۳ شبانه روز جدال با مرگ در اعماق چاه؛ مرد جوان چطور زنده ماند؟

۳ شبانه روز جدال با مرگ در اعماق چاه؛ مرد جوان چطور زنده ماند؟

وقتی ناله‌های بی‌جانی از اعماق چاهی در بیابان‌های اطراف شهرستان بم به گوش رسید، کسی فکرش را نمی‌کرد که این، ناله‌های جوانی است که از ۳روز پیش به اعماق چاه سقوط کرده است.

کد خبر : ۱۷۵۱۱۴
بازدید : ۱۳۲

بیابان‌های اطراف شهرک قشمی شهرستان بم، جایی است که برخی از افراد ضایعات جمع‌کن برای پیدا کردن ضایعات یا زباله‌ای که قابل فروش باشد راهی آنجا می‌شوند. صبح دیروز هم یکی از همین افراد در حال جست‌وجو در بیابان و پیدا کردن ضایعات بود که ناگهان صدایی شنید.

4971690

صدا در سکوت بیابان به راحتی به‌گوش می‌رسید و شبیه ناله بود. مرد جوان نگاهی به اطرافش انداخت اما کسی را ندید. صدای ناله که حالا تبدیل به کمک‌خواهی شده بود، از چند متر آنطرف‌تر به گوش می‌رسید و مرد جوان در جست‌وجوی منبع صدا شروع به حرکت کرد و وقتی به دهانه چاهی در آن محدوده رسید، معلوم شد که صدای ناله از اعماق چاه به گوش می‌رسد. فردی که به داخل چاه سقوط کرده بود، با صدایی ضعیف درخواست کمک می‌کرد و مرد جوان که مطمئن شده بود وی به کمک نیاز دارد، شماره آتش‌نشانی را گرفت و همزمان به مرد جوان دلداری دارد که «کمک به زودی از راه می‌رسد».
4971696
 

حوالی ساعت ۹صبح دیروز بود که آتش‌نشانان شهرستان بم از طریق تماس تلفنی در جریان سقوط فردی به اعماق چاهی ۳۰ متری قرار گرفتند.

محسن حدادیان، رئیس آتش‌نشانی بم درباره این ماجرا به همشهری می‌گوید: محل حادثه بیابان‌های انتهای شهرک قشمی بود. در این منطقه چاه‌های قنات زیادی از قدیم وجود داشته که در سال‌های گذشته و در اثر بی‌آبی خشک شده و بلا استفاده مانده است. عمق برخی از این چاه‌ها زیاد است و چاهی که مرد جوان به داخل آن سقوط کرده بود، حدود ۳۰ متر بود.

وی ادامه می‌دهد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، ‌ عملیات نجات آغاز شد. آتش‌نشانان ابتدا کارگاهی در دهانه چاه برپا کردند و یکی از آنها با تجهیزات کامل به داخل چاه رفت. او پس از بررسی اولیه وضعیت فردی که در چاه گرفتار بود، متوجه شد که پای وی شکسته و به دلیل اینکه چند روز در داخل چاه گرفتار بود، به شدت ضعیف شده است. به همین دلیل با ارسال تجهیزات ویژه به داخل چاه، فرد مصدوم در داخل بسکت قرار داده و او را به آرامی از اعماق چاه بیرون کشیدند.

۳ روز در عمق چاه

حدادیان ادامه داد: این فرد که بر اثر سقوط به چاه یکی از پاهایش دچار شکستگی شده بود به آتش‌نشانان گفت که ۳ روز پیش برای جمع‌آوری ضایعات راهی این منطقه شده بود. او پس از چند ساعت جست‌وجو، وقتی هوا تاریک شده بود در حال بازگشت به خانه بود که به دلیل تاریکی متوجه چاه نشده و در آن سقوط کرده بود. وی در همه این مدت در چاه گرفتار بود و هر روز با احتمال اینکه افرادی برای جمع‌آوری ضایعات می‌آیند، فریاد زنان کمک می‌خواست. بعد از ۳ روز یکی از همین افراد صدای ناله‌هایش را شنید و در تماس با آتش‌نشانی فرشته نجات او شد.

4971693

به گفته رئیس آتش‌نشانی بم، این فرد از قدرت بدنی بالایی برخوردار بود و به همین از این حادثه جان سالم به در برده بود. از سویی، وی با بقچه وسایلش به چاه افتاده بود و

4971694

چیز اندکی برای اینکه از گرسنگی نمیرد با خود داشت و از لحاظ تشنگی نیز چون هوا سر بود، توانسته بود ۳ روز را بدون آب خوردن دوام آورد.

به گفته حدادیان این فرد پس از نجات از چاه در اختیار اورژانس قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

منبع: همشهری

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید