(ویدئو) زیبایی مسحورکنندۀ این جانور دریایی را ببینید!

(ویدئو) زیبایی مسحورکنندۀ این جانور دریایی را ببینید!

اعماق اقیانوس‌ها پر از ماهیان و آبزیان دیگری است که رنگ‌های شگفت‌انگیز و مسحورکننده‌ای دارند؛ اما اگر بخواهیم پادشاه رنگ‌های اقیانوس را انتخاب کنیم، اختاپوس پتویی رنگین‌کمانی قطعا یکی از اولین گزینه‌هاست.

کد خبر : ۱۵۱۷۶۱
بازدید : ۱۰۷۵

فرادید| اختاپوس پتویی رنگین‌کمانی (Rainbow Blanket Octopus) نوعی از هشت‌پا است که به خاطر شبکۀ طولانی و شفاف تارهایی که بین بازوهایش قرار دارند لقب «پتویی» را یافته است. این نوع از اختاپوس معمولا در بین صخره‌های مرجانی پرسه می‌زند و ماهی‌های کوچکی را که در آن محیط یافت می‌شوند شکار می‌کند.

به گزارش فرادید؛ این صخره‌ها برای اختاپوس پتویی محل مناسبی برای استتار و پنهان شدن از دست شکارچیان نیز هستند. این جانوران توانایی این را دارند که خود را با دماهای گوناگون آب سازگار کنند و بنابراین تا حدی در مقابل تغییرات دمای اقیانوس‌ها ایمنی دارند.

اما جذاب‌ترین و شگفت‌انگیزترین ویژگی این جانوران رنگ خارق‌العادۀ آن‌هاست. در بین تمام موجودات رنگارنگی که در پهنۀ دریاها و اقیانوس‌ها شنا می‌کنند احتمالا این نوع اختاپوس رنگارنگ‌ترین آن‌هاست؛ بی‌جهت نیست که صفت «رنگین‌کمانی» را هم به اسم این جانور اضافه کرده‌اند.

پوست ظریف اختاپوس رنگین‌کمانی در هنگام شنا طیفی بسیار متنوع و حیرت‌انگیز از رنگ‌های درخشان را به نمایش می‌گذارد و آن را به یک موجود افسانه‌ای شبیه می‌سازد که از دل قصه‌های پریان بیرون آمده است.

۵
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید