه ۵ساله احتمالا مادر و ناپدری‌ وی بوده‌اند که پس از جنایت، روی جسد او بتن ریخته و آن را در جنگل رها کرده بودند.

با این اطلاعات ماموران موفق به شناسایی مادر مقتول و شوهر او شدند و این زوج به اتهام قتل دختربچه۵ساله دستگیر شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

منبع: همشهری

۱
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید