(عکس) سلفی در یک شب؛ جدیدترین عکس‌های شبانه خرسی در حیات‌وحش

(عکس) سلفی در یک شب؛ جدیدترین عکس‌های شبانه خرسی در حیات‌وحش

دوربینی که در ماه نوامبر در منطقه جنگلی و حیات وحش کلرادو (از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا) نصب شده بود، به‌تازگی ۵۸۰ عکس را ثبت کرده که حدود ۴۰۰ عکس از این تعداد، عکس‌هایی است که یک خرس بازیگوش، شبانه از خودش گرفته است!

کد خبر : ۱۲۰۳۴۹
بازدید : ۸۷۵۹

دوربین‌های موجود در حیات وحش، به‌منظور شناسایی گونه‌های حیوانی در زیستگاه‌های مختلف بسیار مفید عمل می‌کنند. تیم نگهبانی فضای باز و پارک‌های کوهستانی شهر بولدر در کلرادو از شبکه‌ای متشکل از ۹ دوربین اتوماتیک در محدوده ۴۶۰۰۰ هکتاری خود استفاده می‌کند.

محیط‌بانان می‌گویند که بیشتر این موجودات معمولاً متوجه این دوربین‌ها نمی‌شوند و بی‌تفاوت از کنارشان عبور می‌کنند، اما تصاویر جدید یکی از این دوربین‌ها نشان می‌دهد یک خرس کنجکاو و بازیگوش، متوجه وجود این دوربین شد و با گرفتن ژست‌های متفاوت در برابر آن، حدود ۴۰۰ عکس از خودش به ثبت رساند!

سلفی در یک شب؛ جدیدترین عکس‌های شبانه خرسی در حیات‌وحش

سنسور تصویربرداری در این دوربین‌ها زمانی فعال می‌شود که حیوانی در آن محدوده، از مقابل دوربین عبور کند. طبق گفته بوم‌شناسان، از این‌گونه تصاویر برای نقشه‌برداری از مناطق حیات وحش استفاده می‌شود و فرصتی در اختیار ما قرار می‌دهد تا درباره نحوه استفاده حیوانات از زیستگاه‌ها بیشتر بدانیم و اقدامات لازم برای حفاظت از مناطق حساس طبیعی را به کار گیریم.

سلفی در یک شب؛ جدیدترین عکس‌های شبانه خرسی در حیات‌وحش

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید